Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalokat miért nem akarják...

A fiatalokat miért nem akarják rendesen megfizetni?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, ami ebben az országban megy.

Nekem van diplomám, már a nyelvvizsga is megvan, így a kezemben foghatom.Gyakornok is voltam egy kereskedelmi multicégnél.


Most állást keresek.

Az első helyen, bruttó 240 ezret ajánlottak.Ami azért elég nevetséges, diplomával, középszintű nyelvtudással.

Ha csak egy középszintű végzettségem lenne, akkor talán oké, de így, nem.


Egy másik helyen meg, tárgyalási szintű angoltudást kértek.

Van szakmai középfokú nyelvvizsgám angolból, de azért elég messze van a tárgyalásitól.

A magas elvárásokhoz képest, náluk sem keresni hülyére magát az ember, bruttó 290 ezer lett volna a kezdőfizu.


Sok helyen pedig még német nyelvtudást is kérnek, mivel a cégcsoporton belül ilyen nyelven zajlik a kommunikáció.



Volt szaktársaktól, akiknek sikerült állást találnia, ők sokat panaszkodnak a "mentalitásra".

A fiatalokat szeretik aránytalanul leterhelni, mert fiatal "úgyis bírja" mondással indokolva.Az öregek meg szeretnek velük "alantasabb" plusz feladatot megcsináltatni, mert "fiatal, hadd dolgozzon".


2016. szept. 2. 18:24
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
#29:Kicsit leegyszerűsíted a dolgot.Én dolgoztam olyan üzemben,ahol alkalmaztak hasonló végzettségű embereket és nem bruttó 240ezerért,de még a nettó bérük is efelett van.Szóval,azért marhára nem mindegy,hogy milyen diplomáról van szó,de még az sem,hogy az ország mely részéről.
2016. szept. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!