Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006-ban ilyenkor összlakosság...

Árokpart kérdése:

2006-ban ilyenkor összlakossági szinten az események kapcsán mégsem akarták leváltani az akkori Gyurcsány kormányt?

Figyelt kérdés
Ebben a kérdéseben most arra gondolok, hogy a nemzeti oldalon úgy aposztrófálják a 2006 október 23-iai eseményeket mint 56-ban a forradalom leverését. Itt jön a lényeg. Ha az összlakosság le akarta volna Gyurcsányt akkor váltani, senki ne mondja nekem, hogy attól még, hogy 23-án szétkergették a tüntetőket utána más alkalom ne lett volna ugyanúgy tüntetni. Akár már másnap. Ha spontán pl. másnap délután kiment volna még több ember netán már országos méretűvé duzzadt volna a tüntetéshullám a legnagyobb elszántsággal, nem hinném, hogy ha teljes rendszerváltást nem is (ez csak egy szűk körnek volt igénye akkor), de egy előrehozott választásokat nem lehetett volna kiharcolni. Függetlenül attól, hogy körbekordonozták a Parlamentet a kerítés mögött is lehetett volna állni stb. Tehát nem diktatúra volt mint 56-ban mikor bejöttek az oroszok és utána 40 évig tényleg nem lehetett semmit tenni. Kinek mi a véleménye?
2016. szept. 18. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Az egész cirkuszt a Fidesz generálta a háttérből. Akkor még beszélt előrehozott választásról a Fidesz, de akkor fontosabb volt az Önkormányzati választások megnyerése. Ami sok helyen bejött a Fidesznek. Utána már elfelejtette az előrehozott választásokat, mert begyűrűzött as gazdasági válság. Orbán okosabbnak látta, ha marad az MSZP és megbirkózik vele. Főleg, hogy az MSZP lecserélte Gyurcsányt

Bajmaira.

2016. szept. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Az hogy bárki kormányoz, mindig lesz egy hangos ellenréteg, akinek nagyobb a hangja mint a maradék 8 milliónak.

Ez így volt akkor is meg most is. IV ellen sem fognak semmit, tenni csak összefröcsögik a monitorjukat nyállal, meg próbálnak mindenki lázítani, de maguk fel nem emekednének hogy kimenjenek tüntetni.

2016. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

'56-hoz hasonlítani a 2006-os tüntetéseket csak fellengzős nagymagyar fideszes duma.

2006-ban a tüntetők nem forradalmárokra, hanem FRADIs ultrákra emlékeztettek. Gyakorlatilag mindent elpusztítottak ami az útjukba került. Szegény belvárosban lakó nyugger autójának mi köze a kormányhoz? Mégis azt törték ripityára..


Nem mondom, hogy felbérelt tömeg volt, biztos vagyok benne, hogy nem. De volt benne egy erős uszítás. És végül Fletó mégiscsak lemondott, nem?


Nem emlékszem már, de amúgy nyújtottak be Feri ellen bizalmatlanságit?


És amúgy ha belegondolunk: akkor kijött egy felvétel arról, hogy a miniszterelnök és a pártja a kampány során hazudott a népnek. Most mindenki tudja, hogy a miniszterelnök parasztvakítást és hazugságot halmoz egymásra, mégsem forrong senki. Miért?

2016. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

"Ha az összlakosság le akarta volna Gyurcsányt akkor váltani, senki ne mondja nekem, hogy attól még, hogy 23-án szétkergették a tüntetőket utána más alkalom ne lett volna ugyanúgy tüntetni. Akár már másnap."


A rendőri fellépés 18-át leszámítva végig a megfélemlítésre épült. Kinek van kedve kimenni október 24-én tüntetni úgy, hogy előző nap gumilövedékkel lőttek az utcán, illetve teljesen ártalmatlan embereket agyabugyáltak el, csak azért, mert a rohanó rendőrök útjába keveredtek?


"Ha spontán pl. másnap délután kiment volna még több ember netán már országos méretűvé duzzadt volna a tüntetéshullám a legnagyobb elszántsággal, nem hinném, hogy ha teljes rendszerváltást nem is (ez csak egy szűk körnek volt igénye akkor), de egy előrehozott választásokat nem lehetett volna kiharcolni."


Ezt én sem hiszem. Ettől függetlenül gyávák voltak az emberek, még a téren is állandóan azt hallottam, hogy jaj, ne nézz oda, mert felvesznek kamerával, meglát a főnök a tévében, és másnap kirúg.


"Függetlenül attól, hogy körbekordonozták a Parlamentet a kerítés mögött is lehetett volna állni"


Arra nem nagyon adtak engedélyt, leszámítva egy-két alkalmat. Azt mondták, hogy megzavarja az utca forgalmát (akkoriban az még forgalmas utca volt), a járda pedig szűk.


"Tehát nem diktatúra volt mint 56-ban mikor bejöttek az oroszok és utána 40 évig tényleg nem lehetett semmit tenni. Kinek mi a véleménye?"


