Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldaliak miért lovagolnak...

A baloldaliak miért lovagolnak folyton a "munkaalapú társadalmon"? Szerintük németországban nem kell dolgozni?

Figyelt kérdés
aki szerint meg azt jelenti a munkaalapú társadalom, hogy itt mindenki 8 általánossal fgo minimálbért keresni, vagy közmunkás lesz, az legyen szíves linkelni, hogy ezt honnan szülte
2016. aug. 15. 17:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Neked is illene minimum linkelni, vagy kifejteni, hogy egyáltalán miről van szó. Hogy most valami bulvárlapban olvastál valami cikket, és arra reakcióként írsz egy felcsattanós kérdést, már eleve érdekes, gondolatolvasást várni annál is inkább.
2016. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Mert ilyenek ezek a nemzetre ronto ballipsik. (Ööööööö, de mintha az utobbi idöben éppen gorbán körei emlegették volna. Nem is tudom:-))
2016. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

erre számítottam :D


szóval csak a saját definíció és annak az agyon démonizálása, majd egy az egyben a fideszre kenése hogy ezt ő monda :DDD


SZÁNALMAS

2016. aug. 15. 17:15
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Agyondémonizálás? Mégha teszi is a baloldal, a Jobboldal inkább csendbe legyen ezzel a kifejezéssel hogy észre se vegyék...
2016. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

miért? mert dolgozni kell


jó is volt otthon dögleni a segélyen, most meg kizavarnak kétszer annyi pénzért a mezőre :,(

dikatútra nem európa :,C

2016. aug. 15. 17:28
 6/20 anonim ***** válasza:

"Orbán: Nem jóléti állam, hanem munka alapú társadalom épül - Fidesz

www.fidesz.hu/..." Szerinted ez agyondémonizált, meg rákent? Határozottan a tudatlanok vagdalkozását vélem felfedezni részedröl. Csak a google-ba üsd be és hallgass.

2016. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%

Azért lovagolunk rajta, mert sosem fejtették ki, hogy mit jelent a munkaalapú társadalom. Ez alapján mindöössze annyit, hogy sokan dolozzanak, ami egyszer már volt a szocializmusban, és egyszerűen csak arra volt jó, hogy az emberek felesleges munkát végezzenek:


[link]


Rosszabb esetben arra gondoltak, hogy a társadalom alapja a munka (na mi van, már nem a család?), tehát az a 7 millió ember aki nem dolgozik, az nem része a társadalomnak?


De ha elmagyarázod nekem hogy mit jelent, akkor megköszönöm.

2016. aug. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

ez annyiban valósult meg, hogy nem segélyen otthon ülés van, hanem közmunka


visszautalok rá, tehát, hogy az a baj, hogy nem jóléti otthonülés van, hanem el kell menni melózni, hogyha amúgy a piacon nem talált munkát a delikvens?


a munakkeresési járadék kritériumait csak az teljesíti aki keres is munkát, a "szociális segély"-hez pedig nyilvánvalóan nem vagyunk elég gazdag ország

2016. aug. 15. 17:46
 9/20 anonim ***** válasza:
Igazából nekem sem tetszik ez a megfogalmazás."Munkaalapú társadalom",kiegészítve a "teljes foglalkoztatottsággal"(amit szintén Orbán mondott),régi emlékeket idéz...Mielőtt még "otthondögléssel" vádolnál,az elmúlt 26évben egyszer(2hónapig) voltam munkanélküli segélyen.
2016. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

tényleg ilyen buta vagy, vagy megjátszod?



a szocilaizmusban annak is adtak munkát, akinek egyébként nem volt gazdaságos, a jóléti társadalomban segélyt adunk annak akinek a foglalkoztatása nem gazdaságos


nem értem miért probléma, hogyha nem is valós munkára de jelentkezni kell a társadalom pénzéért

2016. aug. 15. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!