Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én nem értem, miért olvasom...

Én nem értem, miért olvasom sokszor azt pl. itt is, hogy a magyarok bénák, itt minden rossz, mindenben rosszak vagyunk stb. Ha megnézzük a jelenlegi olimpiai éremtáblázatot, akkor is ez látszik?

Figyelt kérdés

Az ilyen dolgokat miért nem vesszük észre? Jelen pillanatban így néz ki:


1. USA

2. Kína

3. Japán

4. Magyarország

5. Oroszország


A világ szinte összes országa ott van az Olimpián, és mi a 4. legjobbak vagyunk. Sőt, az első napon még vezettük is az éremtáblázatot. Jó, tudom, hogy változni fog, voltunk már igazából lentebb is, és még bizonyára leszünk is, de Németországnak pl. még csak 1 aranya van és sokkal lentebb van. Vagy mondhatnék rengeteg "nagy" országot, akik meg sem közelítenek minket.


Ezt miért nem vesszük észre, miért mindig a negatívumokat emeljük ki?



2016. aug. 11. 03:15
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Én pl. azt látom, hogy mi nagyok vagyunk, magyarnak lenni sokszor büszkeség, és egyáltalán nincs mit szégyellnünk. Ezt mutatja ez az éremtáblázat. Nem valahol lent kullogunk, mint ahogy sokak szerint "illene", hanem előkelő helyen vagyunk.
2016. aug. 11. 03:18
 2/32 A kérdező kommentje:
És még azt is megjegyezném, hogy pl. USA vagy Kína 500 sportolót delegált, mi pedig 156-ot. :D Mindig azt hallom, hogy mi milyen rosszak vagyunk mindenben, bezzeg ezek meg azok milyen jók. Hát nekem nem ez látszik, rengeteg ország több sportolót delegált, mint mi, és sokkal lentebb vannak, mint mi..., nekem úgy tűnik, hogy igenis nem akármilyen a magyar. És nem csak ezen az olimpián, hanem általában mindig előkelő helyen vagyunk. És szerintem az élet más területén is így van ez, legalább is így lehetne, ha hinnénk magunkban, meglátnánk a jó dolgainkat is (és inkább ezeket tartanánk szemmel), és nem állandóan másokhoz hasonlítanánk magunkat.
2016. aug. 11. 03:22
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Nézd,én sportrajongó vagyok,de ez mit bizonyít?Már azonkívül,hogy vannak remek sportolóink?És azért arról se feledkezzünk meg,hogy számtalan országban nincs olyan "kultusza" az olimpiának,mint nálunk.Nálunk egy olimpiai aranyérem 35millió forintot ér,plusz ehhez jön még majd az "olimpiai járadék".Félre ne érts,én nem azt mondom,hogy miért kapnak ennyit,csak azt hogy rengeteg országban nincs ez.Nem tudom,kik mondják,hogy bénák vagyunk,de feltehetőleg nem a sportra utalnak,hanem sokkal komolyabb problémákra.
2016. aug. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
45%
#2:Na,látod,erre gondoltam:az ilyen megjegyzések,az élet más területeire vonatkoznak.
2016. aug. 11. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Igazából a lényeg, hogy én mindig úgy látom, hogy mindenben a negatívumot emeljük ki, hogy ebben vagyunk rosszak, ez így rossz, az úgy rossz, és a jót - mint pl. ezt, nem emeljük ki, vagy nem nagyon. Pl. amikor gyalázzuk magunkat, hogy milyen szerencsétlen nép vagyunk, miért nem jut eszünkbe, hogy olimpián pl. mindig jók vagyunk? Ez pl. egy pozitívum, és azért ezt emelem ki, mert most ez aktuális.
2016. aug. 11. 03:35
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem,többen mondták már,hogy a magyarok pesszimisták,sokkal kevésbé életvidámak,mint más népek.Vagy valami ilyesmi.Talán van benne valami. Viszont az olimpia,meg általában az élsportok,nem igazán meghatározó dolgok az életben.Persze,a többség örül,ha sikeresek vagyunk,dühöng,vagy kesereg,ha nem,de aztán elfelejti.
2016. aug. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Jó, majd akkor bemegyek az Auchanba, telepakolom a kocsit mindenféle drága cuccal és amikor fizetni kéne, akkor megmondom a pénztáros csajnak, hogy pénzem ugyan nincs, de nézd már meg, hogy negyedikek vagyunk az olimpián ba+, hát nézd már meg!!! Ez nem elég jó neked pénz helyett? Na, látod! Akkor add ide nekem ezeket a cuccokat! Ne gyalázd a magyarokat, ne gyalázd őket! A németek meg sem közelítenek minket, na add ide szépen mindet ingyen!
2016. aug. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
66%

"Pl. amikor gyalázzuk magunkat, hogy milyen szerencsétlen nép vagyunk..."


Nem szerencsétlenek, hanem gonoszak. Nagy különbség.

Például, amikor ki kell lopni az útépítésekből a pénzt, akkor kilopják és annyit mondanak, hogy "tönkremegy a proli kocsija a kátyús utaktól? Hát oszt? Így járt a proli!"

Vagy amikor az egészségügyből kell lenyúlni a pénzt, akkor meg az van, hogy "megdöglik a proli, mert még fertőtlenítő szerre sem futja a kórháznak? Oszt? Dögöljön meg! Ez van!"


A magyarok nem szerencsétlenek, hanem romlottak. Ez a nagy különbség.

2016. aug. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
53%
Attól, hogy van pár jó sportolónk, a többiek még bénák. És miért kell büszkének lenni olyanra, amiért nem tettem semmit, csak a születésemmel kaptam?
2016. aug. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
18%
A liberálisok szerint minden, ami magyar, csak rossz lehet, mert gyűlölik a magyarokat. Ha gyűlöl az ember valakit, akkor pedig nyilván nem örül a sikereinek.
2016. aug. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!