Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A tv-k tudatosan butítják az...

A tv-k tudatosan butítják az embereket?

Figyelt kérdés
Most nem az ilyen-olyan sorozatokra,reklámokra gondolok, hanem inkább a hírműsorokra,híradókra.Más országokban is ilyenek a tv-híradók?Véres bűncselekmények,"cuki" állatkerti hírek,celebek,dögivel,de belpolitikai hírek,vagy hogy mi történik a világban,elvétve.Régen például a "Tények",vagy a "Napló" jó hírműsorok voltak.Ma meg...

#média #híradók
2016. szept. 6. 12:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
83%

"Aki nem foglalkozik a politikával, azt nem fogják tudni befolyásolni semmivel, mivel tudatosan elkerül mindent, ami ezzel kapcsolatos. Nem lehet becsapni, mert választani sem fog. Ennyi. "


Az még jobb, mert akkor meg passzív elszenvedője mindennek, ami történik az országban, és önként feladja a lehetőséget, hogy beleszóljon bármibe is. Minden diktátor vágyálma az apolitikus lakosság.

2016. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem hogy a magyar híradók gagyik. Ezért ha tájékozódni szeretnék inkább nézek online híreket CNN-en, BBC-n, CBSNews-on mert ezek hitelesek és nem félnek pl. egy háború közepére menni és onnan tudósítani hogy pl. egy szír rakéta pont most döntött romba egy iskolát stb. Komoly dolgokkal foglalkoznak. A magyar híradókban szerintem is nagyon alacsony a magyar és külföldi politikával, gazdasággal foglalkozó hírek aránya.
2016. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy veszem észre, hogy nem mindenkit lehet butítani. Akit lehet, annak majdnem mindegy, hogy mit mutatsz. Akit meg nem lehet, az megtalálja a hiteles forrást.
2016. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

Igen, tudatosan. Kétféle butítás van. Az egyik azt akarja, hogy ne tégy semmit, csak kussolj. A másik azt akarja, hogy vásárlás formájában add neki a pénzedet semmiért.

Ma mindkettőt sokan gyakorolják a legváltozatosabb célból. És eredménnyel, mert a butításnak elértük azt a fokát, amikor erre (és lényegében csak erre) van igény.

2016. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 MZ.per.X ***** válasza:
48%

Szerintem nem megfelelő szó a "butítás", mert azt feltételezi, hogy az emberek értelmesek és csak a média csinál belőlük hülyét.


Holott valójában az emberek többsége egyszerű mint a faék, szóval inkább mondanám úgy, hogy a média célja a hülyék figyelmének elterelése.

2016. szept. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Nemcsak a híradókkal, hanem szinte minden műsorral (Csaló világ és társai).
2016. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Igen, Kérdező. Az ostoba, primitív, fafejű ember = könnyen befolyásolható, manipulálható. Tudod,aki nem tud semmit, nem kételkedik. Ezért fordulhat elő, hogy a demokráciából mái napunkra az ostobák diktatúrája lett. Mert az elhülyített,agyamosott komplett idióták vannak többségben.


És mivel a totál idióta segghülyék vannak többségben, ilyen műsorokra van igény.

2016. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az elöttem szólóhoz....
2016. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A fenéket erre van igény! Normális hírekre van igény!

Nézd meg, mennyien nézik az M1 híradóját, a Vajna-féle TV2 híradóját együttvéve (mindkettő bulvárhír némi minránsozással megfűszerezve), és vesd össze az RTL Klub nézettségével!


Látni fogod, hogy az emberek ki vannak éhezve a rendes hírekre, csak a Fidesz rátette a mancsát ezekre, és mosni kell az agyat, terelni kell a figyelmet a Questorról, az "megvédett" egészségügyről, oktatásról...

2016. szept. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Nézd meg, mennyien nézik az M1 híradóját, a Vajna-féle TV2 híradóját együttvéve (mindkettő bulvárhír némi minránsozással megfűszerezve), és vesd össze az RTL Klub nézettségével!"

Nem vágom, mivel lenne különb egyik a másiknál. Mindkettő irtózatosan elfogult, mindkettőben hazudnak és csúsztatnak, szelektálják a híreket, mindkettő bulvár, csak más-más oldalt szolgálnak.

2016. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!