Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » FIDESZ szavazók! Ti örültök...

FIDESZ szavazók! Ti örültök az illiberális demokráciának?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 12:58
1 2 3
 11/24 Pro Patria ***** válasza:
58%

A liberalizmus fogalma kicserélődött a mai használatában. Példaként: gróf Tisza István miniszterelnök liberális volt, a liberalizmus politikai fogalmát ma magukra vonatkoztatók viszont ledöntenék a szobrát a Kossuth téren.

Ekképpen, ilyen közegben az illiberális sem azt jelenti már, mint ami elítélhető volna.

2016. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
19%

4: "miben jobb a mostani?"


Ha a kérdésed komoly, akkor kb nincs értelme válaszolnom, mert nem a valóságban élsz, hanem a rózsaszínszellentés szagú szivárványpónik világában, közvetlenül álomország tengerpartja mellett.


De tegyünk egy próbát: annak idején ugyanez az agymosás ment a médiában, mint most, csak megfűszerezve egy kis internacionalizmussal és nemzetellenességgel, amiből köszönöm szépen, de egy kicsit sem kérek.


Az MSZP mikor változtatja már meg a nevét SZP-re (a PM mintájára)? Legalább őszinték lennének mint a P.

2016. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
43%

" ha az a liberális demokrácia, amit az MSZP/SZDSZ hozott össze, akkor igen, örülök neki, hogy már nem az van!

"


De nagy felfogás.. . Sokat bántottak akkor ugye? Vagy több bajod, problémád volt? Akkor te egy másik helyen ėlsz. De nem baj, lassan a tóbbség átgondolja a dolgot mostanában.


"miben jobb a mostani?"


Semmiben valójában nehezebb az élet, akinek nem az mazohista vagy..nem tudom.. . De szerinted miért bújik a menekült gondok mögé..? Csak logika.. . Mert romlanak a dolgok.

De a Fideszesek erre úgyse tudnak mondani sokat, csak kikerülik.


"

nincs az eszetlen rablószolidarítás"


Ezzz....tök normális mondat. Egyébként kérdeztek rá valamit. Semmi válasz.


"Ha a kérdésed komoly, akkor kb nincs értelme válaszolnom, mert nem a valóságban élsz, hanem a rózsaszínszellentés szagú szivárványpónik világában, közvetlenül álomország tengerpartja mellett.

"


Mi...? És nem a Fideszesek..? Hát...jó..


"De tegyünk egy próbát: annak idején ugyanez az agymosás ment a médiában, mint most, csak megfűszerezve egy kis internacionalizmussal és nemzetellenességgel, amiből köszönöm szépen, de egy kicsit sem kérek. "


Tagadhatatlan, propaganda mindig van. De ki tltotta le az ellenzékit a tévéből? Fidesz vagy az MSZP..? Na ugye..

Amugy a nemzetelenesség egy az egybe hamis duma. Nem a Jobbik a hős hazafi, meg a Fidesz, sajnálom. Mind magyar párt, és egyik se a népe ellen van, hűtsd le magad.


"Az MSZP mikor változtatja már meg a nevét SZP-re (a PM mintájára)? Legalább őszinték lennének mint a P."


Ez meg badarság, értelmetlen. Legalább okkal utáld az MSZP-t.. .


Bocs, muszáj volt reagálnom. XDDD

2016. szept. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Semmi baj :)
2016. szept. 3. 16:11
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

Orbán és egy tipikus szavazója:


[link]

2016. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Pro Patria ***** válasza:
36%

"De nagy felfogás.. . Sokat bántottak akkor ugye? Vagy több bajod, problémád volt? Akkor te egy másik helyen ėlsz."

