Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen tévhitek vannak a...

Milyen tévhitek vannak a migránsokkal, kvótával, az október 2-ai népszavazással, az Európai Unióval kapcsolatban jelenleg a magyar köztudatban?

Figyelt kérdés
2016. szept. 21. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

A migránsokkal kapcsolatban ha nem is tévhitek, de erős túlzások vannak a köztudatban. Pl. minden migráns terrorista, minden migráns nőket erőszakol, ilyesmi.


A kvótával kapcsolatban az a tévhit, hogy az egyes országokra szabott személyeket az országnak véglegesen be kell fogadnia, illetve hogy illegális bevándorlókról van szó. Egyik sem igaz, olyan embereket kellene ideiglenesen befogadni, akik kérték a menekültstátuszt (vagyis nem illegális bevándorlók), és az adott ország saját hatáskörében bírálhatja el a kérelmet, vagyis ha akár meg is tagadható a menekültstátuszt, és ez esetben a migráns kitoloncolható.


A népszavazással kapcsolatban az a tévhit, hogy a kvóta ellen van, illetve az, hogy bármilyen hatással lehet az EU működésére. Nem a kvóta ellen van, hanem az EU általi külföldi állampolgárok betelepítése ellen, pontosabban az ellen, hogy ezt a magyar parlament hozzájárulása nélkül megtehessék. Ilyen kérdésről viszont nem fog érvényesen határozni egy népszavazás, hiszen az EU jogrendjében népszavazást nem lehet figyelembe venni.


Az EU-val kapcsolatban a a legnagyobb tévhit, hogy az EU-ban diktatórikus rendszer működik, és a tagállamoknak nincs beleszólása a működésbe. Pl. Junckert sokan az EU diktátorának fogják fel, pedig csak az Európai Bizottság vezetője, ami egy végrehajtó hatalmi ág. Emellett minden hatalmi ágban ott vannak minden tagország képviselői. Pl. az EP-ben közvetlenül megválasztott képviselők ülnek, a többi helyen pedig az országok helyben megválasztott tisztségviselői.

2016. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

A legnagyobb tévhit hogy integrálhatóak.

Az hogy az EU vezetői felelős politikusok.

A szavazás sajnos valóban a fityisz showműsora ezt én mint devizakárosult átlátom nagyon is jól.

Viszont ha nem megyek nemmel szavazni és netán bukik a szavazás,akkor a brüsszeli seggf@ejek kiröhögnek minket.

Ezt jól kitalálta a fityisz azt meg kell hagyni.

2016. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"akkor a brüsszeli seggf@ejek kiröhögnek minket"


Újabb tévhit, hogy a brüsszeli akárkik tőlünk független emberek. Brüsszel mi is vagyunk. Az üzenjünk Brüsszelnek szépen hangzik, csak olyan, mintha magunknak (is) üzengetnénk.

2016. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te lehet hog, Brüsszel vagy, de én nem. Én elsősorban magyar vagyok. Csak ennek az országnak a sorsa érdekel. Ha arról lenne szó, hog, ki lehet lépni ebből a tákolmányból, már holnap megtenném. Csá!
2016. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Te lehet hog, Brüsszel vagy, de én nem. "


Hát bizony tetszik, vagy nem, amíg magyar vagy, és amíg az ország tagja az EU-nak, addig te is. Miután annak idején a "nép" úgy döntött, hogy tagja kíván lenni a közösségnek.

2016. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 4


Én is szívesen kilépnék Magyarországból, a sok elmehibbant közül, akik miatt az elmúlt 25 évben nem volt gyakorlatilag semmilyen előrehaladás. Összefognék pár értelmes emberrel, és alapítanánk egy országot.

2016. szept. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

"Hát bizony tetszik, vagy nem, amíg magyar vagy, és amíg az ország tagja az EU-nak, addig te is. Miután annak idején a "nép" úgy döntött, hogy tagja kíván lenni a közösségnek."


hát zsuzska rohadtul nem erre szerződtünk

2016. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

A négyes vagyok! Egyetértek a hetessel. Nem erre szerződtünk.


Addig jó fiúk voltunk, míg fletóék mindenre rábólintottak, sőt nagy buzgón túl is teljesítették amit brüsszelben kitaláltak. Amíg a maradék gyárakat fel nem számolták. Amíg a nagy multicégek sokéves adómentességet élveztek...


Vagy egyenrangú tagként kezelnek minket, és a többi kelet európai tagországot, vagy akkor hagyjuk az uniosdit a fenébe. Elég a fellengzős, lenéző,kioktató retorikából.


Most van egy kormány amelyik néha az ország érdekét is nézi, a zsebe tömése mellett. Orbánnak sok hibája van, de az biztos hogy nem ejtették a feje tetejére. Igenis jól teszi hogy az ország érdekét helyezi az unios érdek elé. Persze ehhez nyugaton nem szoktak hozzá. Ők jobban örülnének egy baloldali bólogató kormán,nak. Úgy érzem néha kezd arra hasonlítani a helyzet mint amikor moszkvából mondták meg, hogy mit kell gondolni a munkásnak, és mit kell mondani kádárnak.


Ezért írtam azt, hogy inkább ki az unióból, minthogy akaratunkon kívül a nyakunkra akasszanak néhány ezer migránst.


Szerintem sokan hasonlóan vélekednek mint én. Bocs, hogy ez nem tartozik szorosan a kérdéshez, de nem bírtam ki, hogy ne írjam ki magamból.

2016. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!