Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Magyarország...

Igaz, hogy Magyarország megélhetés szempontjából a világ 8. legszegényebb országa?

Figyelt kérdés

Legtöbben akik azzal jönnek, hogy Mo. fejlett a világ nagy részéhez képest, azok az emberi fejlettségről szóló összehasonlítást mutogatják. Igen, ez igaz, nem vagyunk majmokhoz közeli szinten emberileg mint pl. Afrikában. De ez nem túl szerencsés összehasonlítás.

Amit én láttam, ne kérjetek linket, már nem emlékszem hol láttam, de relatíve megbízható forrás, nem ilyen index vagy hasonló... szóval az összehasonlítás alapja az volt, hogy egy átlag embernek napi hány órát kell dolgoznia az alapvető megélhetésért. És ebben az összehasonlításban Magyarország a világ 8. legszegényebb országa volt. A legszegényebb Mexikó.

Mexikóban napi 12-14 órát kell dolgozni az alap megélhetésért. Magyarországon 8-9 órát, Afrikai országokban pedig ilyen 2-3 órát. Afrika a középmezőnyben volt, ha így nézzük, és ez szerintem valósághűbb összehasonlítás. Nem tehetünk arról, hogy egy afrikai azért éhezik, mert egy percet sem hajlandó dolgozni.

A gazdagság definíciója, hogy kis idő és energia befektetéssel, nagy anyagi előrelépést tudsz elérni. A szegénység definíciója, hogy nagy idő és energia befektetéssel is csak alig tudsz elérni valamit.

És ebben az összehasonlításban, Mo. a világ Top 10 legszegényebb országai között van. Szerintem ez valós adat. Sehol se kell ennyit melózni, ennyire meggebedni mint egy igásló az alapvető megélhetésért, kivéve néhány latin-amerikai országban.

Miért tartják mégis jónak a munkaalapú társadalmat? Ez a legrosszabb, legszegényebb társadalmi berendezkedés!


2016. szept. 2. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

"Nem tehetünk arról, hogy egy afrikai azért éhezik, mert egy percet sem hajlandó dolgozni."


Megnézném hogy te mennyit dolgoznál 50 fokba ahol alig van iható víz.

2016. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ez így nem igaz. A világ top 15 legszegényebb országa mind afrikai ország.

Ha viszont Európáról beszélünk, helyes. Európa egyik legszegényebb országa vagyunk. Viszont korrupcióban is benne vagyunk, de nem a top 10-ben, hanem a top 3-ban: Magyarország Oroszország után a világ második legkorruptabb országa.

( Magyarország jobban teljesít! )

2016. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Viszonylagosan simán lehetünk a 8. legszegényebb. Ha sokáig ez a kúrmány marad, még első helyezett is lehetünk! Akkor fog csak igazán jól teljesíteni az ország!
2016. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom mi ez a kolosszális baromság?


"Afrikai országokban pedig ilyen 2-3 órát"

Egy marék rizsért.

Mert ott a megélhetés azt jelenti.

Gondolj már bele, hogy mit beszélsz!


Magyarországon 2015-ben 159 ezer forint volt a NETTÓ átlagkereset. Amit leírtál az a hülyeség egy olyan fokú művelése amit egyszerűen nem tudok értelmezni.

2016. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz, de tény, hogy állhatnánk sokkal jobban is, ha alacsonyabb szinten lenne a korrupció.
2016. szept. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%
Európában esetleg lehetünk a 8.. Bár ott meg túl előkelő lenne, hogy "csak" 8..
2016. szept. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%

De magyar "szegénynek" napi kávé,alkohol,cigire mindig van pénzük.


Pont hogy a magyar "éhező szegényeknek" van legtöbb gyerekük.


" Nem tehetünk arról, hogy egy afrikai azért éhezik, mert egy percet sem hajlandó dolgozni. "


Igen. Nem tehetünk arról, hogy rengeteg szegény magyar azért éhezik ,mert egy percet sem hajlandó dolgozni. :-)

2016. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Légy szíves add meg a forrást ahol ezt olvastad, mert szerintem nagyon félreérthettél valamit.
2016. szept. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

#2

Valami erősen torzíthatja azt a korrupció felmérést, mert függetlenül attól, hogy Magyarország getzi korrupt, szerintem még a top 10-be sem kellene beleférnie. Én leaglábbis biztos Magyarország elé várnám Oroszország mellett Kínát, Észak-Koreát, Belorussziát, Szaúd-Arábiát, Venezuellát és egy halom egyéb közép- és dél-amerikai, afrikai és közel-keleti országot.


A Business Insider szerint Magyaarország az OECD országok között is "csak" az 5. legkorruptabb.

2016. szept. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha a Fidesz korrupció nem létezne ilyen méretekben, a válság elmúltával ma már legalább de ténylegesen legalább Szlovákia szinten lennénk. Szomorú, hogy az országot vezetők ezt teszik a magyar emberekkel.
2016. szept. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!