Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van aki elhiszi, hogy az...

Van aki elhiszi, hogy az elmúlt években tényleg jelentősen csökkent a munkanélküliség, egyre több embernek van állása?

Figyelt kérdés
Ugye mindenhonnan ez folyik. Ha az ember használja a rádióját, lehetetlen elkerülni, hogy ne mondják be, hogy "nőtt a foglalkoztatottság"...

2016. szept. 13. 15:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
20%
Én is úgy tapasztalom, hogy nőtt. Az utóbbi 1 évben 4 álláslehetőség is adódott, tehát még válogatni is tudtam.
2016. szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ózdon lakom. Itt soknak lett állása az elmúlt 2-3 évben. Az a cég ahol dolgozom (7 éve) 5 évvel ezelőtt 5-6-száz embert foglalkoztatott most 1200-an dolgoznak. Új cég szinte nem is létesült az elmúlt években a városban viszont a meglévők többségnél új munkahelyek létesültek. A két legnagyobb foglalkoztató a Johnson electrik és a Generál electrik - mind a két cégnél az elmúlt 2-3 évben jelentős foglalkoztatottság bővülés történt.



[link]

2016. szept. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
It felénk több munka van mint régebben .10 éve vagyok ugyanott akkor örültem hogy ide bejutottam mert maradt volna választásnak gürizni a Tesco raktár. Most meg a faluban ingajáratban mennek a cégesbuszok . Négy nagy cég biztosan van köztük és egy két kisebb. Plusz a bérmunkás cégek. Csak az nem dolgozik felénk aki nem akar. Persze biztos nem mindenhol van így de itt ez a helyzet. Ha elveszteném az állásom nem pazarolnám az időt hogy regisztráljak a munkaügyiben mint régen , egy héten belül el tudnék helyezkedni máshol.
2016. szept. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kimaradt hogy a fizetés persze nem egyforma és nem is csúcsgázsi de nem is ez volt a kérdés.
2016. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Hm, ezutóbbiakat mondjuk jó olvasni:)

Talán mégsem annyira statisztikai humbug az egész, mint ahogy gondoltam:)

2016. szept. 13. 19:20
 16/21 anonim ***** válasza:

A munkanélküliséget nem tudják csökkenteni, de ahogy Hofi mondta "statisztikát magyar módra" tudnak csinálni: szépen be kell írni foglalkoztatottnak a közmunkásokat és a külföldön dolgozókat, és lám, máris javul az arány.


Mivel a társadalmi szakadékok folyamatosan nőnek, az alsó-középosztály vészesen csúszik a szegénység felé, és mindenki hanyatt-homlok menekül is Magyarországról, ezért egyre több lesz a közmunkás és egyre több lesz a külföldön dolgozó is. Ergo egyre nő a foglalkoztatottság. Hurrá! :-)))))

2016. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
15%

Nyugat-Magyarországon, és Budapesten, munkaerő hiány van, de nem kicsi.

És már a Keleti országrészben is igen komoly változások vannak.

Ez annak köszönhető, hogy sokan elmentek.

2016. szept. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Sándor G ***** válasza:
Persze hogy nött a foglalkoztatottsági ráta, mert 240ez.fő közmunkás lett, és ebbe a 16éves kortól dolgozók is benne vannak, na meg a külhonban dolgozók is, köszinhetően pártunk+kurmányunk statisztika politikájának, meg a századvégnek, és a ksh.nak, na és a hazug de ugyanakkor jól fizetett megélhetési szakértőknek..
2016. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Én már régóta mondom, hogy a 100%-os foglalkoztatottság és a 0%-os munkanélküliség NEM csak álom!


Könnyen megvalósítható volna, csak épp a munkanélkülieket is foglalkoztatottnak kellene tekinteni. Én ki is találtam erre egy fogalmat: "FŐÁLLÁSÚ MUNKAKERESŐ". Úgy kell venni, hogy ez is egy munka, hiszen, neki az a foglalkozása, hogy munkát keres, vagy elkölti a segélyt.


A hivatásos munkakeresőkről nem kell úgy gondolkodni, mint munkanélküliekről, hiszen ez is felfogható munkaként, amiért tisztességes, 0 forintos fizetés jár. Ezek az emberek ráadásul az adót és járulékokat is rendesen fizetik, hiszen a hivatásos munkakereséssel szerzett 0 forintos fizetésük után mindig időben és rendesen fizetik meg a megfelelő százalékú adót.


A Fidesz jó irányba indult el, amikor a közpénzből fizetett közmunkásokat is foglalkoztatottnak kezdte tekinteni, de nem értem, miért ilyen bátortalan a kormány! Vagy tényleg nem jutott még eszükbe ez a megoldás?

2016. okt. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Csak egy példa, hogy itt vagyok több mint 10 éve diplomával és tisztességes szakmával a kezemben és egyszerűen NINCS megfelelő tartós munkahelyem. Borzalmas!!! Talán 4 hónapot dolgoztam a pályámon össze vissza mert még mindig klikk az egész. A munkaügyi hivatalból már kijelentkeztem mert katasztrófa ami ott zajlik és jelenleg is a szülők és az EU-s pályázatból gazdagodott benfektes "Döbrögi" vállalkozónál vállalok alkalmi kulis munkát aminek abszolút semmilyen köze sincs a szakmámhoz s a külföldre kivándoroltaknak a munkája volna ez(mert kint ezt csinálják szakmailag képzetten többért). Éhen dögleni és végrehajtás miatt börtönbe kerülni pedig nem akarok a rezsi miatt. Külföldön több megbecsülést kapnék de legalább többet ennél. A Fideszre szavaztam anno de rájöttem hogy becsapott és úgy látom hazudik és orcátlanul hazudozik. Most már pedig zsarol is. Mivel azt mondta a tisztújítón Orbán Viktor hogy ha nem szavazzuk meg újabb 4 évre nem fog teljesülni a nagy jóléti állama. Ez igen!
2017. nov. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!