Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rákosi elvtársnak meggyőződése...

Feketeruhasember kérdése:

Rákosi elvtársnak meggyőződése volt hogy amit tesz az jó?

Figyelt kérdés
2016. szept. 25. 09:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jó= Magyarországnak, a magyar népnek jó.
2016. szept. 25. 09:53
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen. De szinte nem találsz olyan vezetőt a történelemben, aki nem így vélekedett.
2016. szept. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 szántóvető ***** válasza:
Orbán elvtársnak is meggyőződése hogy ez a sok futballstadion jó dolog.a népek örülni fognak,hálásak lesznek.
2016. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Az oroszok igen meggyőzőek voltak :)
2016. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyik vezetőnek sem az a meggyőződése, hogy az országnak jó, amit tesz, nem is nagyon érdekli az ország sorsa. A legtöbb ember azt hiszi, hogy amit tesz, az jó, mert az erkölcsi mércéje szerint cselekszik. Csak ezeknek a politikusnak az erkölcsi mércéjébe nem fér bele, hogy tekintettel legyenek az országra. Bár ezt egy pszichológus jobban meg tudná mondani, hogy hogy gondolkodnak a rossz emberek.
2016. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 orig ***** válasza:
100%

A legtöbb politikus nem azzal a szándékkal lesz politikus, hogy a saját pecsenyéjét sütögesse, hanem elkötelezett az elveihez és az őt támogatókhoz.

(Más kérdés, hogy sokakat félrevisz később a könnyebb haszonszerzés lehetősége. De szerintem ez nem annyira jellemző.)

Én azt gondolom, hogy a legtöbb vezető, sőt, még a diktátorok is meg vannak győződve arról, hogy erkölcsileg objektíve jó, amit tesznek. Emiatt sokszor beleesnek abba a hamis gondolkodásba is, hogy a cél szentesíti az eszközt.

Én inkább amellett vagyok, hogy akár Rákosi, akár Kádár, akár Sztálin, akár Hitler is meg volt győződve arról, hogy jót cselekszik.

Ez nem jelenti azt, hogy valóban jót tettek, de a kérdésre válaszolva: ők úgy gondolták, hogy jót tesznek.

Ezek után már csak az a kérdés, hogy milyen mértékben tehetők felelőssé a döntéseikért. Hol van leírva az objektív erkölcsi mérce? A közfelfogásban? Kiében? Melyik korban, melyik országban? Megkockáztatom: Melyik vallásban?

A történelmet a győztesek, a törvényeket az erősebbek írják. :)

2016. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Utolsó, Hitlert nem említeném egy lapon Rákosival vagy Sztálinnal. Ő a lehető legjobb oldalon állt a történelemben.
2016. szept. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezzel pont nem mondtál ellent az előzőnek..

Csak leírtad a szubjektív véleményed. Ő is pont ezt mondta. Nincsen egy egyértelműen mindenki által megkérdőjelezhetetlen norma amihez igazodni kellene.

2016. szept. 29. 09:27
 9/15 anonim ***** válasza:
40%
Igen, de ő azt sugallta, hogy Hitler erkölcsileg olyan szinten állt, mint Rákosiék, ami nem igaz. Bár a többség tényleg ebben a tévképzetben él. Ő tényleg azt hitte, hogy jót tesz, ő fanatikusan hitt benne. A többiek csak piti gazemberek voltak, nem tudom, hogy az ilyen emberek hogy gondolkodnak, de talán jobb is. Mint írtam, szerintem ők a saját erkölcsük szerint élnek, csak hát ők gonoszak. Talán páran közülük tudják is, hogy gonoszak, mások nem.
2016. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De hát megintcsak semmi olyan nem mondtál csak a saját véleményed, amit ráadásul sokan teljesen máshogy gondolnak. Ezt értsd már meg. Te vagy erre az élő példa.
2016. szept. 29. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!