Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalokat miért nem akarják...

A fiatalokat miért nem akarják rendesen megfizetni?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, ami ebben az országban megy.

Nekem van diplomám, már a nyelvvizsga is megvan, így a kezemben foghatom.Gyakornok is voltam egy kereskedelmi multicégnél.


Most állást keresek.

Az első helyen, bruttó 240 ezret ajánlottak.Ami azért elég nevetséges, diplomával, középszintű nyelvtudással.

Ha csak egy középszintű végzettségem lenne, akkor talán oké, de így, nem.


Egy másik helyen meg, tárgyalási szintű angoltudást kértek.

Van szakmai középfokú nyelvvizsgám angolból, de azért elég messze van a tárgyalásitól.

A magas elvárásokhoz képest, náluk sem keresni hülyére magát az ember, bruttó 290 ezer lett volna a kezdőfizu.


Sok helyen pedig még német nyelvtudást is kérnek, mivel a cégcsoporton belül ilyen nyelven zajlik a kommunikáció.



Volt szaktársaktól, akiknek sikerült állást találnia, ők sokat panaszkodnak a "mentalitásra".

A fiatalokat szeretik aránytalanul leterhelni, mert fiatal "úgyis bírja" mondással indokolva.Az öregek meg szeretnek velük "alantasabb" plusz feladatot megcsináltatni, mert "fiatal, hadd dolgozzon".


2016. szept. 2. 18:24
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
66%

Megalázó.. ennél még az osztrák segély is sokkal több!

Eljutottunk odáig, hogy egy nyugati léhűtő segélyen élő is jobban él, mint magyarországon egy közgazdász.

Szánalmas ez az ország! Nem is értem, miért vannak még mindig akik itt munkát vállalnak, ez már tényleg a legalja mindennek.

2016. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
2%
Bruttó 240-et egy kezdő mérnök se kap. A kezedet összerakhatnád érte.
2016. szept. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
22%

szerintem alaptalan az igényed.

240 okés itthon, szinte bármely diploma igényű szakmában.

nálunk ekkorák a fizetések sajnos. ha nem tetszik, akkor nyugatra lehet menni... ez van :/

2016. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Azért azt lássuk be, hogy minden második embernek közgáz diplomája van ebben az országban. Egy darab középfokú nyelvvizsga az semmi. Szóval a munkaerőpiacon magas a túlkínálat ilyen emberekből, ezért adnak ennyit.

Amúgy meg ne legyenek illúzióid, nem azért kínálnak ennyit, mert pályakezdő vagy. A 20 év tapasztalat sem jelent több fizetést, csak annyit, hogy már inkább be sem hívnak interjúra, mert egyrészt már nem csicskáztathatnak, másrészt ők is érzik, hogy az lenne a reális, ha magasabb fizetést ígérnének. De nem teszik, inkább válogatnak a fiatalok közül, akinek se kutyája, se macskája, és simán vállalják a túlórákat. Aztán meg ha leépítés van, lelkifurdalás nélkül ki lehet őket tenni, mert nincs gyerekük, akit el kell tartani.

Nekem is közgáz diplomám van, beszélek 2 nyelven tárgyalási szinten. Viszont soha nem voltam még vezető, nem is akarok, így gyakorlatilag szinte esélytelen volt munkát találnom, amikor kitettek 15 év tapasztalat után. Volt olyan fejvadász, aki meg is mondta, hogy azért nem hívtak interjúra, mert a én önéletrajzommal tudták, hogy nem elégednék meg azzal a bruttó 250.000-nel, amit ajánlanának. Pályázzak középvezető posztot. Oda meg azért nem hívtak be, mert nincs vezetői tapasztalatom. Aztán meg itt osztják az észt a fórumon, hogy azért nem találtam állást 1 évig, mert nem vagyok elég jó. Nem mindenki lehet főnök, és nem is akarok az lenni. Viszont azért megmondtam, hogy bruttó 300.000-nél alább nem adom, és ez szerintem az én önéletrajzommal igazán nem nagy kívánság. 1 év után sikerült elhelyezkednem, de tudom, hogy a volt kollégáim mind ennél kevesebbért dolgoznak. Rossz szakmát választottál. tunk!

Amúgy jelenleg 330.000 bruttót keresek, és a mellettem ülő pályakezdőnek csak bruttó 50.000-rel kevesebb a fizetése.

Persze biztos Pesten nagy karriert lehet csinálni, de vidéken ennyi.

2016. szept. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"Bruttó 240-et egy kezdő mérnök se kap. A kezedet összerakhatnád érte."


Hát én kaptam.

És nem vagyok senkinek se a haverja.

Csak olyan a szakmám.

2016. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
31%

Most, én két évig teljesen fizetés nélkül dolgoztam ("Örülj, hogy gyakorlatot szerezhetsz!"-alapon), majd utána két évig minimálbérért, bruttó 118.000,- Ft-ért.


Jogász diplomával, ügyvédjelöltként, két felsőfokú és abszolút tárgyaló- és munkaképes nyelvtudással (használni is kellett), napi 10-12 óra munkával.


Mára önálló ügyvéd vagyok, de meg kellett "szenvedni" érte.


Én a földhöz vágtam volna magam, ha ilyen ajánlatokat kaptam volna. Persze, akkor más volt épp a helyzet és a mentalitás, ma már ezt nyilván a jelöltekkel sem lehet így megcsinálni, de túlfizetve azért nincsenek most sem.


Kicsit el vagy szállva.

2016. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
71%

Hát, én belsőépítész végzettséggel, 20 év tapasztalattal, nyelvtudással épp nem kaptam meg egy állást, mert nettó 300-at kértem.


Ehhez képest a te bruttó 240-ed egész reálisnak tűnik kezdő bérnek...

2016. szept. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
3%

Olvastam a válaszokat.

Nem akarok nagyon beszólni, de ennyi szerencsétlent mint ti. Közgazdászok, jogászok és ilyen megalázó bérért dolgoztok? Akkor már miért nem mentek ki Ausztriába SEGÉLYÉRT? Több pénzt keresnétek!

2016. szept. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó.

Te bizonyára egy fiatal ember vagy, akinek se kutyája, se macskája. Nekünk van. Gyerekünk, beteg szüleink.

Én kapok nettó 240.000-et, a férjem nagyjából ugyanennyit. Nem sírok, mert nem éhezünk, meg tudunk venni mindent, amit szeretnénk a gyerekeinknek is. Igaz, nem cserélek évente autót, és csak belföldre járunk nyaralni. Ennek ellenére nem érzem szánalmasnak magam.

És nem érzem azt, hogy el kéne mennem másik országba segélyért.

Amúgy ez elég érdekes gondolat. Szerinted ez úgy működik, hogy beköltözöl Ausztriába, és másnap kapod a segélyt? Mégis milyen alapon? Amúgy már mindenhol húzzák a nadrágszíjat, egy sehonnani betelepültnek nem osztják a milliókat a semmire. Amúgy meg az összehasonlításnál azt mindig elfelejtitek, hogy kint az árak is drágábbak.

2016. szept. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 17-es: A nettó 300 az sok, hacsak nem managernek jelentkezel.
2016. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!