Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Románok miért szidnak minket,...

Románok miért szidnak minket, mikor van a focicsapatukba pár magyar?

Figyelt kérdés

Chirichles - Kerekes

Keseru - Keserű

Papp - Papp

Rat - Rácz



2016. aug. 28. 15:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%
Melyik Román szid téged? A szurkoló? Ja hát az külön állatfaj olyanból meg van bőven magyar honban is. (tisztelet a kivétel normális szurkolóknak)
2016. aug. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
68%

"A nemzeti csapatra írtam,nem a klubbfocira."


Érdekes, én két döntetlenre emlékszem, nem pedig győzelmekre. A EB-t pedig felesleges összehasonlítani, mert teljesen más ellenfelek ellen játszottak lehet, hogy abból a csoportból mi sem jutunk tovább.


#11-es meg teljesen igaza van, hasonlóan utálták a magyarok szurkolók a izraeli csapatot, mikor nem is tudjuk a magyar játékosok vallását. Az, hogy van magyar felmenőd semmit sem jelent, Keseru is lenyilatkozta, hogy "Egy pár szót tudok magyarul. Amikor kicsi voltam, az édesapám felőli rokonság igyekezett tanítani, de nem nagyon voltam rá kapható". Egyikük sem akart magyar színekben játszani.

2016. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nah, és Chirichles magyar?
2016. aug. 28. 19:20
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Lehet hogy magyar ver van bennuk, de ezek a rohadt eletben nem ismernek el hogy romanositott nevuk van. Ok 10000000% romanok es kesz. Plusz a legtobb roman nem is tudja hogy magyar eredetu nevek.
2016. aug. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem akarom védeni a románokat,de nem mindegyik soviniszta,van sok tudatlan,de olyan hol nincs,meg amúgy is a románokban belenevelték a kommunizmus alatt a gyülöletett,amíg ez elmúlik hosszú idő lesz.
2016. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Meeszaaros ***** válasza:

A felsoroltak valószínűleg vegyes házasságból származnak, ahol nagyon ritkán marad meg egy nemzedéknél tovább a kisebbségi identitás. Sajnos az is nemegyszer előfordul, hogy a román és magyar szülőktől származó gyerek csak románul tanul meg – ezt egy kolozsi ember mesélte, nem kis megvetéssel a hangjában. És persze ne feledjük, hogy a román államgépezet mindent elkövet, hogy megszabadítsa az embereket a magyar identitástól.


A román szurkolónak meg tök mindegy, hogy az illető valamelyik nagyszülője milyen volt: az illető ne legyen magyar identitású, a többi nem számít.

2016. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!