Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tudatosan betegítik meg a...

Tudatosan betegítik meg a Budapesti embereket?

Figyelt kérdés

Alapvetően vidéken élek, nem messze pesttől, szóval kb olyan mintha az egyik északi kerületből kéne lebuszoznom a belvárosba, de a vonat gyors, kb 60 km-re vagyok a nyüzsgéstől.


Na azt vettem észre, hogy ha 1-2 hetente felmegyek valamiért pestre, másnap mindig beteg leszek, múltkor mandulagyulladásom lett és 2 hétig szenvedtem vele, tegnap előtt megint fent voltam, és tegnap megint beteg voltam, rosszul voltam, ma is. Valahányszor felmegyek beteg leszek.


És legutóbb odafigyeltem, vittem kézfertőtlenítőt és minden után kezet mostam, szóval valószínűleg a levegőben lehet valami.


2015. aug. 21. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy a te szervezeted nem bírja a strapát, a változást
2015. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hasonló jelenséget gyakran tapasztaltam én is. De Bp-nél kisebb, szintén rohanó iparvárosokban is.

A kilincseket és járművek kapaszkodóit sokan megfogják, akár kutyaüríttetés és törlés utáni kézzel is. Megfigyeltem, onnét tudom. Ahol nagy a népsűrűség, ott a levegő is hordozhat fertőzéseket. Valamint az is közrejátszik, hogy abban az adott mentális atmoszférában legyengül az immunrendszer is.

Túrázáskor tapasztaltam olyat, hogy például a bakonyi ősvadonban Rambo-nak éreztem magam, mint aki 20 évet fiatalodott, majd egy nyüzsgő, rohanó, kedvezőtlen mentális atmoszférájú városba érve mindenem fájt, mint aki hirtelen megöregedett. Majd fél óra múlva ismét a természetbe érve ismét jól éreztem magam.

2015. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak egyszerűen nem bírod a városi levegőt.
2015. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Túrázáskor tapasztaltam olyat, hogy például a bakonyi ősvadonban Rambo-nak éreztem magam, mint aki 20 évet fiatalodott, majd egy nyüzsgő, rohanó, kedvezőtlen mentális atmoszférájú városba érve mindenem fájt, mint aki hirtelen megöregedett. Majd fél óra múlva ismét a természetbe érve ismét jól éreztem magam."


Ugyanezt érzem én is, néha légszomj és szívritmuszavar is társul a dologhoz, ezt annak tulajdonítom, hogy valahol olvastam, hogy a városok levegőjében a sok belső égésű motor és a túlzsúfoltság miatt nagyságrendekkel alacsonyabb lehet az oxigéntartalom ami megviseli a szervezetet.


Szerintem nem az én szervezetem gyengült el, hanem inkább kikerültem a városi stresszből ami folyamatosan emésztett fel, és most vissza-visszakerülve olyan mint egy edzés a szervezetemnek egy kis ellustulás után.

2015. aug. 21. 11:44
 5/8 A kérdező kommentje:
"a légkör oxigéntartalma 21%-os. Nagyvárosokban, szennyezett levegőben az oxigéntartalom lecsökkenhet akár 18%-ra-16% is."
2015. aug. 21. 11:45
 6/8 A kérdező kommentje:

"

Tízezer évvel ezelőtt a Föld légkörének oxigéntartalma 38%-os volt.

Ma, az erőteljes erdőirtás és a jelentős széndioxid-kibocsátás miatt

a légkör oxigéntartalma 21%-os. Nagyvárosokban, szennyezett levegőben

az oxigéntartalom lecsökkenhet akár 18%-ra is. Az emberi szervezet

működése természetesen a 38%-os oxigéntartalomra van optimalizálva,

így a 18-21%-os, alacsony oxigéntartalom meglehetősen megterheli a

szervezetet. A mai átlagembernek a vére lényegesen kevesebb oxigént

szállít, így a szövetek állandó oxigénhiányban szenvednek."

2015. aug. 21. 11:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Gondolom ez a 18-16% egy légkondicionált de nem szellőztetett buszon, vagy túlzsúfolt helyiségben akár 15%-ra is csökkenhet. Azt hiszem 14% körül már kockázatos a fulladás esélye.
2015. aug. 21. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Rátapintottál a lényegre, a levegő alacsony oxigéntartalmára. Ehhez még társul a légszennyezés és a CO2 is.

A test regenerálódó képessége is sokkal rosszabb az ilyen légkörben.

Ha a klímaváltozást is nézzük, akkor nem túlzás azt mondani hogy a belsőégésű motorok folyamatosan megássák a bolygónk sírját.

2015. aug. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!