Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország hanyatlása...

Magyarország hanyatlása visszafordítható?

Figyelt kérdés

Rengetegen mennek külföldre, munkaerőhiány van az országban, már több szektorban is.


Gyári munkások nem maradnak, orvosok nem maradnak (bár ha jól tudom most emelték a bérük bruttó 107 ezer forinttal), informatikusoknak már fél millió nettó kezdőfizetést ajánlanak, de így sem maradnak.


Ennél többet nem adhatnak, mert akkor már lehet jobban megéri nekik elvinni az egész céget más országba.


Béreket nem lehet emelni mert az országban túl magas az adóztatás...


Mi lesz így a jövőben az országgal?


(Információim gazdasági oldalakról származnak)



2016. szept. 10. 15:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%
Óriási a munkanélküliség, egyáltalán nincs munkaerőhiány, leszámítva 1-2 hiányszakmát. Te politikailag valami nagyon eltorzított oldalról tájékozódtál.
2016. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Butaságot nem kérek, köszönöm. :)
2016. szept. 10. 15:23
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
En megyemben rohadasik van munka, minden reklamujsag tömve van allasajanlatokkal. Meg olyan cegek is sajat munkaerot keres akik anno csak bermunkasokkal dolgoztatott. Fizeteseket is jelentosen emeltek.. első nem tudom hol el, de nem a valosagbann.
2016. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%
A kérdést nem tudom megvalszolni :) (elöző voltam)
2016. szept. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Itt is lenne munka, főleg szakmunka, de nincs ember/ vagy nem fogja ennyiért elvállalni.
2016. szept. 10. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

#1-es vagyok, egyáltalán nem bírtam butaságot. Én pályakezdő mérnök informatikus vagyok, én is elmegyek Bécsbe, de azért mert csak ott találtam állást. Magyarországon nem, hogy fél milliót, de 0 forintot ajánlottak még Budapesten is, mert így akartak spórolni, mindenhol ráfogták, hogy csak gyakornoki pozícióra vennének fel, annak meg nem kell fizetni, tartson el anyám és örüljek, hogy valahol egyáltalán szakmai tapasztalatot szerezhetek, tehát ingyen dolgozni nekik az kiváltság lett volna. A másik, hogy gyári munkásokat is, minimálbérért a rabszolgagyárakba 12 órába sem vesznek fel csak 3 hónapra, aztán kirúgják, majd fél év múlva megint 3 hónapra, és így tovább, mert ez után támogatást ad az állam. Ha annyira nem lennének gyári munkások, akkor talán megbecsülnék a munkaerőt, de egyáltalán nem.

Magyarországon nincs munkaerőhiány, legfeljebb az egészségügyben. Én látom, tapasztalt vagyok ezek a téren, minden amit olvasták kérdező, az egy valóságtól teljesen eltorzított statisztikai játszma.

2016. szept. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%

Egyetértek az 59%-os válaszolóval! Eszméletlen túlképzés van rengeteg területen és ennyi emberre nincs szükség, nagyon látványos dolog, hogy az Index is megírja, hogy a Lidl már 300 ezer bruttóért keres főpénztárost, igen egyet, egyet valamelyik dunántúli városba! Ezzel utána lehet takarózni, hogy látod még a pénztárosok is mennyit kapnak.

A valóság meg például ez, ha valaki beregisztrál munkaügyi központba, akkor a legtöbb cég, még ha alkalmas is lenne nekik vár fél évet, mert fél év után már tartósan munkanélküli, és akkor állambácsi már állja a fizetése nagyját. Egy vegyésztechnikus ismerősöm, aki nem pesti, konkrétan így járt, hogy próbálkozott állást találni, de elhajtották, pedig volt üres állás. Végül a Dunaferr vette föl, de csak azután, hogy hat hónapig regisztrált munkanélküli volt.

2016. szept. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Magyarországról azért vándorolnak ki tömegesen, mert a munkaerőre nincs fizetőképes kereslet az országon belül.

A képzett, különösen a magasan kvalifikált emberek számára bőven van munkalehetőség, de a munkaadók nem tudnak versenyképes jövedelemre vonatkozó ajánlatot tenni. A közszférában, civil szférában, de még a gazdasági szférában is nagyon alacsonyak a fizetések, így az állásokat nem tudják betölteni, mert nyugaton sokkal jobb lehetőségek vannak, így senki nem bolond itthon maradni.


Magyarország hanyatlása csak gyökeresen más politikai irányvonallal: az európai integráció elmélyítésével, a bevándorlás támogatásával, az oktatási rendszerbe való befektetéssel, a K+F hazai finanszírozásával és itthon tartásával, erős szociális védőhálóval, progresszív adózással állítható meg.

2016. szept. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%

Mérnökként pont neked kellene tudni, hogy nem csak egyféle gyári munkás van.

Például ipari gépkezelőből hatalmas hiány van, de hegesztő és lakatos is ritka.

2016. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az elvándorlás akkor lenne természetes módon megállítható, ha felzárkóznánk az európai centrum (Anglia, Németország, Franciaország, Benelux államok, Skandinávia) fejlettségére. Ez elméletileg néhány évtized alatt lehetséges, de gyakorlatilag lehetetlen, én nem hiszek benne. A többi új, keleti EU taghoz, Dél-Európához hasonlóan maradunk periféria. Az egységes piac, verseny, elvándorlás, munkaerőhiány és a nem túl jelentős, de létező gazdasági fejlődés miatt szerintem nőni fognak a fizetések, talán elérhetjük a görög, portugál, dél-olasz, spanyol, szlovén szintet, de ezzel együtt egyéb problémák is meg fognak jelenni (munkaerőhiány helyett növekvő munkanélküliség).
2016. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!