- Le tudod nekem írni tíz mondatban, hogy miben nehezebb az életed most, mint hat éve? Mert sokkal valószínűbb, hogy a számlákat ugyanúgy fizeted, a párizsit ugyanúgy ki kell fizetned, és minden egyéb, csupán _fogákonyabb_ vagy morogni az anyagiak miatt, és jobban feltűnik, hiszen nem baloldali kormány van - amivel szemben engedékenyebb, elnézőbb vagy. A híradók információanyagából jobban megmarad a negatív - mert meg akarod hallani -, és nem a pozitív - vagy megmagyarázod saját magad számára, nem mások számára -, hogy miért nem pozitív. Így magad hangulatát irányítod önszuggeszcióval elégedetlenbe.

Ennek egy példája itt is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__806..

Az MSZP által "majd"-ra megígért, csekély, 40 ezer forintos összeget, aminek kifizetése 18 év múlva esedékes, tehát pont annyi, mintha semmit nem tettek volna, előbbre helyezed - eszmei elfogultságból való vezéreltség miatt -, mint az ímmel-ámmal fogadott, sokmilliós otthonteremtései támogatást, és a havonta, azonnal járó, havonta ismétlődő adókedvezményt. Erre tudom azt a mondatot idézni:

"Szerintem csak azok panaszkodnak az ilyen dolgokra is akik azt lesik ezen a kormányzáson min lehet mérgelődni. Nem tudok mást gondolni."


"De nem baj, lassan a tóbbség átgondolja a dolgot mostanában."

- Erről is beszéltünk, hogy éppen nem így van.


"Semmiben valójában nehezebb az élet, akinek nem az mazohista vagy..nem tudom.. . De szerinted miért bújik a menekült gondok mögé..? Csak logika.. . Mert romlanak a dolgok.

De a Fideszesek erre úgyse tudnak mondani sokat, csak kikerülik."

- Nincs ebben "mögé bújás", ez most egész Európa legelsődlegesebb vitatémája, minden kormánynak probléma; miért a magyar kormány képezne ezalól kivételt?


"nincs az eszetlen rablószolidarítás

-> Ezzz....tök normális mondat. Egyébként kérdeztek rá valamit. Semmi válasz."

- Csak tipp, de szerintem a megélhetési bűnözés, a segélyen eltartás, és más egyéb múltbéli jelenségek orvoslására gondolt.


"Tagadhatatlan, propaganda mindig van. De ki tltotta le az ellenzékit a tévéből? Fidesz vagy az MSZP..? Na ugye."

- Erről is beszéltünk, hogy semmilyen ellenzékiség nem lett betiltva, semmilyen túlsúly nincs, sőt, a HVG, az Origó, az Index, és bármi "általános" felület is kormánykritikusan ír, nem csak a megnevezetten ellenzéki média. Sőt, újabbak is alakultak, mint a Vastagbőr, az Átlátszó, a 444, és az eddigiekből sem veszett el semmi, mindegyik megmaradt, az ATV, a Magyar Narancs, bármi.

Kormányközeli álláspontot gyakorlatilag egyedül a köztévé képvisel - ahogyan az a mindenkori kormányhoz közelítve adja hírül a dolgokat.


"Amugy a nemzetelenesség egy az egybe hamis duma. Nem a Jobbik a hős hazafi, meg a Fidesz, sajnálom. Mind magyar párt, és egyik se a népe ellen van, hűtsd le magad."

- A nemzet nem áll meg a határnál. A magyarok iránti érzékenység nem csak a kisnyugdíjasokból áll. Amely nem kezeli egységes kulturális entitásként a magyar nemzetet, határokra való tekintet nélkül, az nem nemzetcentrikus párt. Ő maga zárja el magát ettől, azzal, hogy nem tud felülemelkedni a pártpolitikán a nemzet szempontjából fontosabb kérdésekben, mint a 2004-es népszavazás. Vagy a kampányolás a néhány évvel ezelőtti kettős állampolgárság ellenében is - ismét csak kicsinyes, pártok közötti politikai indíttatásból.

