Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországnak nem tetszik...

Feketeruhasember kérdése:

Ha Magyarországnak nem tetszik a kvóta és teljesen más a megítélése a helyzetről akkor miért nem arról tartanak népszavazást hogy kilépjünk e az eu-ból és így teljesen jogosan menjünk külön úton?

Figyelt kérdés

Most még csak a migránsokat sem kell szóba hozni, mert épp csak annyira számítanak az egyenletben hogy az eu akar valamit amit az európai parlament közösen elfogadott Mo pedig a csatlakozkor elfogadta hogy amit az ep parlament megszavaz annak eleget tesz a csatlakozáskor, vagy ez olyan mint amikor aláírok egy szerződést és van benne egy pont ami nem tetszik de úgy vagyok vele hogy erre úgysem fog sor kerülni, aztán még én vagyok felháborodva hogy mégis?


Szóval szerintem inkább a tagságról kéne népszavazást tartani. Nem Magyarország fogja meggyőzni a többi államot. Ilyenkor azt kell mondani hogy csókolom nekem ezek a feltételek nem felelnek meg és kilépek, nem pedig pattogni a semmin.


2016. szept. 26. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Én még nem láttam olyat aki tudná hogy miről szól a kvótatervezet és úgy is ellenezné.
2016. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert az EU-ból való kilépés,túl rizikós lenne.Ha el is jutunk egyszer odáig,előtte nagyon alaposan "át kell rágniuk" ,hogy mivel járhat.
2016. szept. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Érthető, de akkor meg minek ez a cirkusz? Nem akarnak kilépni, de azt sem akarják ami a tagsággal jár, amit a többi tagország elfogadott feltételként. Hogy van ez így?
2016. szept. 26. 20:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A Fidesz már évek óta ezt csinálja, nem mer kilépni az Unióból, mert akkor befagyasztanák a pénzcsapot, itthon meg lassan 2 éve "szabadságharcolunk" Brüsszel ellen.
2016. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amíg jön a zseton, addig nem lépünk ki.
2016. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki nem lép ki az éhendöglik.
2016. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan arról van szó, hogy ez két külön dolog, és nem keverhető.

A kvóta rossz, mert nem old meg semmit (és ebből a szempontból még az is lényegtelen, hogy milyenek az arányok. Itt nem az arányok igazságosságáról, hanem a kvóta értelmetlenségéről kell beszélni. Orbán az arányokról beszél, ezért hazudik). Itt a migráció okai és mértéke, amit kezelni kell, erre a kvóta alkalmatlan. Olyan ez, mintha vérezne a karod, és ezért tablettákat kapnál, ahelyett, hogy a sebedet kötnék be.

Az Unió rosszul működik. És ezért a kilépés pont ugyanolyan rossz válasz, mint a kvóta a menekülthelyzetre. Ha rossz a kenyér, többé nem eszel? Ahelyett, hogy jót gyártanál? Az Unió hibás működését fel kell tárni, meg kell mondani, mit kell helyette tenni, és ezt kell kikényszeríteni. Handabandázni, mint Orbán teszi, hogy rossz az Unió, rosszabb, mint eltűrni. A hőzöngés nem az Unió ellen szól, hiszen a pénzüket zsebre teszi, hanem neked, hogy elhidd, ők akarnak valamit. Igen, tőled még több zsozsót elvenni.


Kedves kérdező, ha mi kilépnénk az Unióból, akkor itt kő kövön nem maradna. Mi az Uniónak elvi kérdés, és nem gyakorlati probléma vagyunk. Ezzel szemben Orbánnak az Unió nem elvi kérdés, hanem gyakorlati probléma. Hogy vajon miképpen lehetne megoldani, hogy bőségesen tejeljenek, az elköltésébe ne szóljanak bele, és itt azt tehessen, amit akar. De mivel ez az igény lehetetlenség, fő a feje. És taktikázik, mint ez a szavazgatás, ami semmire nem válasz. De valójában mégis, hisze te bevetted a mesét. Íme, cél teljesítve.

2016. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!