Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik a menekülteknek felróják,...

Akik a menekülteknek felróják, hogy nem akarnak integrálódni, azok mit gondolnak az erdélyi magyarok, vagy a Baszkok integrációjáról?

Figyelt kérdés

2016. szept. 5. 09:12
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
71%

"A "muzulmán lakosság" és a menekültek az NAGYON nem ugyanaz a csoport."


Miért is? A menekültek túlnyomó többsége muzulmán, és ha letelepszik, a "muzulmán lakosságot" gyarapítják. Mint ahogyan a jelenlegi muzulmán lakosság egy része is menekültként kezdte évekkel ezelőtt. Akkor miért is "NAGYON nem ugyanaz"?


"Esetleg tudnál a másfélmillió menekültről is munkanélküliségi rátát mondani?"


Biztos van a neten erről is adta, de nem sok értelme van bogarászni, h mennyien dolgoznak azok közül, akiknek a jogi helyzete még függőben van, így nem is vállalhatnak legálisan munkát. Plusz, amíg a nyelvet sem beszélik, legalább alapfokon, pláne értelmetlen ezen rugózni. Nyilván nekik is az a céljuk, h dolgozzanak, boldoguljanak az életben.

Az ilyen rasszista baromságra, h "úgyse akarnak dolgozni", nem vagyok kíváncsi.


"Az integráció azzal kezdődik, hogy hogyan kerülünk oda valahová."


Még, ha ragaszkodsz is ahhoz, h az európai társadalomba való integrációja akkor kezdődik, amikor elindul a török menekülttáborból (bár szerintem ez jó nagy hülyeség), és mire ideér még nem integrálódott (ami értelemszerű, mert mitől integrálódott volna), abból nem tudom miért következik, h nem is fog.


"De érdekes módon az elmúlt 1-1.5 évben erősen megszaporodtak az ilyen jellegű támadások."


Nem tudom, h megszaporodtak-e. Mennyi volt előtte?


"Vagy tudod szűrni 100% biztonsággal, hogy melyikük fog beilleszkedni, melyikük nem lesz terrorista, melyikük nem fog random(?) embereket megtámadni?"


Nem.

De az, h vannak köztük elmebetegek, miért érv arra, h a többség nem fog tudni integrálódni?

2016. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 tuman válasza:
65%
Szégyen a véreink integrálódásáról beszélni saját hazájukban,ami a mi Hazánk is,csak épp jelenleg a határon túl van.Ez olyan..nem is tudom,el sem tudom képzelni hogyan merülhetne ez föl bármelyik magyarban is..
2016. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
35%

#33 igazad van, nyugalmad érdekében ne foglalkozz a provokátorral - ő is tudja hogy nincs igaza (Elég csak a nevekkel foglalkozni- egy települést, folyót, hegyet, természeti képződményt nem lehet csak úgy elnevezni, abból egyértelműen kiderül az Eredet.


Torda-Aranyos és Maros-Torda vármegyék, Dicsőszentmárton, Kis-Küküllő, Aranyosszék,Hargita megye, Csíkszék, Udvarhelyszék, Gyergyószentmiklós stb ezerszám... lefordítva hm..hm... Olyan mint amikor Szentpétervárból Sztálinváros,Leninváros lesz, vagy hogy ne menjünk olyan messzire (de ez világjelenség) Pentele Dunapentele, Sztálin brrr város Dunaújváros


"a múltat végképp eltörőőőlni" igyekszik a szorgos provokátor, de hát ezért fizetik, hogy a gyalázza a magyarokat, a történelmünket, a nyelvünket, a hagyományainkat KULTÚRÁNKAT -

A névalkotás komoly dolog, megnevezni valamit. Azután önkényesen meg lehet változtatni, sztalinizálni, le lehet fordítani"a múltat végképp eltörőőőlni"

2016. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
25%

"Persze, a középkorban éltek ott magyarok, csak épp nagyrészt kihaltak, elvándoroltak a tatár, török és egyéb háborúk következtében. Az ő helyükre települtek románok. Vagyis: a mai romániai (nem székelyföldi) magyarok az újkorban Erdélybe bevándorolt románok leszármazottai, akik a 19.században magyarosodtak el."


