Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják sokan a multikat?

Miért utálják sokan a multikat?

Figyelt kérdés

A multinacionális cégek Magyarországon kiemelkedően magas fizetést, általában rugalmas munkaidőt és komfortos munkahelyet nyújtanak. Van ismerősöm pl a Nokiánál, 230 volt a kezdő fizetése, ingyen kávé, konditerem, moziterem, és amikor hétvégén túlóráznia kellett, azt dupla órabérért, ráadásul otthonról csinálta.

Mi a baj ezzel? Álom lenne, ha minden alkalmazott így dolgozhatna..



2016. szept. 26. 12:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Hán mer eveszik a maunkát!!!
2016. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Aha, a 10-20 irodistára igaz, amiket leírtál, a több ezer fizikai munkás meg szopik.
2016. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Mert buták. Csak tudnám aki ellenzi a multikat, az milyen munkát adna annak a több 10.000 embernek aki ott dolgozik? Vagy hova járna vásárolni? Szerintük mi vinné a gazdaságunk előre? Közmunkára alapozni nem lehet.
2016. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"Aha, a 10-20 irodistára igaz, amiket leírtál, a több ezer fizikai munkás meg szopik."


Ja. Ahelyett, hogy dolgoznának.

2016. szept. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8%

azért, mert egy bizonyos Junker legalizálta a pénz kitalicskázását a kelet-európai országokból, és gyakorlatilag csak azt adózzák le itthon, amit az alkalmazottak után fizetnek


hogy a cukor meg olaj ÁFA csalás nagyüzeméről ne is beszéljek

2016. szept. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
26%
Amiket leírtál igaz a kisebbségre, a többség meg kap 4 műszakban rabszolgamunkáért 80 ezret ;)
2016. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Fizikai állományban vagyok egy gyárban, és én 240 ezret keresek 4 év munkaviszonnyal.


Amúgy egy kezdő operátor nálunk nagyjából 120+20 ezer kafetériával kezd.

2016. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%
Butaságból utálják . Nem tudom melyik maszek jelentene be engem a mostani bruttómra ? Esetleg minimálbérre a többi meg zsebbe. Én is multinál vagyok egy gyárban a munka sok de kapok átlagba 170 nettót csrébe a havi 15 munkanapért amit 12 órában végzek. Plusz évi 250 nettó jutalom hogy az Erzsébet utálványról a szépkártyáról és majdnem teljesen ingyenes étkezésről már ne is beszéljek.Úgyhogy kösz szépen semmi bajom a multival :ui: egy senkiházi melós
2016. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
Valamivel kompenzálni kell a saját sikertelenségüket. Mivel Magyarországon a multik a legnagyobb munkáltatók, rajtuk verik le.
2016. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg az adóbevételek igen jelentős részét is a multik adják...gondolhatunk az iparűzési adóra vagy a munkabér után fizetendő adóra. Meg még van más is persze... Azzal remélem mindenki tiszában van, hogy ha 80 nettót fizet a multi a munkavállalónak, akkor valójában 170-180ezerbe kerül neki ez az egész, a többi az államé. Szóval az, hogy valaki 80-at keres 3 műszakban, nem tisztán a multi hibája...
2016. szept. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!