2016. szept. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
39%

Akkor megmondtam Pro Patria , legyőztél! Élj vele boldogan, és nem csak itt, minden tekinetben. Számtalanszor megkérdezhetném hogy van-e róla fogalmad hogy milyen ah bolondnak néznek mert átlátsz a szitán, és ezzel utaltam arra hogy kb azzá tesz ez az egész amit idéztél. Egy idő után azt figyelem bennük, hogy min lehet mérgelődni, és ez elég boldogtalanná teszi a magamfajtát igazad van. Mindent meg tudsz cáfolni, demagógiával vádolva , csak nem veszed észre hogy közben te is bele esel abba, csak tudd mi kettőnk kózül a külömbség? Neked sikered van vele, engem bolondnak néznek. Magyarul : nyertél minden tekintetben. Okosabb is vagy, meg marad is a szent kormányotok. Úgy beszélsz mintha nem létező dolgokat állítanék, mint egy gyogyós.

Kell még valamit mondanom?

2016. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
54%

"Le tudod nekem írni tíz mondatban, hogy miben nehezebb az életed most, mint hat éve?"


Mindenben. Válság sújtott minket, a manyup pénzt sem lopta el a kormány, mégis kevesebbe került minden, a benzin, az euró, a nem rezsicsökkentett rezsi!!!, az élelem, az albérlet minden ami létezik, a kamat volt 8%, most fizetsz hogy a bankba legyen a pénzed, 100+ vadiúj adó, az államadósság csúcsot döntött!!! Kivándorlás a csúcson, korrupció a csúcson, mutyi a csúcson, áfa a csúcson, demokrácia a béka segge alatt. A statisztikák kozmetikázva, az a lényeg, hogy abban minden szép és te örülsz jó hithű Fideszes módjára. Hogy a magyar embertársaid valóban hogy élnek, mit érdekel az téged.

2016. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Pro Patria ***** válasza:
44%

"Akkor megmondtam Pro Patria , legyőztél! Élj vele boldogan, és nem csak itt, minden tekinetben."

- Még mindig nem érted az egész mibenlétét. Nem akarlak "megverni", nem akarlak "legyőzni", nekem ez nem baloldal-jobboldal személyembe ültetett ellentéte, mint esetedben.

Egyszerűen csak van egy ilyen hülye stílusjegyem, hogy kényszercselekvésben javítok mindent, ami nem a valóságnak megfelelő. Filmben a valós történeti alapra való hivatkozás, és mégis az attól való eltérés; fényképészetben az effektek használata; történelemközlésben - kimondottan dühít, és átverve érzem magamat ilyenkor, aminek átélésétől másokat emiatt óvni akarok; de még videojátékokban megjelentetve is megütközik bennem.

Itt sem csinálok mást, mint a valósághoz közelítem a leírtak tartalmát.


"Számtalanszor megkérdezhetném hogy van-e róla fogalmad hogy milyen ah bolondnak néznek mert átlátsz a szitán, és ezzel utaltam arra hogy kb azzá tesz ez az egész amit idéztél."

- Én pedig válaszként meg is adtam, hogy így zajlik az egész itteni jelenlétem. Ha valaki nem populista, akkor nem kap talajt semmilyen gondolata. A válaszaimra pedig legtöbb esetben csak egysoros, bárányszelfik linkjével tartalmat kapott válaszok érkeznek.


"Mindent meg tudsz cáfolni, demagógiával vádolva , csak nem veszed észre hogy közben te is bele esel abba, csak tudd mi kettőnk kózül a külömbség? Neked sikered van vele, engem bolondnak néznek. "

- Sikerem van benne?? Szerinted mennyi a belefektetett munkám, és mennyi a megmutatkozott elismerés ezt illetően? Elég csak a százalékokra tekintened, most is erősen lehúzottak az értékeléseim, ráadásul a kiírás után nem sokkal még nullán voltam. Ha lehetne negatívba is menni, azt is elérném, ebben biztos vagyok.

