Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint az egészségügy...

Akik szerint az egészségügy "feneketlen kút", ezért felesleges rá költeni, azoknak mi a véleménye az állami médiáról?

Figyelt kérdés
Az nem felesleges pénz költés, az nem feneketlen kút, az szükséges?
2016. aug. 5. 11:29
1 2
 1/14 Molyember ***** válasza:
91%
Akik szerint az egészségügy "feneketlen kút", azok vagy trollkodnak, vagy kérlelhetetlenül buták. Egyik esetben sem érdemes vitatkozni velük.
2016. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon minden egy feneketlen kút, ami az állami közpénzekkel van kapcsolatban.
2016. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
konkrétan minden pénz eltűnik amit fizet az ember bruttóban úgyhogy jah fölösleges
2016. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 ConnectCare ***** válasza:
96%
Szerintem az állami médiát úgy, ahogy van meg kellene szüntetni. Egyrészt torzítja a médiapiac versenyét, másrészt pedig olyan tartalmat állít elő sok-sok pénzért, amire ha lenne kereslet, akkor az piaci alapon is kielégítésre kerülne. Harmadrészt meg a műsoridő egy jelentős része úgyis csak az egyházaknak adott további plusz juttatás, ami megint egy olyan terület, ahol szerintem az állam nagyon jól tenné, ha visszafogná magát.
2016. aug. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem önmagával az állami médiával van a baj, hanem, hogy propaganda gépezetnek használják agymosásra. Meglenne a szerepe, de nem arra használják. Kultúrát és ismeretterjesztés kellene sugároznia. Olyanokat, amik kimaradnak a kereskedelmi tévékből.

Gyerek koromban volt olyan, hogy iskola TV. Minden nap délután az általános tananyaghoz toltak oktató filmeket. Nyelv, fizika, kémia, stb. Én pl szerettem és olyan dolgokat lehetett megtanulni, amik nem fértek bele a tananyagba. Sok helyen az iskolák is felvették és felhasználták az oktatásban.


Az egészségüggyel is az a baj, hogy nem jól használják fel a pénzeket, így tényleg mindegy mennyit tolunk bele. Az igazgatók olyanok lesznek, akik kiváló sebészek, de fogalmuk sincs egy kórház üzemeltetéséről.

De persze ettől még kell bele a pénz, mert fent kell tartani.

2016. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban igaz a kijelentés, hogy közgazdasági alapbölcsesség az, hogy az állam a legrosszabb gazdálkodó. Magánszektorban sokkal jobban működik az egészségügy IS, csak hát ez ugye a legszegényebbeket elég ramaty helyzetbe hozná.
2016. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég vén vagyok,h lássam,h oda a " maradék" megy. Akármilyen csodás gazdasági igazgató,kevésből,nincsből nem tud tervezni. Egyre több TB-nélkülit kell ellátni,aki annyira szegény,h azt sem tudja fizetni. Ugyanakkor,joga van az egészséges élethez (ld.Alaptörvény),amit abszolút meg tudok érteni.

Én eüs vagyok,halálosan ki tudok akadni azon,ha szülök/nék,virítanom kell-kevés kivétellel. A szülészemnek mindössze 70 ezret perkáltam ki kollégaként,a terhesgondozás alatt. El is utasított,nem vállalta a szülésem.

Megszültem az ügyeleresnél,oszt kész.:)

Azt utálom,h vagy ismeretség,vagy valag pénz kell. Másik eset: a kisfiam nem hallott jól. Elvittem a helyi szakrendelőbe,TB-alapon,+mindenki tudta,h kolléga vagyok. Természetesen kivártam a sorom,nem ez a gond. Hanem 3 hónapig jártunk vissza,minden elképzelhető orrsorayr felírtak,hallásvizsgálatot nem végeztek-nem adtam pénzt.

Elmentem magánba végúl,aki azt mondta,holnap műtét,csoda,ha nem lesz süket a gyerekem. Kedves kollégák,lett volna pofátok megsüketíteni a fiam,mert nem adtam borítékot?


A magándoki az 1x-i 8800 ft-os vizsgálati díj után ugyanannyiért megcsinálta a műtétet,nem kellett boríték,sőt, 2 hét után a kontrollt is elvégezte.


Vagy pl. Anyám a balesetibe került,úgy széttörte a felkarját,h csak protézis jöhetett szóba. Mi fürdettük,ez ok. De hogy a szétfosott fürdőt meglátva szóltam a nővéreknek,akik azt mondták,ha azt akarom,h tiszta legyen,elvihetem a takarító kocsit,bár szer nincs rajta. Kitakarítittam-nem az a baj,értsétek,h takarítanom kellett, nem ez a baj. Csak ,akinek nincs senkije,vagy nem tud kitakarítani maga,szarban zuhanyozzon?Hol itt az emberi méltóság? Vagy hol itt az ahhoz való jog? Ha adsz,lehet esélyed,ha nincs pénzed,ott dögölj meg?

Miről beszélünk itt?

Tudom,sokan lepontoznak majd. Kérem,ők indokolják meg,miért teszik!

2016. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Cirmoscica,haj, teljesen egyetértek. TB alapon maximum egy mandulagyulladást lehet elintéztetni normálisan, ha komolyabb bajom van akkor meg úgyis magánba megyek, mert tudom, hogy kb. ugyan annyit fizetek ott is, mint ami az állami kórházban a borítékba menne.


Öcsémnek fiatalként valószínűleg szívproblémája van, a középsulis ellenőrzésen szúrták ki. 3 hónap volt míg időpontot kaptunk egy sima vizsgálatra a helyi kórházba, onnan tovább utaltak Bp-re, ami szintén megintcsak hónapokig tartott, ráadásul még egyszer szükség lesz egy vizsgálatra szintén Budapesten. Ahhoz képest, hogy ezeket mind támogatná a TB, már ilyen-olyan borítékokba egy százast elszórtunk pedig csak egy sz..ros szívultrahang meg talán egy CT volt. Ennyiből nulla várakozási idővel egy magánklinikán is kijöttünk volna kétszer, csak hát ugye nem én döntök öcsém esetében.

2016. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én szeretem a magyar 1-t nézni, de néha már tényleg elég unalmas, hogy folyton ugyanazt ismételgetik. De ez a Hír tv-re is igaz. Minden órában ugyanazokat a híreket ismétlik.
2016. aug. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzáfűznék,h egyesek a pár tízezer ft hiányában elnézték volna,ha a gyerek megsüketül. Jó üzlet,mert,ha TB-alapon megyünk utána hizzájuk,az is bevétel. :(

Sajnálom,de ezek nem orvosok,szerintem,hanem lelketlen üzletemberek.

Találkiztam ugyanakkor számtalan olyan eüssel,akik ezt hivatásuknak tekintve végzik a munkájukat. Előttük le a.kalappal! Nagyon szeretném,ha az aktuális vezetés (kormány) észrevenné,mennyire fontosak,és megbecsülné őket!

2016. aug. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!