Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti dohányboltokra...

A nemzeti dohányboltokra miért kell a fólia?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy az én hibám,de nem értem a logikát.

2016. szept. 13. 15:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mert bizonyos elmeroggyant törvényhozók azt gondolják, hogy ha egy kiskorú meglát egy kirakaton keresztül, több méterről egy polcon néhány felbontatlan cigarettásdobozt, azonnan rászokik a dohányzásra már a látványtól is. Ők már csak tudják, hiszen mindenhez értenek...


Persze, ha megkérdeztek volna egy gyermekpszichológust vagy iskolai pszichológust, az felsötétíthette vona őket arról, hogy egy kamaszodó kiskorú számára mindig rejtélyesebb és vonzóbb lesz egy megkülönböztetett jelzéssel ellátott, minden kiskorú elől sejtelmesen eltakart hely, amelyre még rápillantani is kizárólag a kiváltságos felnőtteknek szabad...


Nem beszéllve a dohányboltok előtt felügyelet nélkül hagyott gyerekek problémájáról és a rablókat valósággal csábító működési feltételekről...

2016. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"mint bejárni oda ahol köztudottan kiadják?"


Mert most mennyivel nehezebb? Miből gondolod, hogy most nincs olyan hely, ahol kiadják? Amikor én kamasz voltam, én nem mertem cigit venni, mert anyám egyből megtudta volna, mégis mindig volt, ha kellett.

Ne értsd félre, én nagyon üdvözlök minden kezdeményezést, ami azt szolgál ja, hogy a fiatalok ne éljenek cigivel és egyebekkel, de a nemzeti dohányboltoknak ehhez nem sok köze van.

2016. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a fólia, az a lényeg, hogy a bolt előtt megállva, kintről ne legyen látható a dohánytermék. Szóval ha a pult nem szemben van az ablakkal, és kintről nem látni rá, nem muszáj fóliázni.
2016. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ajh kapásból tudok a (városban kisváros) 3 olyan helyet ahol kiszolgálnak kiskorút. A boltokban is elkérték a személyit, ott is az állásával vagy a boltjával játszott az eladó.


Ez csak a fidesznek jó pénzbevételi forrás. Ja és a boltoknak 10% eset le a dohánytermékek után, hiába zárjegyes.

Most ezt a bevételt a mészáros birtokon talicskázák a közmunkások. 0-24ig.

2017. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!