Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj ha a miniszterelnöks...

Miért baj ha a miniszterelnökség beköltözik a várba?

Figyelt kérdés

Nem vagyok Fidesz, csak felvetődött bennem a "rezidencia" kérdése. Eleinte csak a köztársasági elnöki rezidenciának néztem utána ( Sándor palota ), majd felvetődött bennem a kérdés, hogy miért nincs miniszterelnöki rezidencia? Aztán tovább mentem: ha lenne, hol lehetne? Nagyon sok szép épület van Budapesten, de aztán eszembe jutott, hogy O. V. a várba akart költözni és hogy mekkora felháborodás volt belőle.

De miért? A Budai Vár benne van az 5 legismertebb budapesti épületben, elég nagy alapterületű: ki lehet alakítani vendég lakosztályokat ha más ország miniszterelnöke / elnöke / uralkodója jön, tárgyalókat lehet kialakítani, oda költözhet a kabinet, magának a miniszterelnöknek is megfelelő otthon ( rezidencia ) lenne, és ráadásul csodaszép ( ráadásul 4 szintes, tehát még nem is feltétlen "fogyna el" minden hely ). A pénzen túl miért lenne baj, ha ott alakítanának ki rezidenciát ( tudom hogy O. V. csak a kabinetet akarta oda költöztetni, de engem ez nem érdekel, engem a miniszterelnöki rezidencia kérdése érdekel ).

Meg egyébként is, miért nincs nálunk miniszterelnöki rezidencia? És a Béla király úti épület ( anno még Rákosi építette ) miért nem felelt meg ( ha jól tudom a rendszerváltás előtt ott volt ilyesmi kialakítva )? Külső felújítás, korszerűsítés, de az néhány tíz millió, nem több milliárd forint és kész a használható mint rezidencia.


2016. szept. 24. 21:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nagy rajongója vagy a "rezidencia" szónak, mi?
2016. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Leszögezem, hogy nem értek hozzá, csak véleményt mondok.

A vár viszonylag kis alapterületű. Már az államfő védelmére kirendelt erők is lefoglalnak területeket, ahol korábban turisták jártak.

A várban van például az utolsó működő első generációs rotary telefonközpont. Ezt most elbontják, mert a belügyminisztériumé lesz az épület. (A hivatalos verzió szerint elköltöztetik, azonban ez nem megoldható)

Hogy hol a miniszterelnöki rezidencia legalább akkora védelmet követel, mint az államfői, ha közvetlenül a Sándor palota mellett alakítják ki, talán némi megtakarítást jelenthet az őrzés költségén.

Pillanatnyilag a Miniszterelnök legalább három helyen lakik (Budapest Cinege utca, Felcsút, és a "vidéki birtoka")

Igazából a hely közömbös. Akár a Kossuth téren a metróállomás felett lebontott épület helyén is kialakítható lenne, akkor egy bármilyen okból történő menekülés a metróhálózaton keresztül könnyedén megoldható.

2016. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Az első mondat "nem vagyok fideszes".

Egyébként nem, bocsánat a szó ismétlés miatt.

2016. szept. 24. 21:43
 4/24 Pro Patria ***** válasza:

Ugyanaz a félreértés a kérdésben is, mint amire a média tudatosan játszik.

"De miért? A Budai Vár benne van az 5 legismertebb budapesti épületben, elég nagy alapterületű"

- A Budai Várnegyed nem egy épület, hanem egy városrész, Budapest I. kerülete. A miniszterelnökség nem az egyébként itt található Budavári Palotába, hanem attól távolabb, a valamikori karmelita kolostor épületébe költözik.


"ki lehet alakítani vendég lakosztályokat ha más ország miniszterelnöke / elnöke / uralkodója jön, tárgyalókat lehet kialakítani, oda költözhet a kabinet, magának a miniszterelnöknek is megfelelő otthon ( rezidencia ) lenne, és ráadásul csodaszép ( ráadásul 4 szintes, tehát még nem is feltétlen "fogyna el" minden hely ). A pénzen túl miért lenne baj, ha ott alakítanának ki rezidenciát ( tudom hogy O. V. csak a kabinetet akarta oda költöztetni, de engem ez nem érdekel, engem a miniszterelnöki rezidencia kérdése érdekel."

Most éppen így van az Országházzal, amely amellett, hogy a miniszterelnök munkahelyéül szolgál, a nagy alapterülete miatt másra is hasznosítható.


Egyébként a jelenlegi tervek szerint a felújításra kerülő Budavári Palotának egy részébe majd a köztársasági elnököt költöztetik (emellett hotelszobák ötlete is szóban forgott a személyzeti lakrészeket magába foglaló szárnyban), de itt marad a Nemzeti Galéria is, és reprezentatív rendezvényeknek is helyszínt ad majd.

A miniszterelnökség pedig, mint eredetileg is elgondolás volt, a Sándor-palotába költözik, ahol most a köztársasági elnök lakik.

A karmelita kolostor csak eddig szolgál a miniszterelnökség hivatalaként.