Ne érezd tehát olyan kitaszítottnak magadat, valójában az itt írók közül Túrórudin, és a már értékelésében is szemléletes 34%-os válaszolón kívül mindenkivel egy szellemi közösséget alkotsz.

Amennyiben arra akartál utalni, hogy nekem jobban összerakott, meggyőzőbb válaszaim vannak - azt nem a polcról emeltem le, számodra ugyanúgy elérhető az erre való képesség magadban való felépítése, mint számomra.


"Magyarul : nyertél minden tekintetben. Okosabb is vagy, meg marad is a szent kormányotok. Úgy beszélsz mintha nem létező dolgokat állítanék, mint egy gyogyós.

Kell még valamit mondanom?"

- Cáfolj rá azokra, amiket mondtam, és támaszd alá érvekkel azt, amit állítasz. Ez így járható, nem pedig sértettséggel megfogalmazott elkeseredettségben, hogy nem ért meg a világ téged. Kövesd a példámat. Ha úgy értékeled, hogy sikert aratok - amit még mindig nem tartok valós megállapításnak - tegyél is meg mindent hozzá, amit én teszek.

2016. szept. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Pro Patria ***** válasza:
48%

"Mindenben. Válság sújtott minket, a manyup pénzt sem lopta el a kormány, mégis kevesebbe került minden, a benzin, az euró, a nem rezsicsökkentett rezsi!!!, az élelem, az albérlet minden ami létezik"

- Van egy olyan fogalom, hogy infláció. Amíg szüleim kezdőfizetése néhányezer forint volt, addig ma a minimálbér is 110 ezer.

Az infláció nem csak a fizetésekben, hanem az árakban is testet ölt.

Vagyis nem találtad fel a spanyolviaszt az árak tíz évvel ezelőtti, és mostani összehasonlításával.

Ugyanakkor ehhez kapcsolódik a bérek vásárlóértékének a fogalma, ami valósabb összehasonlítási alap.


"a kamat volt 8%, most fizetsz hogy a bankba legyen a pénzed"

- Ez a bankok f**zsága, mert a hiteltartozások rögzített ár szerint megszabott forintosításával - amiben egyébként is elég masszív adminisztrációs gáncsok voltak - kiesett pénzbeszedéseket így akarják nem manifesztáltan, de anyagi valóságba visszahozni.


"100+ vadiúj adó, az államadósság csúcsot döntött!!!"

- Az államadósságot sem névértékben, hanem százalékos arányban vesszük. És nem most nőtt meg ekkorára.


"Kivándorlás a csúcson, korrupció a csúcson, mutyi a csúcson, áfa a csúcson, demokrácia a béka segge alatt."

- És egyéb megfoghatatlan, tárgyiasíthatatlan közhelyek, amik a felénél megszakadt, de így rövid felsorolást verejtékcseppesen növelik.


"A statisztikák kozmetikázva"

- Ez a legbeszédesebb. Ha a statisztikák - belföldi és külföldi együtt ide sorolva - nem mutatják azt az összeomlást, gazdasági zuhanást, amivel egy számunkra ellenséges érzelmeket kiváltó kormány felállásával eredendően jönnie kell, és amiben az ATV híradójában önmagunk számára visszaigazolást találunk, akkor az hamisított. Hamisak a gazdasági mutatók. Hamisak a közvéleménykutatások, és egyébként a telefonon keresztül is rettegő szavazópolgárok hamis válaszaira építkeznek. Aztán ugyanez az időközi önkormányzati választásokon, de 2010-ben, és 2014-ben sem nyert igazolást.


"az a lényeg, hogy abban minden szép és te örülsz jó hithű Fideszes módjára."

- Mellélőttél. Semmilyen népszavazáson nem vettem részt, terveim szerint ez marad is így, és az országgyűlési választásokon sem X-eltem a Fideszt.


"Hogy a magyar embertársaid valóban hogy élnek, mit érdekel az téged."

- Ennek az életnek vagyok egy képviselője. Nem kell nekem magyaráznod.

2016. szept. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!