Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért baj, hogy egy fiatal...

Az miért baj, hogy egy fiatal kezdő diplomásnak nettó 200 ezer az alapelvárása fizetésben?

Figyelt kérdés

Még nem államvizsgáztam, de már most megmondom, nettó 200 ezer forint az alap.

Én személy szerint, nem is tartom bérnek a 200 alatti fizetést.


Sok magyarországi cég , akár multi akár kisebb panaszkodik, hogy nincs ember.


Tudni kell, hogy a diplomához elvárt a szakmai nyelvvizsga.Ami azt jelenti, hogy könnyűszerrel dolgozhatsz vele külföldön.Persze, ha ápolod a nyelvtudást és nem tunyulsz el.


Ezért nem értem, ezeket a cégeket.

A média is tele van "ledöbbent" humán erőforrás szakértőkkel, akik szerint a fiatalok elvannak szállva, irreálisak a bérigényeik.

A humános is elfelejtette, hogy nem szocializmus van.Van választási lehetőség.

Egy ugrásra, Ausztriában akkora fizetést kapnék,amekkorát a középvezetők kapnak Magyarországon tizenX év tapasztalattal.



Én, sok pénzt fektetek ezekbe a tanulmányokba (költségtérítésesen vagyok), szereném, hogyha kamatozna.



2016. aug. 3. 14:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én meg statikusként keresek nettó 150-et, gondolkozom hogy elmegyek ácsnak.
2016. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

ma 16:14


Azt hiszed, ha külföldre kimész majd megbecsülnek? Mit gondolsz, ott nem a kereslet kínálat szerint mennek a dolgok? Fogd fel, hogy nem a diplomádat fizetik meg, hanem azt, hogy mennyire van rád szükség. Ha szarul választottál, így jártál, az a te bajod.

2016. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha megkapja,nem baj.Ha nem kapja meg,akkor nyilván baj neki,mert "elszámította" magát.
2016. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Lehet álmodozni, majd felébredsz.Vagy kimész. Én jogi diplomával, jogi szakvizsgával, 15 év jogi gyakorlattal, középfokú angol nyelvvizsgával keresek nettó 180 ezret.Nem egy jogász ismerősöm ment ki külföldre gyárba szalagmunkára. Én nem megyek de nem is siránkozok.
2016. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Lehet álmodozni, majd felébredsz.Vagy kimész. Én jogi diplomával, jogi szakvizsgával, 15 év jogi gyakorlattal, középfokú angol nyelvvizsgával keresek nettó 180 ezret.Nem egy jogász ismerősöm ment ki külföldre gyárba szalagmunkára. Én nem megyek de nem is siránkozok."


Én ennél szakvizsga nélkül többet keresek. Mondjuk boutique irodában, két felső, munkaképes nyelvtudással, és nem napi 8 órában.

2016. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Annyi fizetést kapsz, amennyi az adott piaci körülmények között megéri a munkaadónak. Ha szerinted ennél több "jár", akkor vállalkozz, építs ki saját ügyfélkört és mutasd meg, hogy mennyit ér valójában a tudásod.
2016. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amúgy ezt szakja válogatja. Pl az én szakmámban a nettó 200-as fizetés annyira nem légből kapott és irreálisan magas. BP-ten Egy kezdő 230-250 körül van. Haverom most ment egy nagyobb multihoz 1 év tapasztalattal Juniornak és cafetériával együtt kap kb nettó 330-at. Én személy szerint nem pesten élek és egy kevésbé jól fizető multi ahova megyek majd hamrosan, ott cafetériávla együtt olyan 230-240 a nettó. Most gyakornokként kapok egy másik multinál 145-öt nettót cafetériával. (és fontos kiemelni a gyakornoki munka)
2016. aug. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2022-ben is nettó 200 ezer Ft havi fizetést várnál el diplomásként?
2022. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!