Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány a TV-ben, fizetett...

A Kormány a TV-ben, fizetett reklámban terjeszti azt a hazugságot, hogy Brüsszel illegális bevándorlókat akar Magyarországra telepíteni. Hogyan lehetséges, hogy ezt "közszolgálati" címszó alatt, természetesen az adófizetők pénzén menjen?

Figyelt kérdés

Eddig úgy voltam vele, hogy láttam ezeket a jó kis plakátokat, hogy "üzenjünk Brüsszelnek" (már ez is egy agyrém), de legalább direktben nem hangzott el hazugság, csak erős manipuláció és a semmi felfújása.


Ma viszont láttam az egyik állam által pénzelt TV-n, hogy konkrétan kimondják a nyilvánvaló hazugságot: Brüsszel illegális bevándorolókat akar idetelepíteni.


Azért itt már szerintem minden jóérzésű embernek betelik a pohár, mert hogy ilyesmiről szó sem volt soha, és megértem én, hogy Viktoréknak kell a népszerűség, meg a figyelem elterelése a korrupcióról és a demokrácia leépítéséről, de ez azért túlzás.


Nem azért túlzás, mert a Fidesz vagy Viktor mondja. Hanem azért túlzás, mert a Kormány színeibe öltöztetve, mintegy közszolgálati közleményként, 100%-ban az adófizetők pénzén megy a népbutítás. Mintha a Kormánynak ez feladata lenne, hogy propagandát toljon a TV-ben, még egy jó erős hazugsággal megfejelve.


Főleg pofátlanság, hogy ez a reklámfilm már kifejezetten csak a TV-nézőknek készül, sehol máshol nem is lehet elérni, tehát még attól is félnek, hogy az internet népe esetleg megcáfolja őket. Nem, ez azoknak készült, akik eleve nem járnak netre, tehát még véletlenül sem fognak az igazságnak utána járni, rögtön el is hiszik.


2016. júl. 4. 22:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%
"demokrácia leépítéséről" - idáig olvastam el. És odáig is több agyrémet kaptam így estére mint szerettem volna.
2016. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Akkor kösz a semmit, ezt sok értelme nem volt ideírni.
2016. júl. 4. 22:19
 3/24 anonim ***** válasza:
36%

Akkor szerinted miket akarnak idetelepíteni, ha nem illegális bevándorlókat?

Pónilovakat?

2016. júl. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
27%
Miért te akarsz ide több millió arab terroristát ?
2016. júl. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
73%

Azon vana hangsúly,hogy populista megfogalmazásban löki a korány a szöveget. Illegális bevándorlót nem akar letelepíteni,csak menekülteket.

Illegálisakat egyezmény értelmében visszaküldi az EU Törökországba.

2016. júl. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%
Mond csak, te eddig egy kavics alatt éltél vagy mi? :D
2016. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

# 3

Látom, hogy te is bevetted. De szerintem először tájékozódj, mielőtt ilyen hú de okosnak érezve magad bekommentelsz. És az a gáz, hogy ilyen emberek választanak kormányt, akik alapvető dolgokkal nincsenek tisztában, hanem egy kék plakáttól elszáll az agyuk.


# 4

Te meg csak egy rasszista majom vagy, szintén nem értem, minek írsz ide? Ja, bocs, tényleg, nyári szünet van, nincs suli, nem kell korán lefeküdni.

2016. júl. 4. 22:32
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

Az is populista ostoba plakát,mikor brüsszel ellen kel ki brüsszelt és az eut szidja.

Holott Brüsszel egy heyszín,ahol az EU székel. Az EU vezetőis a tagállamok vezetői. Az EU egy tömörítő intézményén(,mintha több iskola igazgatója összeülne) belül hoznak döntéseket.

Így ha az EU-t és brüsszelt szidja minden tagállamot szid.

2016. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

# 6

Nem nagyon nézek TV-t, vagy ha nézek is, akkor olyanokat, akik nem állami kötődésűek, tehát nem fogadták el a kormány pénzét a propaganda terjesztésére.

Szóval most sikerült vele szembesülnöm, hogy a kormány azzal riogatja az embereket, hogy ide illegális bevándorlókat akarnak telepíteni, kényszerrel. Eddig azt hittem, hogy simán hergelni akarnak a menekültek ellen, mert azért Magyarország elég xenofób, szóval még a háború elől menekülőket is elküldenék, akármilyen jelentéktelen mennyiségben is érkeznek. De látom, hogy a TV-nézők kaptak egy kemény hazugságot is, nem bízták Orbánék a véletlenre.

Remek, hogy erre költik a pénzünket, remek, hogy egy olyan országban élhetünk, ahol a kormány hivatalos formában hazudik.

2016. júl. 4. 22:35
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

Nézd a pozitív oldalát: sokkal kevésbé aljas, mint az első migránsozó plakátkampány. Ez tulajdonképpen pozitív fejlemény. :D


De az ellenzék vagy valamelyik civil jogvédő szervezet gondolom jogilag megvizsgálta és valószínűleg nem lehet belekötni, különben már megtették volna.


Egyébként külföldön is vannak ehhez hasonló hazug kampányok (elég a Brexitre gondolni), annak se volt semmi következménye.


Szomorú világ ez, de egyszer talán majd nem lesz elfogadható az ilyen fajta megnyilvánulás. Vagy ha mégis, akkor csak abban bízhatunk, hogy mégis van valamiféle túlvilági igazságszolgáltatás, ahol a gazembereknek meglesz a méltó büntetése. Pl. Viktorék lehetnének menekültek következő életükben.

2016. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!