Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Október 2 . Mi az érdekük,...

Október 2 . Mi az érdekük, motivációjuk, gondolatuk . Stb azoknak, akik igen nel fognak voksolni holnap a szavazáson?

Figyelt kérdés
Hogy gondolkodnak az igennel szavazók ? Magyarán miért szavaznak igennel ? - én a nem ek oldalán vagyok.

2016. okt. 1. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Valószínűleg dacból, a csak azért se úgy szavazok, ahogy a Fidesz akarja miatt.

Ez azonban nem jó taktika, az igen szavazat sajnos érvényes, ráadásul csinálja az ellenségképet az idegenszívűekről meg hazaárulókról, zsidókról. Én szépen otthon maradok aztán ha nem lesz meg a négymillió érvényes voks, majd vigyorgok egy jót a Fideszen.

2016. okt. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 T-34/85 ***** válasza:
56%
Az motiválja őket, hogy Magyarország is olyan trágyadombbá váljon, mint azok a közel-keleti koszfészkek, ahonnan a migránsok jönnek, illetve, hogy olyan állapotok uralkodjanak itt is, mint pl. Calaisnál.
2016. okt. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

- legelőszöris: ki akarják fejezni a kormányellenességüket

- meg akarják mutatni, hogy ők a nagy emberbarátok (miközben nagyságrendekkel többet költenek pl. gazdátlan kutyákra, mint árva gyerekekre...)

- nem látják át, hogy nem arról szól a kérdés, hogy mi van most, hanem arról, hogy mi legyen a jövőben, amikor a helyzet egyre fokozódni fog, mert fog, senki se tagadja

2016. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

Nem hiszem hogy ne tudnál egyszerűen utánanézni a neten, de jó, besétálok a csapdába.


A kérdés számomra nem a külföldiekről szól (a kérdésben egy szó sincs illegális határátlépőkről), hanem arról, hogy a magyar parlament felülbírálhatja-e az európait. Az EU és a mi érdekünkben szerintem erre a válasz csakis igen lehet.


Aki nem így gondolkodik, az árt a magyarságnak, mert gyengíti az EU-t. Felér egy hazaárulással.

2016. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

4

Merjünk kicsik lenni. Emlékszünk.

2016. okt. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Nemmel szavazok.
2016. okt. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Én nem értem, miért kell ezt ennyire túlbonyolítani. Svájcban, ahol némi túlzással szinte heti rendszerességgel szavaznak valamiről, vajon ugyanez van? Ha az a kérdés, hogy "Akarja-e, hogy legyen buszmegálló az iskola előtt?", akkor abba is belemagyaráznak mindenféle mögöttes szándékot? Ez lenne a demokrácia?


Szerintem nem. Az a kérdés, ami. Arra kell válaszolni és kész. Hogy akarjuk-e, hogy Brüsszel döntse el vagy nem. Ha az lenne a kérdés, hogy akarom-e, hogy a hatodik szomszédom döntse el, hogy kikkel lakjak egy lakásban, akkor is az lenne a válaszom, hogy nem. Ez ennyi és nem több.

2016. okt. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Csakhogy Brüsszel nem a szomszédod, hanem a családod, aminek te is a tagja vagy és akikkel egy lakásban élsz. Ebből a négytagú családból három szeretne befogadni egy menekültet (vagy arányosabban 0,02 menekültet) és már döntöttek is, te is elfogadtad, de üvöltözöl, hogy nem akaroooom.


Ez a népszavazás.

2016. okt. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7-es! A baj az, hogy ez a logika miszerint senkinek nincs joga ilyenben dönteni, az ha tovább megyünk oda vezet, hogy semmilyen a hatalomban lévők által meghozott döntést nem ismersz el! Tehát lényegében véve ez anarchizmus, hogy senki se döntsön helyettem, majd én. Ez meg nem működik.


Politikai kérdést meg a kormánytöbbség csinált egy olyan kérdésből, amiben ígyis-úgyis nekik van döntő szavuk.

2016. okt. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nem úgy érzem, hogy egy lakásban lakom Brüsszellel. Jó, egy család vagyunk, de akkor is csak unokatesó, aki máshol lakik. Ez meg itt az én lakásom. Tehát akik itt laknak velem együtt, azok döntsenek. És hogy ők hogyan döntenek, az még nem derült ki, csak ma fognak dönteni. Az unokatesó lakásáról meg döntsenek azok, akik vele élnek együtt, abba meg én nem szólok bele. Max. annyival próbálom befolyásolni, hogy elmondom a véleményemet. Ha Brüsszel is csak véleményt mondana, az nem zavarna, de hogy ő döntse el, hogy itt nálunk nap mint nap mi legyen, azt nem szeretném.
2016. okt. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!