Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jöttek ide olyan cégek,...

Miért jöttek ide olyan cégek, akik olyan szaktudású munkaerőt igényelnek, amelyet a helyi egyetemek nem tudnak kitermelni?

Figyelt kérdés

Nem tudnak, mert a magyar közoktatás egyszerűen nem tud alkalmazni olyan embereket, akik egyáltalán tudnák a szakmát félig-meddig normális szinten, mert az ilyen emberek külföldön 20x annyit keresnek mint egy magyar közalkalmazott, ha meg belföldön marad még akkor is sokkal-sokkal többet. Természetesen főleg az IT-re gondolok.


Ez kb. olyan, mintha odamennék Afrika közepébe alapítani egy céget, és azt várnám, hogy a helyi analfabéta lakosság nekem világ színvonalú terméket állítson elő fillérekért, utána meg sírnék, hogy munkaerő hiány van.


Az olyan munkaerő, amit itt Magyarországon keresnek, és beharangozzák, hogy mekkora munkaerő hiány van, pedig 400 ezret, sőt akár fél milliót is fizetnének neki, elfelejtik mondani, hogy az ilyen 20 éves külföldi szakmai tapasztalattal rendelkező csúcs informatikusok azokat Svájcban is vadásszák 15-20 ezer frankért! (Ami kb. ilyen 5 millió forint). Kösz szépen, akkor ennyi erővel már munkaerő hiány van Bivalybaxnádon is, mert a helyi kiskocsmába egy zenés estét szeretnék szervezni, hogy feldobjam egy kicsit a hely népszerűségét, de az a köcsög Bon Jovi nem akar nekem fellépni 10 ezer forintért. Márpedig nekem nem jó holmi béna magyar sztárocska, az én kocsmámba legalább egy platina lemezes hollywoodi híresség kell.


2016. szept. 3. 19:08
 1/6 partizana ***** válasza:
92%
Nyilván nem települ oda, ha nincs munkaerő. max akkor lesz hiány ha terjeszkedne. Eleinte semmiből sem volt elég szakember..ilyen hozzá állással Indiában sem lennének megacégek, mégis vannak. nyilván többet értenek a dologhoz nálad, és ha nem látnának potenciált egy országban nem települnének oda.
2016. szept. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

mert könyvekből, amik a könyvesboltban pénzért elvihetők, vagy a neten ingyen elolvasható anyagokból bárki megtanulhat programozni.

Én faluból dolgozok svájciaknak, nekem így is jó.

kb 10%ot egyetemen tanultam, 5%ot munkatárstól a jelenlegi tudásomból

2016. szept. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Eleve induljunk ki onnan, hogy keversz dolgokat.


A munkaerőhiány nem a "20 éves külföldi szakmai tapasztalattal rendelkező csúcs informatikusok"-ról szól.


A kocsmás példád meg inkább úgy állja meg a helyét, hogy ahhoz, hogy mondjuk 100 000 ember fogyasszon a kocsmádban, meg kell fizetned egy Bon Jovi kalibert.

2016. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MZ.per.X ***** válasza:
100%

"Természetesen főleg az IT-re gondolok."


Ezek szerint csak megvan kellő tudás, mert mégis idejönnek...

2016. szept. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert a magyar emberek tudásának nincs párja.
2016. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű betanított munkást sem találnak, ahol az egyetlen feltétel a 8 általános és az olvasni/írni tudás. 140 ezer nettóért... Vidéken. Nem csak profi informatikust.


Egyébként egyre inkább divat az, hogy a cég már inkább magának képzi a szakembert arra a pozícióra ahova neki kell ember.

2016. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!