Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez a nyugdíjrendszer jó...

Ez a nyugdíjrendszer jó lenne? Milyen hátrányai lennének?

Figyelt kérdés

Az ember fizeti a nyugdíjat amíg dolgozik, majd amikor nyugdíjba vonul egy összegben megkapja amit befizetett.

Tegyük fel, hogy nem állami a nyugdíjrendszer, ezáltal nem tesszük tönkre az államot. Kiválaszt az ember egy szolgáltatót, mint biztosítás esetén, az ugye éveken át kapja a pénzt ( tud vele rendelkezni, tud más pénzén keresni, ugyanúgy ahogy a biztosító cégek ), majd amikor az illető nyugdíjba vonul, egy összegben megkapja amit befizetett. Persze akár állami is lehetne, ha tudna az állam bánni a pénzzel, de mint tudjuk az állam borzasztó gazda.


2016. szept. 24. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

1) Túl olcsó lenne

2) Túl igazságos lenne

3) Nem lopnák el

4) Fúj bankok, és amúgy is mocskos libsi zsidó vagy

5) Az állam tökéletes, ne merészelj bármire nem állami megoldást javasolni te komcsi

6) Ja és libsi és zsidó

2016. szept. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:

Most mondjam azt, hogy nyugaton javarészt így megy a dolog?

Svájcban pl a fizetésed kb 40 %-át kapod nyugdíjként az államtól. A többit magadnak kellett megtermelned az aktív idődben.

2016. szept. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És ez mennyiben lenne más, mint a mai önkéntes nyugdíjpénztárak? Vagy tényleg ugyanaz, csak egyetlen lehetőségként tálalva?
2016. szept. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sok helyen van hasonló, a probléma az átállással lenne. Ha mostani fiatalok elkezdenének takarékoskodni + mellette fizetnék a jelenlegi nyugdíjasok nyugdíját akkor kajára sem lenne pénze az átlagnak.
2016. szept. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Há' ez létezik! nem ezeket szüntették meg tavaly, vagy előtte?


Ehhez nyilván az kell, hogy valakinek folyton legyen munkája, hisz ha nincs munkája, nem lesz belőle semmi, nemhogy nyugdíj... ergo, először egy stabil munkahelypiac kell

Egyszeri kifizetés nem jó ötlet! Egyrészt az ember nem tud bánni a pénzzel, ha rászakad a bank.. vagyis ha okos vagy akkor tudod, hogy hiába van most 20 milliód, ha 20 év múlvára is kell hagynod, ne vegyél belőle új házat..

másrészt meg a szolgáltatónak is nagy érvágás, hiszen a pénzkezelő intézeteknél általában forog a tőke... ezért dőlnek be a bankok, ha mindenki egyszerre akarja kivenni a pénzét.. nincs is náluk annyi, hisz amit te beraktál, más abból kap kölcsönt

Illetve Magyarországon jelenleg nincs biztonságban egy vállalkozás sem... hova vinnéd a pénzed, amiről tudod, hogy 40 év múlva is ott lesz? ezt a garanciát egyedül az állam tudja elvállalni, csak ugye ők meg nem tudnak a pénzzel bánni, úgyhogy szarügy


de amúgy ja, ha most kéne egy országot alapítani, ez a rendszer jó alap lenne!:) Csak nem egyszeri, hanem havi leosztásban, esetlg az állam megtolndaná egy X összeggel mindet..

2016. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon is van ilyen, ezek az önkéntes magánnyugdíjpénztárak.

Ha arra gondolsz, hogy csak ezek maradjanak meg és az állami felosztó-kirovó nyugdíjrendszert meg kellene szüntetni, az nem működne. Ennek fő akadálya, hogy a korábbi évtizedekben kialakult az állami nyugdíjrendszer és manapság a nyugdíjasok joggal várják el, hogy ha már aktív éveikben fizették a járulékokat, akkor idős korukban cserébe ők is kaphassanak nyugdíjat. Ezt viszont a magyar állam jelenleg csak az aktív korosztály befizetéseiből tudja fedezni, így folytatódnak a nyugdíjcélú levonások generációról generációra.

2016. szept. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A jelenlegi nyugdíjasokat az állam fizetné ki. Erre ugyebár össze kéne spórolni, de ha nem épülnek új minisztériumok, ha nem épülnek új stadionok, ha nem költenek felesleges "beruházásokra" ( képek, festmények, szobrok, épületek vásárlása ) és tényleg a legolcsóbb ajánlatokat fogadják el a pályázatok során, nem pedig a "csókosét", akkor nem okozna gondot.

5# Mi legyen az egy összeg helyett? Tehát arra rávilágítottál, hogy mi a baj vele, oké, nem tud vigyázni rá az ember. De mi legyen helyette? Honnan tudja azt a cég, hogy én 70 vagy 120 évig fogok élni? Hogy számolja ki, hogy én visszakapjam amit befizettem?

2016. szept. 25. 00:28
 8/11 anonim ***** válasza:

7!

Egy összeg helyett nyilván egy átlagot kell számolni... persze igen, az élet hossza ismeretlen, de ahogy a biztosítóknál is, itt is fel lehetne mérni az esélyeket.. meg nyilván a nyugdíjas is beleszólhat, hogy pl neki havi 90nél többre nincs igénye, mert egyedül lakik egy kicsi lakásban, ennyiből eléldegél simán... ha kell, persze kivehet extra pénzt, hiszen az ő pénzéről van szó


Afelöl nem kell aggódni mi van, ha marad pénze tartalékban mikor meghal... simán örökölhető és annyi

2016. szept. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Látod azt a szép nagy rózsaszín kockát a közepén? Azt nem fogod kiváltani semmilyen megtakarítással. Ez már el lett b*szva...

2016. szept. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 acelsziv ***** válasza:

9: Arról nem is beszélve, hogy a kocka nem fog nőni csak azon száma akiket jól kell lakatni belőle. Ezért lesz nyugdíjcsökkenés a jövőben. Vagy most elkezdtek megtakarítani, vagy éhen pusztultok öregségetekre.

Bár ugye az a kocka bármikor megszüntethető, hisz már nem alkotmányos alapjog a nyugdíj csak ADHATÓ.

2016. szept. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!