Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ÁTJELENTKEZÉSSEL szavazok,...

Ha ÁTJELENTKEZÉSSEL szavazok, akkor a szavazatomat visszaküldik a lakhelyemre vagy marad az ideiglenesen?

Figyelt kérdés

Most ugrott be, hogy az október 2-i szavazás idején nyaralni leszünk az ország másik végén. Tudom, hogy lehet átjelentkezni. De ha akkor ott szavazunk, mi lesz a szavazatunkkal? Visszaküldik a saját lakhelyünkre?

Ezt azért tartom aggályosnak, mert hiába megy név nélkül a szavazás, ha a lakhelyemen tudják, hogy mi kértünk xy településre átjelentkezést, akkor egyértelmű, hogy onnét csakis a mi szavazataink jönnek vissza, ergo tudják mit szavazott a családunk, innen már nem titkos... Márpedig kicsi mindkét település 99%, hogy azon a napon nem lesz más, aki szintén oda utazik...


Tényleg így megy ez?

Aki tudja a szervezés ezen részleteit, írjon légyszi!


Mert most akkor vagy vállaljuk, hogy az önkormányzat megtudja hogy szavaztunk..., vagy nem megyünk el szavazni..., vagy nem megyünk el nyaralni, de ez utóbbi kizárt...



2016. szept. 13. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván nem ti vagytok az egyetlenek, akik abból a körzetből nem ott szavaznak. Egyébként meg beleömlesztik a többibe. Nem nézik meg külön.
2016. szept. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Andizsuzsi ***** válasza:
56%

"De ha akkor ott szavazunk, mi lesz a szavazatunkkal? Visszaküldik a saját lakhelyünkre?"


Oszt szerinted ahol szavazol honnan tudják, hogy a névtelen szavazatok közül melyik a tied?????

2016. szept. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi! Onnan tudják, hogy ott nem az ottani urnába kell majd bedobni, hanem mozgó urnába! Úgy érvényes csak. Tehát ahova valaki átjelentkezik, oda küldenek mozgó urnát.

Ezt egy ismerősöm mondta, aki már szavazott máshol. Viszont őt nem érdekelte mi lesz a szavazatával és nem tud nekem válaszolni a fentire... :(

2016. szept. 13. 10:00
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Egyszerű! Nem kell elmenni!
2016. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként meg igen, mi leszünk az egyetlen, aki ebből a körzetből abban a körzetben fog szavazni. Kis településen élünk, ezek nem nagyon utaznak, pláne nem ilyen messzire, és ahova megyünk, az is kis település, ráadásul nem is nyaralós célpont, tehát rajtunk kívül a kutya nem megy oda, ez 99%. Az 1% marad a tök véletlennek és valószínűtlennek....
2016. szept. 13. 10:06
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

"Onnan tudják, hogy ott nem az ottani urnába kell majd bedobni, hanem mozgó urnába! Úgy érvényes csak."


Mozgóurnát csak az kérhet, aki az egészségi állapota miatt nem tud elmenni szavazni, vagy fogvatartott, és nem engedik ki.

A lakóhelyed szerinti névjegyzékből törölnek, vagyis ott nem veszik figyelembe a te szavazatodat.

2016. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ede1219 ***** válasza:
Nem fogják visszavinni a szavazatodat, mivel országos népszavazás lesz, és nem helyi, ahol jelentősége van, hogy csak a körzetben lakók szavazhassanak.
2016. szept. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Ostobák!

Ez nem választás, hanem népszavazás, belföldön mindegy, hogy ki és hol szavaz!

2016. szept. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha ennyire félsz, akkor ne menj el szavazni.
2016. szept. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Vélemények és találgatások helyett igazából olyanok válasza érdekelne, akik járatosak a témában és biztosan ismerik az eljárást.

Esetleg egy linknek is örülnék, ahol le van írva a dolog részletes menete, szabálya. (Kerestem már magam is, de vagy nem jól kerestem rá, vagy nem tudom, mindenesetre erre választ vagy jogszabályt még nem találtam.) Ha valaki tud ilyet, szuper lenne, ha megírná, köszi!

2016. szept. 17. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!