Aha, tehát tehát annyira nem voltak ott magyarok, hogy a betelepülő románok elmagyarosodtak. Értem.

2016. szept. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
20%

"Az ő helyükre települtek románok. Vagyis: a mai romániai (nem székelyföldi) magyarok az újkorban Erdélybe bevándorolt románok leszármazottai, akik a 19.században magyarosodtak el."


Ha kihaltak a magyarok és odatelepültek a románok, hogyan magyarosodtak el? Unalmukban?


"Ez történelmi tény"


A francokat. Egy szál forrást nem mutattál.


Pont fordítva volt: sajnos rengeteg magyar románosodott el. Ez részben a magyarok bűne: a csendes, beletörődő, igénytelen oláh parasztot szívesebben fogadta fel a magyar földesúr. Jöttek a vegyes házasságok, a gyereket már a pópa elé vitték, már románként jegyezték be.


Bőséges irodalma van, művelődj.

2016. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
79%

Történelem diplomám van. Tudom mit beszélek. Könyveket valószínűleg többet olvastam, mint ti együttvéve. Mondom, olvasgassatok a dualizmusrol. Akár a Romsics által szerkesztett Magyarország története sorozatot. (Szárazabb tanulmányt inkább nem írok, úgyse fogjátok elolvasni ezt sem, mert annyira nem érdekel titeket.) Minden kerdesetekre ott a válasz, de már én is összefoglaltam. Megerteni már nem tudom helyettetek. Ha fáj az igazság, azzal nem tudok mit kezdeni.

Ha pedig okosabbaknak hiszitek magatokat, mint történész professzorok, akik a fél életüket levéltári anyagok kutatásával és feldolgozásával töltötték, akkor meg teljesen felesleges veletek vitatkozni.


Na, cső.

2016. szept. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 tuman válasza:
12%
A dualizmus és az igazság...No mindegy is,a történelmet a népek írják,a történelem könyveket meg a történészek.Biztos nem olvasott itt senki oly sokat,mint egy történész,de ami gyalázatos hazugságot a történelem órákon mesélnek,nem is csoda.Remekül megalapozzák ezt a mostani agy-nyomort.
2016. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
23%

"Ha fáj az igazság," - ezt utálom, a beléd sulykolt mániád fáj. Nem vágódtunk el hogy történelmet tanulsz. Mi is tanultunk / jó sok hamisítást. A "kultúra" szó látszik, hogy ismeretlen, és a NÉV-ről, amit írtam, azt sem érted. Nem is lehet egy marxista-leninista emlőn nevelkedett materialistának. További jó magyar-gyűlölést, nincs jelentősége.

*

Tisztázzunk egy-két dolgot:

Egyébként nem rovok fel senkinek semmit, van aki integrálódik, van aki radikalizálódik, van aki hazamegy.

Ha valamit itt fel lehet róni, az hogy szétdúlták a világot az OLAJÉRT.

*

Az Igazság nem fáj. Egy van belőle és nem birtokolható.

A történelmet meg a győztesek írják.

De még a mitológiát is a győztesek írták. Mindent - ami nem irodalom, művészi, költészet-, a győztesek írtak/írnak.

Nagy szent kivétel: az Evangéliumok. Azt a földi vesztesek írták le. Azért olyan egyedi, nagyszerű és megismételhetetlen.


Az Igazság.

2016. szept. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
55%

Mit kellene gondolniuk, amikor nálatok megy a kétségbeesett összemosása a dolgoknak? .D


(Mellesleg cenzúráztathatod, majd beírom újra! :D)

2016. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
Én liberálisként azt vallom, mindenkinek meg kellene adni a lehetőséget és az esélyt, az integrálódásra és úgy egyáltalán a jobb életre. Aki képes integrálódni, annak miért ne? Lehet egy csomó jó szakembert kapnánk így, akik örülnének a hazai jövedelmeknek és lehet jobb munkát is végeznének. Ugyanakkor, aki nem képes erre -ezt már rég a migránsválság előtt is vallottam- azt kidobni a rendszerből, azonnal ez igaz akár a honfitársainkra is. Aki szándékosan nem akar semmit sem vállalni a közteherviselésből, azt miért tartsuk bent és miért ne adjunk esélyt olyannak, aki meg boldogan vállalná?
2016. szept. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!