Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért számítok "komenistának",...

Miért számítok "komenistának", ha Magyarországra is rendes béreket szeretnék?

Figyelt kérdés
Már jó párszor megkaptam, hogy "komenista" vagyok. De ezt most nem értem. Ahol nagyobb a jólét, mint nálunk, ott komenisták élnek?
2016. aug. 29. 07:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Talán mert kommunista mentalitás munka nélkül pénzt szerezni másoktól vagy az államtól (lásd alapjövedelem ötlete), és mivel a bérek akkorák, amekkorákat a gazdaság megenged, csak kommunista eszközökkel lehetne mesterségesen emelni őket.
2016. aug. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Jó eséllyel nem azért kaptad ezt, mert rendes béreket szeretnél, hanem valószinűleg leírtad azt is, hogy hogyan szeretnéd azt elérni. Hogyan szeretnéd azt elérni?
2016. aug. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1


Ja értem. Akkor tőlünk nyugatra is gaz komenista társadalmak vannak, mert arrafelé többkulcsos adózás van és odafigyelnek rá, hogy mindenkinek meglegyen az alapvető jólét.

De kezdem már érteni. Amelyik ország jóléti társadalomként működik, ott mindenhol komenista kormányok vannak.


Komolyan mondom, meglátszik, hogy a fideszesek a Kádár-rendszerben nőttek fel és a kapitalizmust olyannak képzelik, mint amilyennek akkor tanulták.

2016. aug. 29. 07:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hogy igy legyen már. Bár ezt állandóan hangoztatják a munkával kapcsolatosan, de a nagy kifizetéseknél hogy nem jut ez eszükbe. Akinek köze sincs a munkához csak a tűzhöz közel van, ott miért nem érvényes a kommunista szlogen. Ahol nincs effektiv termelés csak az állami pénzek szét osztása ott is ezt kellene hangoztatni.
2016. aug. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13%

Kedves kérdezö : miért nem írod rendesen a kommunista szót?

Igen idétlenül hangzik, ha rendszeresen rosszul használod!

2016. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A nyugati országokban sokkal magasabb a GDP, a többszöröse a magyar átlagnak, ezért a fizetések is a többszörösei. A kétkulcsos adózással lehetne kicsit variálni, de nem jelentene nagy változást.
2016. aug. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
A többkulcsos adó nagyobb bevétel az államnak. Nyugaton ezt elosszák és nem stadionokat, meg várat építenek belőle. Működő gazdaságpolitika kellene, akkor lehetnének magasabb bérek nálunk is.
2016. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Shai-Hulud ***** válasza:
63%

Ne figyelj oda, nálunk mindenki "komenista", aki valamiben másképpen gondolkozik, mint a komenistázók...


Mindenki "ballibsi", aki nem ért egyet ezzel, mindenki "náci" (sőt, "büdösnáci"), aki nem ért egyet azzal, mindenki "fidióta", akinek nem tetszik ez a dolog, mindenki "hazaáruló", aki nem ért egyet amazzal.


Valahogy mi szeretünk mindenkire valamiféle címkét ragasztani, és képtelenek vagyunk elfogadni, hogy egy másik ember ugyanazt a dolgot másként láthatja, mint mi, hogy esetleg más véleménye lehet, mint nekünk.


Ugye hogy igazam van??????? Na ajánlom is!

2016. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért.

Viszont az nem lehetséges, amit szeretnél. x évvel le vagyunk maradva a nyugattól. Ezért nem lehet most minden olyan, mint nyugaton. Ahhoz valaki csoda kéne, hogy úgy legyen :)

Szerintem egyébként a "komenista' az, aki a nyugati jó dolgokat akarja, de közben a kötelezettségeket nem. Ez sajnos sokakra jellemző, hogy csak a markát tartja, de neki ne kelljen semmit se tennie.

2016. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sef fiu visszatert!!!!


Tudjatok, a mekis csavo, akit meg onnan is kivagtak, es most Ausztriaban mosogatva osztja az eszt (hacsak ugye onnan is ki nem vagtak...)

2016. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!