Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a kormány...

Mit gondoltok a kormány "Tudtad-e" plakátjairól?

Figyelt kérdés
2016. aug. 16. 15:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Hát lehet hogy az én emlékezetem nem tökéletes, de a lejárató propaganda plakátok már az MSZP idején is a Fideszhez tartoztak. Rosszabbul élünk, Csak a Fidesz? Ilyesmit az MSZP-től én nem láttam, sem akkor, sem most.
2016. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#7:Meg is buktak és most ugye,nem ők kormányoznak. Egyébként ez a 81milliárd 8évre vonatkozik?Akkor már csak mellé kellene tenni,hogy a Fidesz 6év után hol tart a plakátkampányaival,"Nemzeti konzultációival",stb.Csak, hogy látható legyen a különbség.
2016. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tegeznek le.


Azt írják, hogy "Tudta-e....".


Azt gondolom, hogy jól van megfogalmazva. Esetleg még lehetne úgy is írni dolgokat, hogy "Gondolt-e arra, hogy..."

2016. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Egy frissen végzett jogász doktor: konkrétan alkotmányellenes, ugyanis a kormány népszavazáshoz nem használhatna fel közpénzt az egyik oldal irányába propoganda gyanánt, tehát népszavazásnál a kormány nem kampányolhatna, kivéve, ha az semleges hangnemű beállítottságú (itt nyilvánvalóan nem erről van szó).

Hogy ez mennyire így van, arról konkrétan a fidesz honlapjáról is értesülhettek, csak a fidesznél valahogy azóta erről elfeledkeztek, mióta ők vannak hatalmon. A link: [link]


A másik, szintén törvényellenes probléma az, hogy konkrétan manipulatív, megvezető hazugságokat állít a plakáton. Csak egy példa: "egy városnyi" bevándorlóról szólnak a plakátok, holott a valóságban ez a szám, ami be kéne fogadnunk 1134, ami messze van a 'városnyi' fogalomtól, ez egy kisebb falunak felel meg. (A társadalomföldrajzi csoportosítás szerint 10ezer főtől kezdődik a 'kisváros' fogalma)

2016. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

15.52.


Milyen egy semleges beállítottságú plakát, tudnál példát írni?

2016. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"kivéve, ha az semleges hangnemű beállítottságú (itt nyilvánvalóan nem erről van szó). "


miért ne lenne semleges hangnemű? hiszen még a baloldal sem mer nem a nemek mellett állástfoglalni, csupán verni a fenekét a földhöz a "felesleges népszavazás" bojkottjával


pont hogy a baloldali 2008as népszavazása volt alkotmányellenes, hiszen nyilvánvalóan kettéosztotta a társadalmat egy szoci és egy fideszes vélemény mentén

2016. aug. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Épp ezaz, hogy semleges kampányt, plakátot felesleges lenne csinálni, ez csak a törvényekben egy kibújó, hogy elvileg lehetne olyat. De ez a mostani plakátozás szerintem minden, csak nem semleges, szerintem ha 100 embert megkérdezel, mindenkinek az jön le róla, hogy a menekültek befogadása ellen szavazz - és ez nem semleges.


Pont azért linkeltem be példaként, hogy az a 2008-as se volt semmivel jobb, mint a mostani. Csak mivel fordult a kocka, a mostani kormányt már mégse zavarja még a 2008-assal ellentétben, a mostani helyzetben, hogy hoppá, ez sem épp a legtörvényszerűbb.

2016. aug. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!