Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tudom most nem ezzel "kell"...

Tudom most nem ezzel "kell" foglalkozni a magyar politikával kapcsolatban, de hogy is volt a magánnyugdíjpénztárakkal?

Figyelt kérdés

Fidesz-párti polgártársaimat kérdem: tényleg nem okozott számukra gondot az, hogy 3. 000. 000. 000. 000 Ft, azaz HÁROMEZERMILLIÁRD Forintot effektive ÁLLAMOSÍTOTT a jelenlegi kormány az emberek saját számlájukon gyűjtögetett pénzéből?


Így azért könnyű verni a mellüket hogy "csökkentettük az államadósságot".


Ez csak egy az elmúlt évek "nagy" sztorijaiból amelyek megválaszolatlanok. Tényleg kíváncsi vagyok értelmes magyarázatra kormánypártiak részéről, hátha én gondolkodom rosszul ;)



2016. szept. 30. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%

Nagyon-nagyon sokszor meg lett már válaszolva.

Röviden azért, mert egy kalap szar volt. Hosszan : [link]


Az egész manyup annyi pozitívumot tudott maga mellett tudni, hogyha emberünk megmurdel mielőtt nyugdíjba vonulna, akkor az örökösei szétoszthatják azt a jelenleg 4-5 millió forintnak megfelelő összeget (ami egy medián jövedelmű állampolgár összegyűjt élete során), amiből emberünknek nyugdíjasnak kellett volna lennie.

Hány évig lehet ebből valaki nyugdíjas? Ildikó?!

2016. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, a kérdés az hogy az kinek a pénze volt?
2016. szept. 30. 17:15
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
az most is az emberek pénze, hiszen egy időben állami nyugdíjra lettek jogosultak, akik visszaléptek ennek a "magánnnak" csúfolt pénztemetőből (és a többség szerintem így járt jobban ezt megsúgom)
2016. szept. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:10


Sajnos csak linkelni tudod, de el miért nem olvastad? Akkor nem beszélnél ekkora baromságot. Soha szó nem volt arról, hogy a manyup számlán keletkező pénz lesz önmagában a nyugdíj fedezete, mint ahogy nem is csak oda fizetett a magánnynugdíjas a járulékaiból. Az egyik pillér volt, ami az öregedő társadalomban maradó kevés termelő miatti pici forrást támogatta volna, hogy legyen nyugdíjunk így is. Ne oszd itt az észt, nincs miből.

2016. szept. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

1:

0 reálhozammal számolva nekem például 26 millió jönne össze jelenértéken 40 év alatt. Nyilván, aki minimálbéres, annak töredéke, de a dolog pont hogy arról is szólt, hogy tényleg kapj is valamit, ha már egy rakás adót befizetsz. Bár én 100%-ban bejelentve dolgozok, innentől kezdve ugyanakkor meg tudom érteni azokat, akik adót csalnak. Olyan államnak miért adózzanaj, amely a lakosság ellen dolgozik, bármikor elveheti a magánvagyonát.


Az, hogy mennyire működött hatékonyan, nem érv az államosítás mellett, mert egy csomó tényező van, amit az állam szabályozott, és rosszul csinálta. Pl. mikor bevezették, radikális nyugdíjcsökkentés kellett volna vele párhuzamosan. Hogy ne legyen hiányos a nyugdíjkassza. Utána jóval előbb maximalizálni a költségeket, illetve engedni a részvények nagyobb arányát a portfolióban.

2016. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

[link]


Hmmm, érdekes!


[link]


Ez is.


Miért nem születnek elemzések már arról is milyen nagyon rossz volt az a manyup rendszer? Miért csak a kormánypropaganda hajtogatja nekünk? Már ez önmagában mindent elmond.

2016. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"0 reálhozammal számolva nekem például 26 millió jönne össze jelenértéken 40 év alatt."


ha tényleg elöregedik a társadalom, de mindenki piaci portfólióból szeretne nyugdíjas lenni, akkor nyugodtan számíts rá, hogy a betétekre adott kamat negatív lesz, miközben a fogyasztói kosárra számított infláció lazán pozitívan dübörög majd :)


lehet hogy 26 milliód lesz, de nem mai 26 millió értéken az fix (ja és gratulálok, hogy a társadalom felső 10%ához tartozol, akik ennyit összemagánnyugdíjazhattak, te híresen szolidáris)

2016. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

nem értem a VG cikkét

arra alapoz, hogy amíg 2 millió manyup tag volt az átlagos reálhozam 70 ezer ft volt, most meg 200 ezer tagra átlagosan 3,8 milliárd?


szerintem ez inkább csak azt mutatja, hogy sikerült legálisan kiemelni egy nagy halom pénzt a társadalom legtehetősebbjeinek a közellátásból


kivel foghatok ezért kezet?


ráadásul alacsony infláció? hejj! tessék felemelni a baller hangot, hogy az csupán azé vót, mer rezsidémon és az nem is számít :) ugye?

2016. szept. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

ma 17:52


Hát de kérlek linkelj jobbat én szívesen elolvasom azt is ami a te verziódat erősíti, várom.

2016. szept. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

igazából nem az én világképemet törte össze a cikk, hanem a tiedet meg a balos marhaságokat


neked kéne konzisztensen véleményt vállani végre

2016. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!