Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka, hogy sok liberálisa...

Mi az oka, hogy sok liberálisan gondolkodó fiatal is jobbikos?

Figyelt kérdés

Nekem nem egy olyan ismerősöm van, akik életvitelük és felfogásuk alapján liberálisok, ellenben mégis Jobbik-szavazók.

Nem vallásosak, nem is tartják fontosnak a kereszténységet, támogatják a melegjogokat, ellenben mégis a radikális jobboldali pártra szavaznak.


2016. aug. 23. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
A rézbőrűek
2016. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Mert a fiatalságot le lehet kenyerezni cigányozással, meg zsidózással, meg b#zizással. Ennyi. A szélsőség a vonzó számuka, ne kérdezd miért. Talán a legtöbb fiatal idézőjelben ennyire kultúrált. Persze nem szószerint értem, csak ezen a téren , másszóval nagyon vagánynak tartják. Ennyi az egész véleményem szerint.
2016. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Mert az egyetlen párt, ami meg tudja szólítani a fiatalokat az a Jobbik. A Fidesz és a MSZP/DK tengely a nyugdíjasokat meg az alul iskolázott prolikat célozza meg és az ő szavazataikra hajt, a fiatalokat igazából mindenki telibe szarja a Jobbikon kívül. Én a magyar politikai palettán sehová se húzok, én idestova 8 éve minden szavazáson dobókockával szavazok egy random pártra és képviselőre, mert idehaza nincs egyetlen számomra szimpatikus párt se, de azért élni akarok azzal a jogommal, amiért az őseim kifordult belekkel döglöttek meg egy sáros út szélén, azonban ha relációjelet kellene tennem a pártok közé, akkor a Jobbik lenne a legkevésbé antipatikus párt megítélésem szerint. Pár éve nagyon bíztam az LMP-ben, hogy végre lesz egy fiatal és progresszív pártunk, akiket friss agyak vezetnek majd el a valódi 21. századba, de miután láttam, hogy mennyire passzív és teszetosza párt is az övék elvesztettem a hitem bennük és azóta járok kockával szavazni. A Jobbik az egyetlen párt, ami valóban fontosnak tartja a 35 év alattiak megszólítását és be szeretné vonni őket a politikába, de nem, mint potenciális fejősteheneket, hanem mint aktívan politizáló embereket és ez az, ami miatt nem tekintem teljesen veszett ügynek a Jobbikot, annak ellenére, hogy kismillió fenntartásom van velük szemben.
2016. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
A fiatalok találkoznak leginkább a kisebbség viselkedésével és emiatt alakul ki bennük, hogy a Jobbikra szavaznak.
2016. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ConnectCare ***** válasza:
68%

Nekem valami sántít.


Vagy a fiatal mégsem liberális gondolkodású vagy kamu a Jobbik szavazat.


A kettő szerintem üti egymást.

2016. aug. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
A liberális nem azonos a szabados életmóddal, sőt.
2016. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az hogy valaki nem vallásos nem jelenti azt hogy liberális, ez inkább neveltetés kérdése. Az én családom ateista, nem vagyok megkeresztelve, akkor én alapból liberális vagyok?


Az meg hogy valaki támogatja a melegjogokat de a jobbikra szavaz baromi nagy képzavar, szerintem nem fér össze a két dolog. A párt szóvivője(aki tehát az egész pártot és az értékrendszerüket képviseli) ilyeneket nyilatkozott nemrég:


"a házasság a nemzetmentés-kompatibilis párválasztás egyedüli módja"


Meg hogy a "A liberálisok nyugodtan kiálthatnak ultrakonzervatív, szexista propagandát, attól még a normális normális marad."


Egy olyan párttal akiknek ez az álláspontjuk nem hinném hogy összefér a liberális gondolkodás, aminek az alapja az élni és élni hagyni.

2016. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

azért mert sokan nem valakire szavaznak, hanem valakik ellen. nem azért szavaz a Jobbikra, mert tetszik neki, jellemzően fogalma sincsen, hogy mi a programjuk (egyébként ez általános jellemzője a magyar szavazóknak), hanem nézi a lapot és erre nem szavaz, mert ezek g**ik, azokra nem, mert azok k***ögök, amazokra nem, mert amazok meg akármi stb. és marad a Jobbik.


aztán meg majd a fejét vakarja, hogy de hát én erre nem is... pedig de...

2016. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Sok liberálisan gondolkodó fiatal jobbikos."

WHAT?

2016. aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon téved az aki szerint, a kettő nem fér össze. Elsőre akármilyen fura is - főleg nekem melegként - vannak olyan meleg ismerőseim, akik Jobbikosok, mert egész egyszerűen MSZP/Fidesz leszerepelt, de ugyanígy a DK, Együtt nevű klónpártok is. Ők azért szavaznak Jobbikra, mert olyan helyen élnek, ahol a cigányok pesztrálják őket. Amúgy akárki akármit mond, a Jobbik is csak egy párt, hiába állítják be magukat szupererkölcsösnek, hazafinak. Ők is csak a hatalmat akarják. Jobbikosok közt is vannak melegek. Fura ez tény, de pl. Nyugaton nem egy szélsőjobboldali pártban nyíltan meleg képviselők vannak. Mert Nyugaton a szélsőjobb valójában a "nyugati jóléti sovinizmust" védi és ez lassan el fog érni minket is.
2016. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!