Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne jobb lelkileg...

Nem lenne jobb lelkileg Magyarország számára, ha az ortodox kereszténység lenne itthon a legelterjedtebb vallás és az emberek többsége hívő lenne?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem olvasni az ortodox egyházról és azt vettem észre, hogy csodálatosan spirituális, megnyugtató, lelkileg megérintő a vallási felfogásuk, a liturgiáik stb.


Itt van például egy videó, amin egy ortodox liturgiát mutatnak:


https://www.youtube.com/watch?v=IzoUNuECaa4


Szerintetek ha a magyarok többsége hasonló liturgiákon venne részt rendszeresen átszellemülve, nem lenne jobb az ország lelkiállapota?


Észrevettem, hogy a nagyrészt ortodox Ukrajnában és Romániában például sokkal kiegyensúlyozottabbnak és boldogabbnak tűnnek az emberek, hiába szegényebbek.



2016. szept. 7. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Egyéb okos ötlet?
2016. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1%
na most képzeljétek el ezt a kérdést kereszténységgel feltéve :) (most nem mer semmit mondani a sok baller)
2016. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Az "ország lelki állapotát" nem a vallás határozza meg, akinek meg a vallás határozza meg a lelki állapotát annak nincs nyitott szeme.
2016. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Vagy akkor inkább építsünk japán kerteket és mind egész nap gondozzuk őket és meditáljunk bennük!


ZOMMMMMMMMMM!!!

2016. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alain Delon ***** válasza:
60%
10:30: +1.
2016. szept. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem lelkileg akkor lenne jó Magyarország, ha hetente 40 órát kéne dolgoznom nettó 200-ért. Akkor jó lenne lelkileg.
2016. szept. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

Románoknál keresztre feszítettek egy apácát, mert szerintük megszállta az ördög. Ha az evolúcióval jönnél egy havasalföldi vagy moldvai faluban, meglincselnének.


Tudom, ma nagy divat a keletet majmolni, de ne próbáld úgy beállítani, hogy a keleti keresztényég valami idilli dolog lenne. Ugyanolyan sötét, gonosz vallás, mint az összes Jahve hívő vallás (keresztény, zsidó, iszlám).

2016. szept. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem attól lesz jobb a lelkiállapotunk, hogy a lakosság áttér az ortodox vallásra. Egyébként is van ortodox egyház, csatlakozhatsz hozzájuk minden további nélkül, ha átszellemült lelkületre vágysz. A többieknek pedig hagyd meg, hadd válasszák meg maguk a világnézetük.
2016. szept. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem,hogy bármely vallás elterjedésén múlik az emberek lelkiállapota.
2016. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Nem lattam meg agyilag egeszseges embert aki vallasos. Nem hiszem hogy jobb lenne ha mindenki elmebeteg lenne.
2016. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!