Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért állnak ki a magyar...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért állnak ki a magyar balosok a hidzsáb és társai mellett?

Figyelt kérdés

Franciáknál még a korábban a muszlimoknak hatalmas engedményeket tevő szocik (pl. 1000 mecset építettése, cserében az 5 millió muszlim 90%-a rájuk szavaz) is eljutottak odáig, hogy jó lenne teljesen megszabadulni tőlük, nem csak a hírhedt nikábtól és burkától, hanem még a hidzsábtól és burkinitől és más "enyhébb" társaiktól is, és emiatt tudnak ottani kormánypárti politikusok hadakozni még a hivatásos igazságszolgáltatás szervezetével is, hogy lehet-e ilyesmibe belenyúlni, addig nálunk meg mind a hivatalos politikusi nyilatkozatokban (Szigetvári, Együtt / PM / MKKP / MLP), mind a médiumjaikban (444, Népszabadság) és végül híveik is kiállnak mellettük, és az egészben az a legkülönösebb, hogy általában csak akkor ellenkeznek valamit, ha a Fidesz / Jobbik nyilatkozik, most meg megelőzvén a jobboldaliakat kezdték el védeni a védhetetlent.



[link]


2016. aug. 29. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Tudod mi nem vagyunk egy bitesek, és nem csak támogat/tilt állásunk van. NEM tartjuk jó dolognak a burkát és társait. De BETILTANI az teljesen abszurd. Tudod van némi különbség aközött, hogy személyesen mit érzek valami iránt, és hogy betiltanám-e. Tudom, hogy ez neked teljesen felfoghatatlan, de azért próbálkozz.
2016. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
És a fidesz Oroszország, Kína, Észak-Korea, Azerbajdzsán mellett ? Ki is a komcsi ezek után ?
2016. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A betiltást így indokolta meg a francia miniszterelnök, amivel személy szerint maximálisan egyetértek:


"A strandokat, mint minden közterületet, meg kell védeni a vallási követelésektől. A burkini egy politikai tervnek, egy olyan ellentársadalomnak a megjelenítése, amelyben egyebek között leigázzák a nőket. A burkini mögött az a gondolat húzódik meg, hogy a nő természetes állapotában szemérmetlen, erkölcstelen, ezért teljesen el kell fednie a testét. Ez nincs összhangban a Francia Köztársaság értékeivel. A provokációkkal szemben a köztársaságnak meg kell védenie magát"


Tehát ez a tiltás amúgy pont a muzulmán nőket védené, hogy ne legyenek lekorlátozva a férjeik meg a vallás által.


Ez muzulmán nőnél agy átlagban kényszert, és a sorsába való beletörődést jelenti ezek viselete, és itt most én nem Szaúd-Arábiából indulok ki.


Azokban a muszlim országokban, ahol nem teszik az egész testet (és arcot) elfedő öltözetet kötelezővé, érdekes módon nagyon kevés nő viseli csak. Aki viszont viseli, azoknak csak a kisebb része teszi vallási meggyőződésből, a többség viszont kényszerből hordja, mert a férje/családja utasítja rá.


Minél kevesebb dolgot szabhatnak meg a muzulmán férfiak a nőknek/feleségüknek, annál kevésbé fogják a férfiak az ilyen nőket a tulajdonuknak tekinteni.

2016. aug. 29. 16:23
 4/18 anonim ***** válasza:
21%

Nemrég vitáztunk pont erről egy balos elmebajnok nővel, a vègèn oda jutott hogy azt írta hogy a nemi szerv csonkítása direkt jó a muszlim nőknek, hisz ha nem lenne az akkor tennènek ellene.

Na, kb ilyen szinten nincs fogalma a baloldalon az embereknek hogy miről is beszèlnek és mit is vèdenek.

2016. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Aha. Szóval aki eddig nem akart burkinit viselni, de a férje rákényszerítette, annak a férje a tiltás hatására megenyhül, és vesz neki egy szexi bikinit. Ugye? Ezt még te sem hiszed el. Simán eltiltja a strandtól. A muszlim nő is kevesebbet van így európaiak között, következésképp a gyerekei is, ami erősíti az elszigetelődést. Nem élvezheti annyira se a strandot mint eddig, ami teljesen egyértelműen rontja az életminőségét. Szóval bravó, remélem engem nem akar így megvédeni senki, mint a francia állam a muszlim nőket. Nevetséges.


