Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lennének óriási...

Szerintetek lennének óriási tüntetések, ha Magyarország megkapná a 2024-es olimpia rendezési jogát?

Figyelt kérdés

Most nem kezdek abba bele, hogy mi másra lehetne fordítani a pénzt meg hogy mennyit lopnának el belőle, de egy olimpia rendezése nem csak ezt jelentené. A budapestieknek és környékieknek több évig a közlekedés maga a pokol lenne. Mindenhol felújítás, mindenhol útlezárások, terelések, építkezések.


A turizmusnak is hatalmasat ártana, mert a statisztikák szerint a turisták messzire elkerülik azokat a városokat, ahol nagy sportrendezvényt tartanak, pl olimpiát. London is iszonyatosan megsínylette ezt.


Ahogy hallom és olvasom a véleményeket az emberek hatalmas többsége nem akar olimpiát. Az olimpiai bizottságnak ezt is figyelembe kellene venni, de sajna Viktor eléggé benyalt nekik + Rio is megkapta az idei olimpiát, szóval lazán megkaphatjuk mi is. Az internetadó is olyasmi volt, amit ennyien elleneztek és ott utcára is mentek az emberek. Vajon egy olimpia megakadályozása is lenne olyan fontos cél, mint az internetadó, vagy ez is olyasmi lenne, amit lenyel a magyar?



2016. aug. 20. 19:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem az internetadó nem jó hasonlat,mert vannak emberek, akik biztos örülnének, pl. nagy sportfanatikusok. Az internetadónak senki sem örült.
2016. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%
Ne aggódj nem fogjuk megkapni az olimpiát. Elég az a botrány ami braziliában volt.
2016. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 partizana ***** válasza:
31%

London pozitívan jött ki az Olimpia rendezéséből. A turizmus más ágainak az adott éveben ugyan árt, de az Olimpiára érkezők ezt jócskán kárpótolják és utána években már több látványossággal, fejlettebb infrastruktúrával sokkal több embert vonz az adott ország.


Egy jól kivitelezett Olimpia, bármelyik országnak megéri, és az idei után aligha tudnánk nagyon elszúrni.

2016. aug. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon sok ismerősöm van, akik hatalmas sport rajongók, olimpia alatt megszállottak lesznek, de mind azt mondta, jó lenne egy hazai olimpia, de aki ezt támogatni tudja, az vagy nem Magyarországon él és nem ismeri az itthoni viszonyokat, vagy elmeháborodott.
2016. aug. 20. 19:12
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
#3:Én úgy vagyok vele,hogy amit olimpiák kapcsán eddig olvastam(hány volt ráfizetéses,hány nyereséges,stb.stb.), sportrajongóként azért szurkolok,nehogy "kib...nak" velünk és nekünk ítéljék a rendezést.Az meg csak megerősít ebben a hitemben,hogy például Hamburg visszatáncolt és amúgy is úgy tűnik,hogy nincs nagy tülekedés a lehetőségért. Mellesleg Londonnak,szerintem nem kellett annyit költenie létesítményekre,utakra,szálláshelyekre,stb.,stb.,stb.
2016. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
3-as, Londonnak 1 milliárd font veszteséget okozott az olimpia, mellesleg eddig az elmúlt 120 évben mindössze 3 városnak érte meg megrendezni az olimpiát
2016. aug. 20. 19:17
 7/29 anonim ***** válasza:
97%
Erre okafogyottság folytán nem kerül sor. Magyarország nagyképű vezetése szeret álmodni, de nem tud megvalósítani. Az olimpia nem egy felcsúti kisvasút, aminek a kivitelezését el lehet rendelni. Ahhoz nem elsősorban pénz (azt lehet kölcsönkérni), hanem sok kiváló szakember, még több szakmunkás kell. Ebből a szakmunkásilag tönkretett országból? Az olimpiát korrupt urai ellenőrizni szokták, mégpedig rendkívül alaposan, különben úszik a pénzük. És nekik vannak szakembereik. Akik meg tudják ítélni az orbáni képességeket. A kisvasúttal nem vitatkoznának. Az olimpiát vágyálomnak tartanák. De ezt majd akkor mondják, ha szükséges. Azt mindenki tudja, hogy Orbán bármit képes megígérni. Azt is, ebből mit tud megtenni.
2016. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
38%
parti zana, ne hazudj!
2016. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%

Nem lenne nagy tüntetés. Sajnos nagyon kevés dologért fog össze a magyarság. Az olimpiánál sokkal fontosabb dolgokra is lehetne pénzt költeni, de gondolom akkor a kormánybarát vállalkozók zsebébe kevesebb jutna.

Mindig az életszínvonal javítása kellene, hogy legyen az elsődleges szempont a kormány részéről. Addig csak rongyrázás olimpiát rendezni, amíg a földeken 400-500 ft-ért feketén dolgoznak az ország egyes részeiben.

Szerintem ezt érzi a magyarok nagy része, csak nem akar belefolyni.

2016. aug. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Gugu Gabor ***** válasza:
33%

Szeméj szerint támogatnám az olimpiát, bár sokkal inkább valamelyik szomszédunkkal együtt rendezve mint egyedül.

Viszont előtte nagyon sokmindent rendbe kéne tenni az országban szóval 24 nem reális cél, az ország mindenkori vezetését a "közbe szerzèseket" elnézve nem is tudom mi lenne a reális cél.

2016. aug. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!