Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tv-k tudatosan butítják az...

A tv-k tudatosan butítják az embereket?

Figyelt kérdés
Most nem az ilyen-olyan sorozatokra,reklámokra gondolok, hanem inkább a hírműsorokra,híradókra.Más országokban is ilyenek a tv-híradók?Véres bűncselekmények,"cuki" állatkerti hírek,celebek,dögivel,de belpolitikai hírek,vagy hogy mi történik a világban,elvétve.Régen például a "Tények",vagy a "Napló" jó hírműsorok voltak.Ma meg...

#média #híradók
2016. szept. 6. 12:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
12%
Ez nem feltétlenül butítás. Azt mutatják, ami a többséget érdekli. Én politikai híreknél mindig el szoktam kapcsolni, de állatos híreket szívesen néztem.
2016. szept. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
11%

Nem hiszem.

Szerintem megpróbálják minél kisebb keretből kihozni a cuccost és azért ennyire ergya.

2016. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

"Én politikai híreknél mindig el szoktam kapcsolni, de állatos híreket szívesen néztem."


Működik...

2016. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

#1

Én meg a Micimackót nézem szívesebben, mert abba olyan kedves meg aranyos mindenki. 🐯

2016. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
#1:Nekem sincs bajom az állatos hírekkel,de szerintem azoknak inkább a bulvárműsorokban lenne a helyük,nem a tv-híradóban.
2016. szept. 6. 12:57
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

"Működik..."


Mi működik? Hogy valakit kevésbé érdekel a politika? Gratulálok a felfedezéshez.

2016. szept. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

"Mi működik? Hogy valakit kevésbé érdekel a politika? Gratulálok a felfedezéshez."


A butítás egyik legfontosabb célja, hogy az embereket kevésbé érdekelje a politika. Akit érdekel a politika, az nagyobb eséllyel lesz tudatos választó, tudatos aktivista, és úgy általában értelmes ember, akit nem lehet lózungokkal meg rezsicsökkentésekkel átverni. A Kádár-rendszer egyik túlélési mechanizmusa is a tömegek tudatos depolitizálása volt. Aki "nem foglalkozik a politikával" lehetőségeihez mérten, az egyszerűen tájékozatlan, befolyásolható és könnyen átverhető lesz a politika terén. Még akkor is, ha egyébként atomtudós, és olyan retek okosnak hiszi magát.

2016. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

7. A butításnak nem célja, hogy az embert kevésbé érdekelje a politika. Hanem pont ellenkezőleg...

Aki nem foglalkozik a politikával, azt nem fogják tudni befolyásolni semmivel, mivel tudatosan elkerül mindent, ami ezzel kapcsolatos. Nem lehet becsapni, mert választani sem fog. Ennyi.

Egy atomtudós tudását pedig többre tartom, ja. Még akkor is ha segghülye a politikához. A tudománya többet ér, hasznosabb annál, mint aki tudja, hogy éppen kit kell szidni egy adott kommentszekcióban. Nyugodtan megkövezhettek érte.

2016. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Én ebből a szennyből amit ma politikának nevezünk, inkább nem is kérek többet.
2016. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
15%
Erre van igény.
2016. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!