Valamilyen szinten diktatúra volt, legalábbis papíron megoldották, hogy ne lehessen élni egy sor szabadságjoggal. Műveleti területté nyilvánítottak egy közteret (a rendőrségi törvény nem ismert ilyen fogalmat), több hónapra lekordonozták, a rendőrfőkapitány arra hivatkozott, azt nincs hatásköre(!) feloldani.


A véleményem az, hogy hagyták elfajulni az eseményeket szeptember 18-án, aztán a következő estéken példát statuáltak randalírozó és teljesen ártalmatlan emberek megverésével, előállításával. Október 22-én éjjel az előzetes megállapodást felrúgva, mondvacsinált okkal kiürítették a Kossuth teret, majd másnapra lezárták még a környező utcákat is. Az ez ellen fellépőkkel szemben aránytalan és szakmaiatlan rendőri erőszakot alkalmaztak, a Wikileaks szerint is külföldről szerződtetett zsoldosokkal.


"Nem emlékszem már, de amúgy nyújtottak be Feri ellen bizalmatlanságit?"


Persze, aztán a színjáték részeként az SZDSZ-szel összeborulva megerősítették a kormányfői tisztségében.

2016. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4es, köszi, igen, rémlett, hogy volt bizalmatlansági, de nem voltam benne biztos.
2016. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem volt itt forradalmi hangulat M.o.-n. Mint ahogy 89-ben sem.


Volt egy jobbos réteg amely illúzióban élt.

Ezeket provokálta Fletó csapata.


Rátolták az ASZTORIÁS békés megemlékezésre a lovasrohamot.


Bérelt provokátorokkal (fradi kemény mag) és civilruhás nyomozókkal végig irányították a TV székház elleni zavargásokat, amit alig száz-százötven ember vitt véghez.


A többi a téren bámészkodott.


Fletó abban reménykedett, hogy a FIDESZ bedől a "forradalomnak" és lefoghatja őket.


Fletó azt akarta elérni, hogy rendkívüli állapotot lehessen kihirdetni és ami ezzel jár.


Az esmények után több évvel elvégzett parlamenti vizsgálat bebizonyítja, hogy a rendőrség sorozatosan követett el embertelen bánásmódott és annak ellenére, hogy nem viseltek azonosítót sikerült néhány rendőrt börtönbe juttatni kínzásért, szándékos kéztörésért stb.


A letartóztatottak közül többet levetkőztettek és megvertek, megalázták már benn a fogdákban.


A bíróságon bizonyos bírák sorozatban ítéltek el embereket, hamis vádak alapján.


HOGY NEM LETT ÚJRA DIKTATÚRA AZ A MAGYARSÁG TUDATÁBÓL KÖVETKEZIK: nehezen mozdul ez a nép és sohasem hajlik a szélsőségekre.


Az első ilyen puccs kísérlet a TAXIS BLOKÁD kirobbantásával indult az ANTALL kormány idején.


Az SZDSZ nagyot csalódott, hogy az amerikai zsidóság bizonyos köreinek hathatós pénz és politikai támogatása ellenére sem tudták megszerezni a hatalmat a választásokon.

Teljes mellszélességgel kiálltak a TAXIS-BLOKÁD mellett(ami persze teljesen törvénytelen eszközökkel valósult meg)és követelték, hogy a kormány mondjon le.


Ez sem jött be mert ekkor érezte meg a többség, hogy békésen jobb ezt elrendezni. A SZDSZ pedig pofára esett.

2016. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"nehezen mozdul a nép és (most figyelj) sohasem hajlik a széélsőségekre"

pffffffffffff:DDDD nyisd ki a szemed ecsém!:D

2016. szept. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"a Wikileaks szerint is külföldről szerződtetett zsoldosokkal. "


Csak Wikileaks-nek se ártana szólni, mert ők sehol sem írtak ilyesmiről...

2016. szept. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Totális kutyulása a dolgoknak, okoknak, eseményeknek, mindennek.

#4 második bekezdéséhez. Tudod ez ugyanaz a nép. Szó sincs abbéli félelemről, hogy előző nap gumilövedékkel lőttek. 1956-ban nem gumilövedékkel, hanem éles lőszerrel (gépfegyverrel lőttek. Nem szemből, hanem felülről. Sok halott volt. Másnap többen voltak. Annyian, hogy a gépfegyveresek feladták. Vagyis itt a helyez más, nem a félelemről van szó. Ha mégis, az a csőcselék félelme volt. Amelynek nemes célokhoz, eszméhez, szabadsághoz semmi köze, a gyújtogatáshoz, romboláshoz annál több. 1956-ban ilyen nem volt. Ott a felborított villamosnak fontos szerepe volt. De te ezt honnan tudhatnád.

2016. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

'nehezen mozdul a nép és (most figyelj) sohasem hajlik a széélsőségekre'


Ezt erősen kétlem.

2016. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!