Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak akik elvből nem dolgozt...

Vannak akik elvből nem dolgoztak még egy percet sem Magyarországon? Az alacsony bérek és a korrupció miatt?

Figyelt kérdés

Eltartottak voltatok, vagy kimentetek külföldre dolgozni, vagy mindkettő? Mennyi ideig?

Ez nálatok is egyfajta sztrájk volt az Orbán-rezsim ellen, és a haverjai offshore számláik, továbbá az alacsony bérek ellen?


2016. aug. 6. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Én éhen haltam, de már elmúlt.
2016. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdjük azzal az alapvetéssel, hogy elvekért nem adnak zsemlét a boltban.


Nos, akkor innentől kezdve, csak a kimész külföldre verzió mellett tekintem mindezeket elveknek. Mert ha eltartott vagy, akkor ezek nem konzekvens elvek, hiszen mégiscsak megeszed azt a zsemlét, amit az eltartód ebben a rendszerben megkeres.


Én tiltakozok a rendszer ellen, de az nem azt jelenti, hogy emellett ne tennék a saját noldogulásomért. Sőt, az Orbán rendszer pont azt akarja elhitetni az emberekkel, hogy majd az állam mindent alátesz, na egy ilyen rendszerben a legjobb tiltakozás karriert építeni a versenyszférában, ahol ezek a fiúk életükben nem dolgoztak.

2016. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem elvből, csak úgy alakult. Úgy terveztem, egyetem után Magyarországon fogok dolgozni, mert ugye aláírtam a röghöz kötést. Csak aztán megelégeltem, hogy másfél év alatt nem kaptam munkát nem hogy a szakmámban, de még vendéglátásban/takarítóként/segédmunkásként sem, ezért kiköltöztem külföldre, ahol az első héten lett is állásom. Úgy döntöttem, itt maradok, Magyarország egy vicc. A tandíjamat majd visszafizetem az államnak, ha kérik, már rég össze van gyűjtve rá a pénz.
2016. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

vannak ilyenek, akik "elvből nem dolgoznak" - ott fekszenek káromkodva-gyurcsánytorbántxyt szidva, a saját mocskukban a hidak alatt, az aluljárókban. Emberalatti állapotban.

Az ember tanul és dolgozik, és nem az aktuális rezsim miatt/ellen/ért, hanem mert ember.

2016. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Büdös nekik a munka, ezt nem elvnek nevezném...
2016. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Ez a folyamatos Orbán fóbia már nem kicsit betegség egyeseknél. Kormányt váltanának, de azt sem tudják kire. Akikből lehet választani (a demokratikus ellenzék), azok meg egymást is marcangolják. Ha reálisan gondolkodnak, akkor rájöhetnek, hogy nem lesz kormányváltás 2018-ban sem. Az meg külön vicc, hogy nem dolgoznak mert mondjuk olyan hülyék, hogy ők így tiltakoznak, de közben a rezsim segélyéből élnek.
2016. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ma 12:27 Válaszo felettébb érdekes mivel egyes vendéglátóipari egységek alig tudnak működni a munkaerőhiány miatt.
2016. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha számít az is hogy innen Borsodból, Heves Szabolcs Szatmárból, nőket visznek ki Hollandiába, illetve mellette adócsalás, biztosítási csalás, drogüzlet, akkor vannak igen. A tevékenységük pedig azt igazolja hogy többre viszik pár éven belül(6-15 milliós autók 250e ft-os albérlet új építésű házban mélygarázzsal és kb csak 2-3 ember ha lakik benne)

Amikor munkából hazafelé sétálok a villamoshoz, és látom hogy a cigány terpeszkedik a milliós Audiba, olyankor elgondolkozom, hogy miért vagyok annyira buta hogy dolgozni járok, még maga a kifejezés is vicces.

2016. aug. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
14:36 rengeteg helyre jelentkeztem felszolgálónak, gyorséttermi munkatársnak. Valahonnan egyáltalán nem is válaszoltak, de ahonnan kaptam visszajelzést, hogy miért nem vettek fel, ott azt mondták, hogy túlképzett vagyok (mivel diplomám van), és keressek állást inkább a szakmámban.
2016. aug. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha van ilyen, kíváncsi lennék, hogy miből él. Esetleg a külföldi tőkejövedelmeiből? Vagy valaki eltartja, akinek nincsenek ilyen elvei? És mégis mit ér el vele aki emiatt nem dolgozik? Saját magának tesz rosszat, nem az államnak.
2016. aug. 7. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!