Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mániája egyes jobboldali...

Miért mániája egyes jobboldaliaknak, hogy ha Petőfi élne, az ő oldalukon állna, amikor Petőfi liberális volt, a felesége meg feminista?

Figyelt kérdés
2016. aug. 22. 22:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Meg mondjuk amúgy is kit érdekel, hogy egy ember, aki más történelmi korban élt, ki mellé állna?
2016. aug. 22. 22:21
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Kit érdekelnek ezek a böszmeképűek?
2016. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
Hát, amellett, hogy tényleg kit érdekel, tegyük hozzá, Petőfi max. a saját korának megfelelően volt liberális, és felesége max. a saját korának megfelelően volt feminista. A mai liberálisok és feministák alaposan el vannak torzulva szegénykék, nem sok közük van Petőfi liberalizmusához és felesége feminizmusához. A szavakon meg nyugodtan lovagoljatok, más értelmeset úgysem tudtok.
2016. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Deák, Széchenyi, Tisza is liberális volt. A XIX. századi liberalizmus mást jelentett, mint a mai.
2016. aug. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg elszégyellné milyenek manapság egyes alakok ezen felsorolt címszavak alatt.
2016. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Van sok ostoba liberális meg nem liberális is, és igen, a szavak jelentése változik az idők változásával, de akkor azt kijelenteni, hogy Petőfi az ő oldalukon állna épp olyan ostobaság. Igazából nem is a mértéke a lényeg, hanem hogy szerintem viszonylag keveset tudnak Petőfiről, kábé azt, amit általánosban tanultak. Én se vagyok egy Petőfi-élettörténet-kutató, de nem is jelentem ki, hogy Petőfi ezt vagy azt gondolta (volna).
2016. aug. 22. 23:32
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Először kérdező tudni kellene azt, hogy liberalizmus nem csak baloldali lehet pl.: Merkel pártja jobboldali liberalizmust folytat.
2016. aug. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
Petőfi nem volt rasszista! Erről ennyit...
2016. aug. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem az egész dolog azért is butaság, mert Petőfi meghalt 27 vagy hány évesen, és csak az maradt fenn belőle, amit lázadozó fiatalként írt. Ha tovább élt volna, em tudjuk, 50 évesen miket gondolt volna stb.
2016. aug. 22. 23:36
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

persze, hogy nem volt rasszista, hiszen abban az időben még nem létezett a szó, arról azért biztosíthatlak az antiszemitizmus (ma így hívják) és a cigányokkal szembeni szegregáció olyan dolog volt, amire fel sem kapta az ember a fejét


petőfi egyébként nem titkoltan elsősorban mártír akart lenni, nem liberalista

2016. aug. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!