Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem mehet 18 év alatti...

Miért nem mehet 18 év alatti fiatal szavazni a kvótáról?

Figyelt kérdés
Én 17 éves vagyok és sok osztálytársam is tisztában van vele, hogy mit csinálnak a migránsok, néha töri órán páran felhozzák ezt a témát. Amúgy is a 18 év felettiből sok az idős, volt kommunista, aki Gyurcsányt támogatja, de a talán jobb lenne, ha a fiatalok is hozzájárulhatnának. Mondjuk azért 14 alatti ne szavazzon, de onnantól felfele már érthetjük a politikai helyzetet.
2016. okt. 1. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Ha 18év alatti vagy de házas akkor mehetsz szavazni. Sok nyugati országban(pl: Ausztria) Mehetnél már 16éves kortól szavazni.
2016. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Ki szavazhat az országos népszavazáson?


Az országos népszavazáson az szavazhat, aki


· magyar állampolgár,


· nagykorú, azaz


o 18. életévét betöltötte, vagy


o 18. életévének betöltése előtt házasságkötéssel nagykorúvá vált és


· a bíróság nem zárta ki a választójogból.


Miért szavaztatok le?

2016. okt. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%

nem lep meg egy ilyen kérdés....

17 éves vagy okosodj még ehhez, mert 17 évesen ha akarnám is azt hinni nem hinném hogy ilyen kérdéssel elég tájékozott vagy. Van pár elődöd aki nem okosodott eleget huszon éves korára sem. Ne kövesd el a hibájukat mert már így is túl sokan vannak. Ez csak egy baráti jó tanács volt. Mert én nem foglak letaknyosozni mint sokan tennék. Ha akarod megfogadod ha nem nem. Nőlj ki a komcsizásbó meg a gyurcsányozásból.

2016. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Egyáltalán nem értitek a lényeget, holott 17 évesek vagytok. Pont ezért.

Az EU-s szabályokba nem lehet beleszólni nekünk. Azaz ha az unió azt mondja, hogy kvóta lesz, az lesz.

Ezzel tisztában van a Fidesz is. Hogy akkor mégis miért csinálják? Azért, hogy Orbán legyen a hős. Elmegy Brüsszelbe és majd tudja mutogatni a szavazás eredményét, hogy "látjátok, én a magyarok érdekét képviselem, nem a saját véleményem a fontos". Pont ezért van az, hogy múlt héten még győznie kellett a népeknek egy érvényes szavazáson, mostanra már nem fontos ha nem lesz érvényes a népszavazás, csak több legyen a nem. Ugyanis a felnőttek többsége tisztában ezzel, amit leírtam és pont ezért nem mennek el szavazni vagy érvénytelenül teszik.

Na pont ezért. Mert még egy 18 éves is könnyen befolyásolható, nemhogy egy 14-16 éves.

Plusz: már nevelik bele a fiatalokba "a Fidesz és Orbán a megváltó" elvet...

[link]


[link]


Ezek nyolcadikos tankönyvek. Az mit is jelent? 14-15 évesek? Pont beleesne az általad támogatott korhatárba...

2016. okt. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ha nem Orbán lenne hatalmon, akkor se támogatnám a betelepítést. Én se szeretem Orbánt, de ebben az ügyben egyetértek vele.

És mi van akkor, ha szerintetek ez hülyeség és nem lesz semmi belőle? Attól még más mehessen szavazni, és ha szerinted tényleg hülyeség, akkor úgy se fog változtatni rajta, hogy hányan mennek, szóval ne szólj bele, hogy menjünk e szavazni vagy ne. Bocsánat.

2016. okt. 1. 13:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Látod, nagyon jó hogy nem szavazhatsz, mert ha okos felnőtt lennél, tudnád, hogy a holnapi szavazás nagyon sok mindenről szól, csak éppen arról nem, hogy ide mikor, mennyi migráns fog valaha is érkezni, tudod?
2016. okt. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 tetro ***** válasza:
93%

13.05

tudod mi változik ettől? milliárdok tűnnek el az államkasszából értelmetlenül, és egy éve semmiről sem hallani csak a migránsokról. Akik itt sincsenek, közben százmilliárdos mutyik buggyannak fel, majd tűnnek el a közbeszédből mint egy kis buborék, mert éppen megvédjük az országot. Te meg el akarsz menni szavazni, hogy elmondhasd a véleményed a migránsokról, akikről rengeteg tapasztalatod lehet személyes és bizonyára tájékozott vagy makró szinten is a helyzettel, mert rengeteg szocigráfiát olvastál ez ügyben. Ugye, így van?

2016. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mert valahol meg kell húzni a határt, ahonnan cselekvőképesnek számít az ember, és ezt 18 évben határozták meg.
2016. okt. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 tetro ***** válasza:
86%

13.36

egyébként teljesen felesleges. szerinted például a kérdező jövőre már józanul fel fogja mérni, hogy mit mikor és miért támogat? :D

2016. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ezt én nem tudhatom, de a kérdés szempontjából teljesen mindegy is.
2016. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!