Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért baj, hogy egy fiatal...

Az miért baj, hogy egy fiatal kezdő diplomásnak nettó 200 ezer az alapelvárása fizetésben?

Figyelt kérdés

Még nem államvizsgáztam, de már most megmondom, nettó 200 ezer forint az alap.

Én személy szerint, nem is tartom bérnek a 200 alatti fizetést.


Sok magyarországi cég , akár multi akár kisebb panaszkodik, hogy nincs ember.


Tudni kell, hogy a diplomához elvárt a szakmai nyelvvizsga.Ami azt jelenti, hogy könnyűszerrel dolgozhatsz vele külföldön.Persze, ha ápolod a nyelvtudást és nem tunyulsz el.


Ezért nem értem, ezeket a cégeket.

A média is tele van "ledöbbent" humán erőforrás szakértőkkel, akik szerint a fiatalok elvannak szállva, irreálisak a bérigényeik.

A humános is elfelejtette, hogy nem szocializmus van.Van választási lehetőség.

Egy ugrásra, Ausztriában akkora fizetést kapnék,amekkorát a középvezetők kapnak Magyarországon tizenX év tapasztalattal.



Én, sok pénzt fektetek ezekbe a tanulmányokba (költségtérítésesen vagyok), szereném, hogyha kamatozna.



2016. aug. 3. 14:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
22%

Mert az uraknak kell a pénz.

Ezért baj.

2016. aug. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%
Számít, hogy milyen diploma. WC papírért max. minimálbért kapsz, még ha valami iskola pecsétje is van rajta. Keresett szakmáért meg megkapod kuncsorgás nélkül is.
2016. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
12%
Hát téged sem a tudásodért fognak alkalmazni.
2016. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

Nem baj. Vannak szakmák, ahol még bőven az egyetem mellett dolgozva is simán meg lehet ennyit keresni, kérni sem kell.

Vannak szakmák, amiknél meg hiába kéred. Ezek általában azok a szakmák, amikkel vagy Dunát lehet rekeszteni, vagy olyan ágazatban vannak, ahol amúgy is alacsonyak a bérek.

2016. aug. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

Hogy jutottál el egyetemig úgy, hogy ilyen hülye maradtál? Nem a két szép szemedért fognak neked pénzt adni, és nem fognak a munkáltatók állva tapsolni a wc papír diplomádnak, max. röhögve rápaskolnak a válladra, hogy "ügyes vagy".


Senkit sem érdekel, hogy te mennyit dolgoztál a diplomádért, és "megérdemled". Ha a diplomádra nincs kereslet, mert rajtad kívül 500-an jelentkeznek egy olyan munkakörre, amiből a 2 is sok, nem fognak csak azért megdobni 200 ezer forinttal, mert te aztán nagyon okos meg ügyes vagy.


Te tényleg ennyire nem látod át hogy működik a világ? Nem csodálkozok azon se, hogy költségtérítésesre vettek fel, mert láthatóan nincs elég intelligenciád a dologhoz.


Bocsánat mindenkitől, hogy ennyire kiakadtam, csak nem hiszem el, hogy ilyen "értelmiségiek" még léteznek.

2016. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%
Miért gondolja sok diplomás hogy büfészakos diplomával sok munkáltató fog kapkodni érte? Meg 200 ezer feletti fizetése lesz? :-)
2016. aug. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle vélemény van.

Az egyik azé, akitől kéred a fizetésedet. Vagy megadja, vagy nem adja meg. Ez a vélemény számít.

A másik azé, akinek semmi köze a fizetésedhez. Ez többnyire irigy, féltékeny, ezért igyekszik lenyomni, félrevezetni. Ez a vélemény nem számít.

2016. aug. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét álláspont érthető:

Nálunk alacsonyak a bérek, bruttó 240 ezer forint az országos átlag fizetés. Ehhez képest a nettó 200 egy pályakezdő esetében elég magas.

Ellenben nettó 130 ezer körül kezdődik az az összeg, amikor meg lehet élni, nettó 200 elvárható összeg, pláne hogy nem azért tanul az ember sokszor 3-4-5 évet, nem azért nyelvvizsgázik ( szükség esetén több nyelvből ), hogy utána bruttó 150-ért vagy minimálbérért 12 órázzon.

2016. aug. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

"Nem csodálkozok azon se, hogy költségtérítésesre vettek fel, "


Nem csodálkozok azon h manapság csak a fos mérnök szakokra vesznek fel államira alacsony ponttal. Na jó tisztelet a kivételnek van pár mérnők szak ahol most alacsonyak a pontok és versenyképesek, de pl környezetmérnök meg agrármérnökök mi a f**znak kapnak állami támogatást mikor elhelyezkedni se tudnak és a Gazdasági és jogi területet meg teljesen ellehetetlenítik. Azért legyen vki mérnök vagy vmilyen szakmájú mert ebbe a fos országba nem lehet megélni olyan szakmával amit szeretünk? Én gazdasági szakon vagyok és sokszor hallom h lebüfészakozzák, hol ott például a matek semmivel se könnyebb itt mint a drága mérnököknél. 460 pontot pedig államira szerintem nem olyan könnyű összeszedni. Bírom mikor még az egyetemista a hülye mert felháborodik h itt milyen béreket képesek fizetni. Igen a kereslet és kínálat határozza meg a béreket még is most h egyre több a munkaerőhiány nem azt látom h emelkednének a bérek hanem h a maradék embert dolgoztatják halálig. Továbbá igen is egy diplomás ember kapjon többet mint egy nem diplomás, ne vicceljünk már itt h szakmunkásokra van szükség, mikor tudjuk h pont az ő munkájukra lesz egyre kevesebb igény mivel pont h azt a munkát tudják majd átvenni a gépek.

2016. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele hogy ha valaki diplomát akar manapság itthon, az ne helyben akarjon elhelyezkedni mert úgysem fog annyit kapni amennyit szeretne. Gépkezelő vagyok egy multinál és 3 év után 150ezer nettó a fizetésem. Miskolcon. Amikor oda kerültem kerestem 115-125 között..

Közel 140ért dolgoznak suli egyetem mellett ilyen gyakornok félék, némelyik azt mondta szokni a munkát megteszi, de nem ebből lesz tapasztalatuk.

Ebből azt következtettem le hogy pár évig el vannak míg lemegy az iskola, elkezdenek egy nyelvet és ha az is megvan átmennek nyugatra.


Nekem úgy ahogy elég most ez a pénz, később ha emelnek akkor még jobban kijövök egyedül. Na meg engem is csak a nyelv választ el mondjuk Hollandia, Belgiumtól. Bár pár év munkáért nem akarok kiszakadni az itthoni dolgokból.

2016. aug. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!