Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a kereszténység...

Igaz, hogy a kereszténység 800 millió embert ölt meg és, hogy 56-ban valójában ellenforradalom volt?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben én (44%-os) azt állítja, hogy a kereszténységnek nem volt 800 millió áldozata és, hogy 56-ban NEM ellenforradalom volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..


De 0%-ot kaptam. Aki viszont a kommunista oldalról linkelt az meg 50% körüli lett.


Ne értsetek félre! Nem önigazolás vagy provokálás miatt tettem fel a kérdést!


De ez olyan, hogy amikor behajt valaki egy alagútba és mindenki vele szembe jön, akkor azért elgondolkoztató, hogy biztos mi hajtunk megfelelő irányba?



2016. aug. 5. 22:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

Először is a kereszténység és az áldozatok kapcsán:


El kell dönteni, hogy miként számolunk. Ha mindenkit beleszámolunk, akik a kereszténységgel kapcsolatos eseményekkor hunytak el, akkor a szám eléri a milliós nagyságrendet (több száz évnyi dokumentált és dokumentálatlan inkvizíciós esetek, kereszteshadjáratok, a protestánsokkal való összecsapások és talán még a rabszolgaság áldozatai is idesorolhatóak akikért egy keresztény sem volt hajlandó tenni, sőt, épp ellenkezőleg...).


Még ennél is nagyobb léptékben: ha beleszámoljuk hogy a keresztény egyház milyen koruk előtti iratokat semmisítettek meg, amik a fejlődést és nem utolsó sorban a hatékonyabb higiéniai szokásokat segítették volna elő, akkor még az a 800 millió is elképzelhető.


Kisebb léptékben viszont, ha csak a céltudatos tisztogatásokat nézzük, amik egy része inkább politikai indíttatású volt, akkor millió alatti számot kaphatunk véleményem szerint.


És a szerintem legkisebb lépték az, ha csak azt számoljuk bele, amit az egyház felvállalt. :)


Sajnos kedves kérdező, amiket fentebb felsoroltam szempontokat, azok adnák egy vita kereteit (hogy melyikben állapottok meg), de már ezeknek a kereteknek az elfogadása is egy külön vitát generál és ezért lehetett a te eseted is egy végeláthatatlanság.


Próbáltam részrehajlás nélkül megírni a szempontomat, remélem hasznos volt a számodra :)

2016. aug. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Megnyugtatásul közlöm, 56 csak kommunistáknak volt ellenforradalom :)
2016. aug. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
3%

Igen..ellenforradalom volt 56-ban.

A nagypapám kommunista őrnagy volt és nagyon nagyon jó ember. Mindenkinek jót akart és a légynek nem ártott volna soha de mégis a kommunista elvet vallotta és szerintem az alapból nem volt egy rossz elgondolás,csak a sok korrupt ember azt is elrontotta.

Szóval igen. Ellenforradalom volt.

2016. aug. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
4%
A kereszténységnek volt 800 millió áldozata, de azok muszlimok voltak a Szent földi keresztesháborúkban, akiket ha akkor nem gyílkolunk le ma ellepték volna európát és Párizs, úgy mindennapos lenne európában :P
2016. aug. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
37%
3-as, ha nem veszed sértésnek, megtudakolnám, hol szolgált az öreged őrnagyként.
2016. aug. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
36%

Persze.

Veszprémben a honvédségnél. Tiszti főiskolát Pesten végezte.

2016. aug. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hmm. mikor kezdte a tiszti főiskolát és kb mennyi ideig tartott ez? Tudod, kíváncsiság nagy úr....
2016. aug. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Fúú hát ez jó kérdés mert mikor én születtem akkor Ő már nem élt.

77-ben halt meg és 42 éves volt ekkor.

Tehát 35-ben született :)

De nem tudom mennyi ideig tartott az iskola.. viszont minden jelvénye, sapkája megvan, és Budapesten ki is lehet kérni az adatait. A sírján is szerepel,hogy őrnagy.

Igazából ennyit tudok mondani :)!

2016. aug. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

No és miből gondolod azt, 56 ellenforradalom volt?

Mert én az ellenkezőjét vallom, bár a szabadságharcot nem szoktam mellé tenni.

2016. aug. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy mítosz, a kereszténységnek alig volt áldozata ezekhez a nagy számokhoz képest. Az a hírhedt inkvizíció, ha jól tudom, nagyjából Spanyolországban működött, néhány tízezer áldozata lehetett összesen, vagy még kevesebb, de lehet, hogy akár 100 000 is (amúgy 90%-ban zsidó volt az áldozat). Igaz, az eretnekeket is üldözték még. Az indiánokat nem a keresztények ölték meg, hanem a spanyolok, portugálok, stb., de főleg az általuk behurcolt, az indiánok számára új betegségek. A keresztes háborúkban sem halt meg olyan sok ember.

1956 forradalom volt (igaz, sok kommunista állt az élére, mint Nagy Imre vagy a nagy "hős", Angyal István) bár a szélsőbal és a szélsőjobb is szokta ellenforradalomnak nevezni.

2016. aug. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!