Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz hogyan akarja megtart...

A Fidesz hogyan akarja megtartani a szavazótárborát, ha külföldről hívat be mexikóiakat, ahelyett, hogy megtartaná a magyar munkaerőt?

Figyelt kérdés
Érdekes, hogy bár a bevándorlókat nem engedték be (és tulajdonképpen a jelenlegi gazdasági helyzetben ezzel egyet is értek), akik között azért akadtak keresztények is (én csak őket engedném betelepíteni, hiszen ők integráhatóbbak a vallásuk révén, de ez most MINDEGY is!!). De a mexikói munkaerőt most meg be akarják hívni. Legalábbis sok helyen ezt olvastam, és bizony sok jobbikos, bevándorló ellenes embertől is hallottam, hogy nincs ezzel gond, jöjjenek csak a mexikóiak, mert ők dolgoznak havi 30-40 ezerért is, mert még ez is jónak számít nekik. Meg persze keresztények, ami jó pontnak számít. Oké, de akkor ezek után most mégis külföldi munkások veszik el a magyarok munkáját? Úgy ígérgették, hogy a magyarok munkáját nem veszi el senki. És én HITTEM is nekik! És most mégis? Ezt nem értem! Most vagy azt hazudott, aki azt állította, hogy jönnek a mexikóiak, vagy a fidesz hazudott. Én úgy gondolom, hogy NEM a fidesz hazudott. Mert ha így ennyire ellentmondana magának ilyen dolgokban, ahelyett, hogy megfelelő fizetést és megfelelő körülményeket teremtene mind a munkaadó, mind a munkavállaló számára, akkor bizony szavazókat veszítene. Az embereket nem ösztönözné jobban más dolog a jó magaviseletre és a munkára, mintha azt látná, hogy az eddig rablónak hitt kormány jó példát mutatna nekik, és látnák, hogy azért mégis csak törődne a polgárok életkörülményeivel, és persze az irdatlan alacsony fizetéssel. Nem, nem azt mondom, hogy esik az életszínvonal, mert én magam úgy látom, hogy jobban élünk, mint régebben. Lehet sokan nem így vannak, vele, de én igen. Sőt, bevallom, hogy legutóbb a fideszre is szavaztam. De ha nem látják az emberek (eléggé) a fejlődést, akkor egyre több szavazót veszíthet a jelenlegi kormány. És bizony a jelenleginél gyorsabban kéne fejlődnünk, hogy ne unják meg a mostani helyzetet. Mert én hiszem, hogy lehetne jobb, még úgy is, hogy azért a kormány is jól járjon. És most tök mindegy, hogyan keveri kavircolják a politikusok a pénzt, a lényeg, hogy ne nőljenek az adósságok, és az emberek is jobban éljenek. Minket ez érint, a meg nem érdekel, ki mekkora házat vett. vegyen félmilliárdért házat, csak azért nekünk is legyen jobb! És ez bizony ez megoldható úgy, hogy továbbra is milliárdosok legyenek! Nem azt kérem, hogy rögtön legyenek kisanygyalok. De mondjuk érezhetőbben, nagyobb léptékekben érezhetővé kéne tenni a javulást. És nem csak plakátokkal, hanem úgy, hogy az emberek önmaguk is érezzék, hogy na, tényleg jobban élünk, mint tavaly. és akkor nem kéne külföldi munkaerőt behívatnia a kormánynak, és nem kéne plakátokkal reklámozni, hogy kire szavazzanak, mert az emberek maguktól tudnák, hogy "na ez a kormány most tényleg többet beleadott". Ez mind elérhető lenne, nem kell feltétlen lejáratniuk magukat a politikusoknak. Úgy is lehet valaki gazdag, hogy nem utálják, hanem szeretik! Úgyhogy szerintem kéne egy kis szemléletváltás, és nem csak a begyöpösödött, kissé konzervatív lakosságnak, hanem a politikusoknak is! És ennek az első jele annak kéne lennie, hogy nem kell elmenekülni a pénztelenség miatt ebből az országból, és nem szegényebb országból kéne munkaerőt hívni. A politikusoknak ezt ÁT KÉNE ÉREZNIÜK!
2016. szept. 9. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

en toled hallom eloszor hogy barki ide mexikoiakat akarna hivni.


egyebkent is tokmindegy milyen szegeny orszagbol akar barki munkaerot behivni, ha annak a munkaberebol Magyarorszagon kell megelnie, akkor tokmindegy neki mennyiert dolgoznak Mexikoban vagy Malajfoldon. ITT annyi egy lakas bere amennyi, es annyi a kenyer ara amennyi, 47ezerbol nem fog tudni megelni akkor sem, ha Indokinaban meg tudna.

2016. szept. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem is szolva arrol hogy egy palyakezdo magyar munkavallalo eseten joval nagyobb eselye van annak hogy a lakhatasa meg szulko altal kvazi ingyenesen biztositott (mar persze akik vannak olyan szerencses helyzetben hogy a szuloknek van sajat ingatlanja), ezert engedhetik meg maguknak a minimalberert dolgozast, mig egy kulfoldi eseten nem tekinthetunk el attol hogy a munkaberebol a lakbert is ki kell tudni fizetnie.
2016. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Már nem találom a kérdést, de azt tudom, hogy egy illető feltette 3-4 héttel ezelőtt. vagy kicsit előbb, vagy kicsit még régebben, már nem is tudom. Most hogy így visszaemlékezek rá, lehet, hogy nem is a fideszt mondták, hanem a jobbikot. Hogy ők hívják be őket. Emlékszem, hogy megírtam kommentben, hogy ez miért előnyös nekik, miért nem a magyaroknak adnak munkát. Mire a kérdező reagálása annyi volt, hogy "Most már biztos, hogy jönni fognak, nem is ez a kérdés. Hanem az, hogy ..."


És itt fogalmam sincs mit mondott, de valami nagyon együgyi, lényegtelen dolgot. Kb mint ezt mondta volna: "Most már biztos, hogy jönni fognak, nem is ez a kérdés. Hanem az, hogy milyen színű a pillangó szárnya."


Tehát gyakorlatilag jól megbeszélték, hogy nincs más hátra, jönni fognak a mexikóiak, több 10 ezres tömegben, és hogy a jobbiktól ez milyen jó ötlet volt. Igen, jobbikot mondtak, most már emlékszem. Megy hogy csak ez a megoldás a munkaerőhiány pótlására. Így visszagondolva, fogalmam sincs, hogy valaki csak éppen lejáratni akarta a jobbikot, vagy csak félre értett valamit, vagy egyszerűen csak hazudozott. Nem tudom. De erre a mexikóis dologra emlékszem. Ha valakinek még rémlik a kérdés, kérem linkelje be ide, mert én nem találom!

2016. szept. 9. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, hat ha te azalapjan akarod a Jobbikot a Fideszt (vagy barmelyik partot) megitelni, hogy ide egy-egy kommentelo mit irt be...


Csak nezd meg a politika kategoria ertekeleseit, mindenki 20-30% koruli, egyszeruen azert, mert az ellentabor dislike-nak hasznalja a pontokat, es mivel van 2-3 politikai fosodor, igy eselytelen mindenkinek a kedvere tenni :)

2016. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!