@Digo

Én meg egyszer találkoztam egy jobbossal, aki szerint nyilvánosan ki kéne végezni minden zsidót. Te is egy neonáci őrült vagy, mint az a jobbos, mert a jobbosok már csak ilyenek. Ugye? Nem érzed hogy amit leírtál, az épp ilyen nevetséges? Mert hogy az.

2016. aug. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

5#, "A muszlim nő is kevesebbet van így európaiak között, következésképp a gyerekei is, ami erősíti az elszigetelődést. Nem élvezheti annyira se a strandot mint eddig, ami teljesen egyértelműen rontja az életminőségét."


Az én èletminősègemen meg javít. Ès mèg mindig én vagyok itthon.

Amúgy meg kevesebbet van európai közegben? Esetleg ha próbálnának integrálódni az sokat segítene. De nem, nekik első a vallás és annak törvènyei. Akkor meg ne csodálkozzon hogy nem fogadják el.

2016. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%

És ha már a gyerekeiket említed.

A kisgyerek amíg nem tud beszèlni, de azután is mivel tartja a kapcsolatot, hogy kap visszajelzèseket az anyjától? Testbeszèddel, aminek nagy százalèka az arcmimika. Mosoly, egy pillantás, arccal törtènő kommunikáció. Ez náluk teljesen kiesik, a gyerek egy lepedővel kell felnőjön, mert az anyját nem látja. Igy nem is tud mintát venni az emberi reakciókról.

2016. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
7#, ezzel mondjuk nem nagyon lehet vitatkozni.
2016. aug. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

"Az én èletminősègemen meg javít. Ès mèg mindig én vagyok itthon. "


Na, hogy javít a te életminőségeden? Erre igazán kíváncsi vagyok.


"Amúgy meg kevesebbet van európai közegben? Esetleg ha próbálnának integrálódni az sokat segítene"


És vajon mikor fog ez jobban megvalósulni? Ha bátorítjuk őket az európai közegbe lépésre, vagy ha ennek az ellenkezőjét csináljuk? Az integrációhoz két oldal kell. Az hogy mi integrációellenesek vagyunk, aztán rájuk fogjuk hogy nem akarnak integrálódni kicsit értelmetlen.


"De nem, nekik első a vallás és annak törvènyei. Akkor meg ne csodálkozzon hogy nem fogadják el."


Neki az első a szokásai és kultúrája, pont mint neked.


"A kisgyerek amíg nem tud beszèlni, de azután is mivel tartja a kapcsolatot, hogy kap visszajelzèseket az anyjától? Testbeszèddel, aminek nagy százalèka az arcmimika. Mosoly, egy pillantás, arccal törtènő kommunikáció. Ez náluk teljesen kiesik, a gyerek egy lepedővel kell felnőjön, mert az anyját nem látja. Igy nem is tud mintát venni az emberi reakciókról."


1) Már leírtam, hogy nem támogatom az ilyesmik viselését, csak nem gondolom hogy a betiltásuk jogszerű, etikus vagy hatásos. Hiába írod le nekem hogy milyen rossz, ha egyszer én sem támogatom. Én is leírjam neked, hogy rossz dolog nőket ilyesmire kényszeríteni, és akkor az majd meggyőz az én álláspontom igazáról?


2) A muszlimok túlnyomóan nem takarják el az arcukat. A burkini sem takarja el az arcot. Csak egy nagyon specifikus viselet az, ami eltakarja az arcot, és elég kevesen viselik. Elég sok muszlimot láttam Franciaországban, Belgiumban, Londonban, de egyre sem emlékszem, amelyik eltakarta volna az arcát. Inkább Szaúd-Arábiában meg az IÁ területein kötelező az ilyesmi.

2016. aug. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Ja és plusz, az arc eltakarás ott is csak közterületen kötelező. A családjának megmutathatják az arcukat még a legeslegszigorúbb szokások szerint is.
2016. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!