Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalokat miért nem akarják...

A fiatalokat miért nem akarják rendesen megfizetni?

Figyelt kérdés

Hihetetlen, ami ebben az országban megy.

Nekem van diplomám, már a nyelvvizsga is megvan, így a kezemben foghatom.Gyakornok is voltam egy kereskedelmi multicégnél.


Most állást keresek.

Az első helyen, bruttó 240 ezret ajánlottak.Ami azért elég nevetséges, diplomával, középszintű nyelvtudással.

Ha csak egy középszintű végzettségem lenne, akkor talán oké, de így, nem.


Egy másik helyen meg, tárgyalási szintű angoltudást kértek.

Van szakmai középfokú nyelvvizsgám angolból, de azért elég messze van a tárgyalásitól.

A magas elvárásokhoz képest, náluk sem keresni hülyére magát az ember, bruttó 290 ezer lett volna a kezdőfizu.


Sok helyen pedig még német nyelvtudást is kérnek, mivel a cégcsoporton belül ilyen nyelven zajlik a kommunikáció.



Volt szaktársaktól, akiknek sikerült állást találnia, ők sokat panaszkodnak a "mentalitásra".

A fiatalokat szeretik aránytalanul leterhelni, mert fiatal "úgyis bírja" mondással indokolva.Az öregek meg szeretnek velük "alantasabb" plusz feladatot megcsináltatni, mert "fiatal, hadd dolgozzon".


2016. szept. 2. 18:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
9%

Kedves kérdező, hol élsz te?


Én amúgy a bruttó 240 vagy főleg a 290 ezer bruttó kezdőfizetésnek már örülnék. Ami viszont durva, hogy én pl. dolgoztam 4-5 csillagos szállodákban recepción, a fizetés bruttó 170-180 ezer Ft között mozgott, szóval nem kell annyira rosszul lenni.

2016. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit sírsz, boldog-boldogtalan közgáz-pénzügyi végzettségű embereket képez a Corvinustól a SZIE Békéscsabára kihelyezett tagozatáig pl. csak Bács-Kiskunban három helyen: Kalocsa, Baja, Kecskemét lehet ilyet tanulni főiskolai szinten! Inkább az a csoda, hogy egyáltalán még találsz munkát ezzel a végzettséggel.


Anno én vegyészként kerestem munkát egy fölső meg két középfokú nyelvvizsgával, de közölték, hogy náluk nem előny a nyelvtudás, mert nem veszem hasznát, aztán meg azt, hogy mivel a munkakör jellegéből adódóan vegyésztechnikus meg biológus, környezettan szakot végzett is elláthatja így csak bruttó 140-et tudnak ajánlani. A végén föladtam mert a legkedvezőbb ajánlat is csak nettó 140-et fizetett volna, de az meg Pesten, tehát abból meg alig marad.


A végén elmentem az egészségügybe dolgozni, itt legalább nem kell reklámoznod magad mert minden kórházban eszméletlen emberhiány van és bármennyire is ezzel van tele a sajtó a fizetések sem olyan rosszak, ha azt nézed, hogy rögtön helyben kaptam munkát pitizés meg nyalás nélkül.

2016. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Egy középfokú nyelvvizsga azért elég kevés, gimnáziumban a legtöbben érettségiig szereztek legalább egy középfokút.
2016. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
6%
Kedvenc témám :-) Mikor ""piacképes"" büfészakos diplomájával min 300 ezer ft fizetés akar magának magyarországon.Csodálkozik sehol nem kap munkát vagy olyan munkára vennék fel ahol kevés fizetést kap.
2016. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Most minek kellett lepontozni? Ausztriában 850 Euro-t megkapnál tisztán farokverésért. Ez több mint amennyiért ti diplomával dolgoztok.

De ha ez nektek jó, akkor nem szóltam.

2016. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Azért pontoznak le, mert még el se kezdted az életet máris akkor mellénnyel osztod az észt, mint a ház. Álomvilágban élsz.
2016. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
91%

"Most minek kellett lepontozni? Ausztriában 850 Euro-t megkapnál tisztán farokverésért. Ez több mint amennyiért ti diplomával dolgoztok."


Valaki lehet, hogy többre szeretné vinni az életben, mint hogy más emberek pénzén élősködve verje a farkát. Meglepő dolog, mi?

2016. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Kicsit meghökkentem a hozzászólásokon.Diplomával,nyelv- tudással jó fizetés a bruttó 240ezer forint?Akkor tényleg nincs értelme tanulni.Autóipari üzemben(igaz,három műszakban),betanított munkával is lehet közel ennyit keresni.
2016. szept. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
ez leginkább azért van, mert a diplomás-középfokon nyelvet beszélőkre az igény hasonló, mint az autóipari betanított munkásra
2016. szept. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Mert a munkáltatók ritka nagy görények (tökmindegy hogy magyar, vagy bibó multi) és visszaélnek azzal, hogy annyira nincs munka, hogy az emberek már szaréhugyé' is elmennek dolgozni, csak hogy ne dögöljenek éhen. Fizetés gyanánt adjunk nekik gombokat, és örüljenek hogy ennyit is kapnak. Minek nekik többet fizetni, lusta furkó bagázs, elvannak ők a fillérekkel is...

Hát igen, aztán egy szép napon a szaréhugyé' dolgozó munkás rádöbben, hogy elege van az otthoni krumplievésből vagy a pőre éhezésből, és nyugatra megy szerencsét próbálni. A főnök meg ténfereghet korgó gyomorral az üres gyárában, és filózhat rajta, hol bszta el a dolgot.

És ez a folyamat jelenleg is zajlik, az épkézláb munkavállalók húznak nyugatra, mint a vadliba. Nem véletlen hogy 2 millió munkaképes tart el 8 millió parazitát...


Kedvenc uralkodónk, Viktátor pedig kicsit önkényesen valósította meg az "1 millió munkahely" ígéretét - már csak annyi maradt!!!!!!

2016. szept. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!