Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A 40 év alatti családtagjaid,...

Gotland kérdése:

A 40 év alatti családtagjaid, rokonaid, ismerőseid kisebb, vagy nagyobb része tervez külföldre költözni (vagy költözött már)? Miért mennek nyugatra ha ott migránsok vannak, Magyarországon pedig szárnyal a fidesz óta a gazdaság is?

Figyelt kérdés
2016. szept. 17. 15:17
1 2 3
 1/23 EagleHUN ***** válasza:
73%
Ha mennek akkor ott ők is "migránsok" mi a különbség?
2016. szept. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
A magyarok nem veszik el mások munkáját és tisztelik mindenki kultúráját.
2016. szept. 17. 15:24
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan magyar család akinek 1 rokona legalább ne ment volna már ki. Én rokonaim nagy része is így tett. Egy példa:

Unokatestvérem egyetemet végzett, tanárként dolgozott 2 évet, szerződéssel! (Ez csak tanévre szól.) Aztán nyáron kiment Londonba és azóta ápolóként dolgozik. (Egészségügyi középiskolában végzett, nyaranta kórházban dolgozott egyetem mellett.) És most az itteni tanári fizetés 4-szeresét keresi egy hónapban!

2016. szept. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Nekem sajnos már a 40 feletti rokonoaim is mind külföldre mentek... Én pedig egyedül vagyok idehaza az egész családomból.:(


Nővérem tanár és ausztriába költözött. Általános iskolában tanít. Bátyám asztalos, ő angliában él már 4 éve. Szüleim pedig egy vállalkozást nyitottak hollandiában és oda is költöztek. Én addig maradok itt, amíg befejezem az egyetemet. Utána én is lépek valahová.

2016. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
44%

"A magyarok nem veszik el mások munkáját és tisztelik mindenki kultúráját."


De jofejek. Amugy csak azert nem mert inkabb a segelyeket veszik fel.


Nekem mar minden rokonom kulfodlon el, en is onnan jottem vissza.

2016. szept. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
A Gyakori Kerdesek teljes kozonsege kulfoldon el, mert Magyarorszag elhetetlen.
2016. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én magam költöztem ki.

De mielőtt megválasztották a fideszt.

Akkor ebből most mire következtetsz?


Szerintem a többség azért lép le mert látja hogy a jóskapistának bejött.


2011 előtt jóval kevesebben voltunk, mert nem volt olyan egyszerű munkát vállalni pl. németeknél.

Addig nagyon sok embernek elérhetetlen volt.

Most meg szabad a munkavállalás, látják hogy a szomszéd sógorának a fia hazajön, eljátssza a kiskirályt, oszt milyen jó neki, és mit nkik nyelvtudás, ők is szerencsét próbálnak.


A magyar mentalitás egyébként is olyan, ha nyitok az utcában egy kocsmát, és jól megy, 2 éven bellül még nyitnak mellettem 3-at, aztán megfojtjuk egymást.


Én konkrétan kalandvágyból, és szakmai tapasztalat miatt jöttem el. (kicsit más mai modern gépeket tervezni, karbantartani, mint 30 éveseket életben tartani)

Na meg ez az egymást lehúzó mentalitás sem tetszett. Felőlem lehetne a Thürmer gyula, vagy a kétfarkú kutyapárt is kormányon, az emberk maradnának.

2016. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

ma 15:36


A baloldal tönkretette az országot, a fidesz megmentette. Éppenhogy a 2010 előtt kiköltözötteknek is haza kellene jönni, mert a gazdaság már száguld 2010 óta. - Ezért nem értem miért nem jöttetek még haza, miért mennek egyre többen ki. :(

Stadionok is folyamatosan épülnek, 2010 előtt nem volt stadionra pénz.

2016. szept. 17. 15:40
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

Ez nyílván valami provokatív kérdés.


Kérdező

Pont a magyarok azok akik a legjobban elveszik mások munkáját.

Gondolj bele, csak Londonban van kb 300 ezer magyar akik mind elvették a britek munkáját.

2016. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem provokatív. Csak átlag fideszest játszok. Még a világ is szebb így. Vateráról rendeltem orbán festményt is már.
2016. szept. 17. 15:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!