2016. szept. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagember azt nem érti, hogy miért ilyenekre meg stadionokra költik a pénzt, amikor az egészségügy meg az oktatás romokban hever.
2016. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Átlagember vagyok: sokba kerül,értelmét szimbolikusan sem látom.mondd meg te!
2016. szept. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Két bajom van vele. Az elsőben lehet hogy tévedek, de közlekedés szempontjából szerintem problémás helyen van. Szűk, nehezen megközelíthető utcák, minden delegációnál le kell majd zárni valamelyik hidat, hogy át tudjanak menni Budára a küldöttségek... stb.


A másik viszont egyértelműen a rossz üzenet: egy folyamatosan gyengülő demokráciában, amikor egy erőskezű vezető egy zsarnoki helyre költözik, nos, az erősen jelképes.


Nekem sokkal jobban tetszett a Nyugati mögé tervezett zöld kormányzati negyed ötlete, kár hogy semmi nem lett belőle.

2016. szept. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

1) Ellene vagyok minden indokolatlan költekezésnek. Már nem is tudom melyik amerikai kormányzónak sikerült a veszteséges állami költségvetését 4 év alatt nyereségesre fordítania. Mikor megkérdezték hogy csinálja, azt válaszolta kb. "Elolvastam a törvényt vagy rendeletet, és ha nem volt rá szükség, akkor megvétóztam". Ennyi. Csak egy költözés itt, egy extra ház ott, egy fölösleges üzleti út amott, egy extra magánrepülő, egy új tank, egy új stadion, mert azért az sem maradhat le. És milliárdokat költöttünk a semmire. Úgy gondolom, hogy az állam csakis akkor költsön valamire, ha ennek elmulasztása katasztrofális következményekkel járna.


2) Orbánnak mindig is baj volt a hatalommániájával. Ország szerte azon röhögnek, hogy diktátorokhoz hasonlítják, kiskirálynak meg diktátornak nevezik. Erre beköltözik egy királyi rezidenciába. Csak hogy én is használjam a rezidencia szót.


3) Nem érdemli meg. Orbán egy féreg, és ne költözzön csak be egy jó helyre. Költözzön a pincémbe, ígérem hetente egyszer viszek neki vizet, hogy azért ne haljon meg. Komolyan, az ember ellop mindent amit meglát, pofátlanul hazudik, pofátlan agymosó kampányokat folytat ellenem a saját pénzemből. Egyszerűen nem olyan ember, hogy örülnék hogy milyen jó neki.

2016. szept. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeim szerint 200 milliárd forintról volt szó. Az elég sok egy igazából nem annyira égetően fontos dologra, mint hogy kinek hol van a rezidenciája.. funkcionálisan semmit nem javul vele az ország, viszont hatalmas érvágás lenne pénzügyileg... arra jelenleg meg nem kéne költeni, amivel nem vagyunk előrébb


Másrészt!

Az Amerikai Egyesült Államok elnökének lenni egy intézmény. Magyarország köztársasági elnökének lenni szintén egy intézmény. A miniszterelnök posztja viszont nem intézmény, elvileg alig lenne szabad kiemelni a pártból. A miniszterelnök csupán a kormányzó párt vezetője és szószólója, de nem külön intézmény, így nem kellene, hogy megillesse bármilyen plusz jog a kormánypárt többi tagjához képest. Vagy költözzön a mindenkori kormány oda, az úgy fair lenne, bár továbbra is tök fölösleges.

2016. szept. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"Külső felújítás, korszerűsítés, de az néhány tíz millió, nem több milliárd forint "


Ja amúgy erről...

Szóval nem. Nagyon nem. Nem tudom hallottál-e már valaha bármilyen állami beruházásról. De ha nem, akkor hadd avassalak be. Ha az állam beruház valamibe, az a következőképp működik:

A beruházás valós ára 10 millió forint (mondjuk).

A felelős tisztviselő kiadja a Józsinak, hogy csinálja meg. 10 milliárd forintért az államkasszából. Ebből kap a Józsi 2 milliárdot, a tisztviselőnk 8 milliárdot. A Józsi abból a 2 milliárdból 1,9 milliárdot megtart. A Sanyi kap 100 milliót, hogy csinálja meg. Persze a Sanyi bele se menne 10 millióért, hiszen nem ő fogja megcsinálni. A Sanyi kiadja egy valós cégnek 15 millióért, hogy csinálják meg, és megtartja a 85 milliót. Így egy kormányközeli cég másfélszeres áron megcsinálja a melót, közben a tisztviselőnk, a Józsi és a Sanyi jól megszedi magát. Szóval ilyesmit, hogy jaj, reálisan csak pár 10 millióba kerülne ne mondjál, mert csak kiröhögnek. A valódi ár ennek minimum 10-szerese. Az a jó állami beruházás, aminek csak 90%-át lopják el. Az MSZP kormány idején még volt pár ilyen is. Ma egy beruházásnak átlagosan a 99%-át ellopják.

2016. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!