Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar választásokon a...

A magyar választásokon a részvételi arány miért 50-55%? Ennyire sokan reménytelennek látják a helyzetet?

Figyelt kérdés
Svájci választásokon, népszavazásokon rendre 90%+, de legtöbbször 95%+ szokott lenni a részvételi arány. Bár nyilván a svájci embereknek nem igazán van okuk elkeseredettnek lenni.
2016. júl. 30. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2016. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Sok ember értelmetlennek tartja a szavazást, ha csak arról dönthet hogy melyik korrupt hazaáruló banda rabolja ki az elkövetkezendő négy évben.
2016. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

Nem egészen!


60% már nagyon jó részvételi arány a demokratikus választásokon.


50% átlagosnak mondható.

2016. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert nincs kire szavazni.

Vagy nem eléggé hiteles, vagy nem csinál semmit, csak úgy van.

Akkor meg?

2016. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én először voltam 2006-ban, akkor a Fideszre szavaztam, mert nem akartam a Ferkót hatalmon látni. 2010-ben a Jobbikra szavaztam, mert szerettem volna, hogy bejussanak. 2014-ben viszont már nem mentem el, mert nem éreztem úgy, hogy bárki is megérdemelné a szavazatomat. Ahogy pedig elnézem a helyzetet, 2018-ban sem leszek ott.


Nincs értelme menni, mert az összes párt ugyanazt csinálja. Megszorít, kicsesz az emberekkel és szétlop mindent amit tud. Akkor nem tök mindegy, hogy ki lop tőlem?

2016. júl. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

""Svájci választásokon, népszavazásokon rendre 90%+, de legtöbbször 95%+ szokott lenni a részvételi arány""



Kedves kérdező te honnan "vetted" ezt a baromságot???

Vagy szándékosan ferdítesz???



A Svájci választásokon is átlagban 50%-os a részvételi arány a szavazatra jogosultak körében.


Tessék:


[link]


Idézet a cikkből:


""A vasárnapi választásokon a részvételi arány szokás szerint alacsony volt: az 5 millió szavazásra jogosult kevesebb mint 50 százaléka járult csak az urnákhoz""



De van még:


[link]



[link]


STB.....

2016. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen sajnos. Sokan belefáradtak ebbe. Pedig el kéne menniük. Ennyit megér a dolog.
2016. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem fogok elmenni. Gyakorlatilag lehet választani, hogy az MSZP vagy a Fidesz. Számomra mindkettő leszerepelt. Kis pártokra leadott szavazatnak meg semmi értelme,a parlamenti küszöböt sem fogják elérni, ez meg megint olyan, mintha el sem mentem volna.
2016. júl. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!