Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan fontos a kettős...

Miért olyan fontos a kettős állampolgárság kérdése? Esetleg visszadják velük az elcsatolt területeket? Vagy csak arról van szó, hogy sok határontúlinak utasítják el az állampolgársági kérelmét (bár a elgtöbb becándorló így is határon túli)?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 12:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: ha a nemzetiség kérdése országhatárhoz kötődik (vagyis pl. aki Romániában él, az nem feltétlenül román), akkor miért olyan lényeges, hogy aki magyar, az a Magyar Köztásraság állampolgára is legyen?
2010. ápr. 20. 12:42
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
dehogy adják vissza a területeket.
2010. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%
Ez egy gesztus lenne szerintem a magyar államtól, hogy kifejezze, az összetartozásunkat.
2010. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Azért olyan fontos, hogy magyar államporgár legyen, mert ezt hangoztatni nagyon magyar dolog. Azaz Magyar. Bár, ha annyira rossz a kinn élő magyaroknak, idejöttek volna. Sógorom szlovákiai magyar, mégsem panaszkodott.
2010. ápr. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

A nemzetegység miatt.


Persze az hogy mi is fog itt közép-kelet Eu ban történni a közeljövőben azt nem lehet tudni. Az egész Eu rendszer fentarthatatlan ebben a formában, és a tehetetlenségi energi nem szokott kérdezni!

2010. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Ja, és igen, talán a sok elutasítás miatt... csak egy példa: Fekete Pákó kapott állampolgárságot, a délvidéki magyar énekesnő Rúzsa Magdi pedig nem. Szégyen...
2010. ápr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

a kettős állampolgárság igen szép és jó lenne, támogatom.


viszont a probléma az, hogy a politikusok pl orbánék szavazati jogot is akarnak adni nekik tudtommal.


aki pedig szavazati jogot ad nekik, arra szavazni fognak valszeg. ez pedig nem tisztességes.


jobbikról tudom, hogy adna kettős állampolgárságot, de azt megvallom nem, hogy szavazati jogot is szeretne e nekik. erről valaki felvilágosíthatna.

2010. ápr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
12.46! Rúzsa Magdi már megkapta az állampolgárságot! Nem tudom, honnan veszed, hogy nem.
2010. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
igazad van, nem jártam utána bocs. Akkor javítok: Pákó előbb kapta meg mint Rúzsa Magdi...
2010. ápr. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Közös a nyelv, közös a történelem és a szokások. De kell még hozzá a magyar állampolgárság is, hogy kifejezze az összetartozásunkat?


Az alkotmány tartalmazza, hogy az országnak tennie kell a határon túliakért, és több programmal is segíti az ország őket. De még szép gesztusként szükség van a kettős állampolgárságra is?


Valahogy nem értem, és az egész inkább érzelmi alapúnak tűnik...

2010. ápr. 20. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!