Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2006-ban ilyenkor összlakosság...

Árokpart kérdése:

2006-ban ilyenkor összlakossági szinten az események kapcsán mégsem akarták leváltani az akkori Gyurcsány kormányt?

Figyelt kérdés
Ebben a kérdéseben most arra gondolok, hogy a nemzeti oldalon úgy aposztrófálják a 2006 október 23-iai eseményeket mint 56-ban a forradalom leverését. Itt jön a lényeg. Ha az összlakosság le akarta volna Gyurcsányt akkor váltani, senki ne mondja nekem, hogy attól még, hogy 23-án szétkergették a tüntetőket utána más alkalom ne lett volna ugyanúgy tüntetni. Akár már másnap. Ha spontán pl. másnap délután kiment volna még több ember netán már országos méretűvé duzzadt volna a tüntetéshullám a legnagyobb elszántsággal, nem hinném, hogy ha teljes rendszerváltást nem is (ez csak egy szűk körnek volt igénye akkor), de egy előrehozott választásokat nem lehetett volna kiharcolni. Függetlenül attól, hogy körbekordonozták a Parlamentet a kerítés mögött is lehetett volna állni stb. Tehát nem diktatúra volt mint 56-ban mikor bejöttek az oroszok és utána 40 évig tényleg nem lehetett semmit tenni. Kinek mi a véleménye?
2016. szept. 18. 21:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ami akkor volt, az vandalizmus volt, semmi más. Rég a börtönben kellene ülniük azoknak, akik ott törtek zúztak...
2016. szept. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Tudod ez ugyanaz a nép."


Nem, ez már régen nem az a nép. Több felmenőm harcolt 56-ban, így van "némi" fogalmam arról, hogy mi történt. 2006-ban pedig magam is ott voltam.

2016. szept. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Azért lássuk be, 56-ban forradalom volt, 2006ban meg törés-zúzás. Alternatíva és cél nélküli pusztítás. Nem volt sem diktatúra, sem elnyomó felsőbb hatalom. Nem volt ott semmi, hiszen "nem csináltunk semmit négy évig":D

Magasztosan hangzik 56-hoz hasonlítani, de 56-ban az emberek egy elnyomó hatalom ellen küzdöttek, 2006ban meg csak a saját maguk által megválasztott miniszterelnök ellen. Csőcseléktombolda volt, fölösleges szépíteni

2016. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Csőcseléktombolda volt, fölösleges szépíteni"


Mivel nem történt kormányváltás, ha történt volna, akkor már másként írnánk a történelmet. 56 is sokáig csak a horthysták és a fasiszta reakciósok ellenforradalma volt.

Egyébként nem tudom, tudod-e, hogy a tüntetések hány százalékán volt törés-zúzás? Elárulom: elenyésző százalékán.

2016. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát én jártam a környéken másnap.. betört kirakatok, megrongált autók, üvegszilánkok mindenhol.. hát nem tudom..

A TV-felvételekben meg látni lehetett például egy fekete fazont is.. mármint afrikai származásút.. én hiszek a multikulturalizmusban, de Magyarországon kétlem, hogy másfél évtized alatt eljutottunk volna odáig, hogy egy afrikai származású ember felháborodik azon, hogy hazudott a kormány amit megválasztottak és forradalmat indít:D mégis ott karatéjozta a berendezést.. vagyhát.. kirendezést:D

Igazából az egész olyan volt mint egy Fradi-Újpest meccs után, csak nagyban. Egy az egyben úgy viselkedett a tömeg mint az ultrák egy vesztes meccs után..

2016. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Hát én jártam a környéken másnap.. betört kirakatok, megrongált autók, üvegszilánkok mindenhol.. hát nem tudom.."


Nem egy db tüntetés volt, hanem szeptember 17-étől október 22-éig naponta volt tüntetés, legtöbbször többezer résztvevővel. Ezek elenyésző részén volt egyáltalán rendbontás, nemhogy pusztítás. Ezért nem kellene összemosni a tiltakozási hullámot a rombolással, vandalizmussal. (Mint ahogy a futballt sem.)


A fekete afrikai arcot én nem láttam akkor ott kint, de annyian voltak (meg este is), hogy ettől függetlenül ott lehetett.

2016. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Egyébként nem azt mondom, hogy csak cirkusz volt az egész. Persze, hazudott a miniszterelnök és a nép le akarta mondatni, ez így helyén van. (Bár most pl nemtom mire várunk:D)

Persze, volt aki csak rombolni akart, és az a gond, hogy ez rányomta a bélyegét a megmozdulásokra.

Egyébként pl a tévé székház ostromának volt kimondottan célja? gondolom valamit közzé akartak tennia médiában, de erről nem sokat hallottam..

2016. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Bár most pl nemtom mire várunk:D)"


A szikrára. Anélkül nincsen "csak úgy" tüntetés. Bejelenthetsz, meghirdetheted, száznál-kétszáznál, maximum néhány ezernél többen nem lesznek ott, és garantáltan nem lesz semmi következménye.


"Persze, volt aki csak rombolni akart, és az a gond, hogy ez rányomta a bélyegét a megmozdulásokra."


Amikor ilyen indulatok forrnak egy tüntetésen, a "kemény magnak", amelyik például egy focimeccs utáni levezetésként is hajlamos törni-zúzni, garantáltan elgurul a gyógyszere. Ha ez nem történt volna meg, illetve kezelni tudták volna a helyzetet, talán (talán...) még többen kijönnek az elkövetkezendő napokban, és megfelelő sajtónyilvánossággal, megfelelő létszámmal, kitartással el lehet érni valamit.


Tehát szerintem nem csak rombolni akartak, egyszerűen a türelmetlen, vagdalkozó emberek nem bírták a feszültséget, és a maguk módján akarták megoldani a konfliktust. Ami ennél jóval-jóval bonyolultabb. Érezték a változás szelét, amit ők tévesen forradalmi hangulatként éltek át, és ennek szellemében cselekedtek. De még a tv-nél is elenyésző kisebbségben voltak a tüntetők létszámához képest, hozzá kell tennem.


"Egyébként pl a tévé székház ostromának volt kimondottan célja? gondolom valamit közzé akartak tennia médiában, de erről nem sokat hallottam.."


Semmi célja nem volt, a tömeg nem tudott magával mit kezdeni. Toroczkaiék (HVIM) állítólag be akartak olvasni egy petíciót a tévében, de ezt nem vették át tőlük, hanem kivezettették őket az épületből.

2016. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!