Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szülőtartást mikor fogják...

A szülőtartást mikor fogják bevezetni Magyarországon?

Figyelt kérdés
2016. aug. 4. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, már él, de ha mégsem, akkor is a célegyenesben van.
2016. aug. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Volt, van, lesz. Csak a behajtásával vannak még problémák.
2016. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én már fizetek havi 30-at oda is meg 50 rugó gyerektarha nekem meg marad havi 60 ezer. Naon faa. Amúgy nem is anyám nevelt fel de azért fizessek neki. Köszönjük Fidesz!
2016. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Utolsó! Bírósági határozatok van a szülőtartásról?
2016. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mostani módosításra gondolsz, az július 1-én lépett hatályba. De szülőtartás egyébként mindig is volt már az ősközösség óta, de benne volt a szocializmus alatt is a családjogi törvényben, majd átkerült az új Polgári Törvénykönyvbe is. A szülőtartás az Alaptörvény hatályba lépésével vált hangsúlyosabbá, azzal, hogy oda is bekerült alapelvként, hogy a gyerekek kötelessége a rászoruló szüleikről való gondoskodás. Most két dolog változott. Egyrészt a szülő helyett a járási hivatal is perelheti a gyereket, és ezzel reálisabbá válik a jogintézmény, mert nem kell a szülőnek a drága és kellemetlen pereskedést vállalnia a gyereke ellen, hanem erre igénybe veheti a járási hivatalt. A másik, hogy a szülőt gondozó intézmények vagy magánszemélyek a saját nevükben perelhetik a gyerektől a szülő nyugdíjából nem fedezhető ellátási díjat.
2016. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
:DDD
2016. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

#4

Igen. És figyelmen kívül hagyták azt is hogy gyakorlatilag nagymamám nevelt fel, hogy fizetek gyerektartást is meg egy rakás dolgot. Szóval nem értem ezt hogy gondolják. Azt mondták hogy arra hivatkozva hogy anyámnak fizetek a gyerektartás csökkentéséért folyamodhatok de hát milyen az már hogy a gyerekek kapjanak kevesebbet hogy az a vén ..... minden nap berúghasson.

2016. aug. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hypno ***** válasza:

#7


Ezt mondjuk köszönd Viktornak, mert orbánista találmány.

2021. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!