Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti tényleg ennyire rettegtek?

Ti tényleg ennyire rettegtek?

Figyelt kérdés

Olvasom a válaszokat itt... minden második érv a migránsok ellen az, hogy különböző rokonainkat vagy testrészeinket fogják szét.ni... eddig tart a tudomány?

Igen, a kölni eset megrázó volt, de nem volt jelen minden migráns. A bűnösök rohadjanak meg a börtönben.. de minden bűnöző, származástól függetlenül... De a bűnözők a kisebb, de feltűnőbb réteg, ez nyilvánvaló.

Én még nem szerepeltem a hírekben, valamelyik random gyilkos meg igen. ez nem jelenti azt, hogy mindenki, aki ott lakik vagy hasonlóan néz ki, mint az elkövető, az már maga az elkövető..


Ez motivál titeket a választásokon? hogy rettegtek?


"Most azt kell eldönteni, hogy jövőhéten elkezdjék e lemészárolni a keresztényeket"


Ne csináljuk ezt, akinek van egy csepp esze, az különbséget tud tenni két ember között.

De aki nem tud különbséget tenni, annak jelzem: "A kérdező kommentje" leszek én, a többi válaszoló. Habár mindegyik zöld lapon lesz, és lehet őket értékelni, és van százalékjuk, a válaszolók mégsem ugyanazon személyek, Eltérő a véleményük, a koruk, a nemük, a származásuk...


Ne vegyünk mindenkit egy kalap alá! De főképpen:

NE RETTEGJETEK MÁR ENNYIRE! 1300 ember nem fogja Magyarország pusztulását okozni!



2016. okt. 2. 01:58
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%

Nem az az abszurd, hogy rettegnek, hanem az, hogy olyanokat választanak rettegésük tárgyául, akik UGYANAZOKTÓL a dzsihadistáktól rettegnek és ugyanazok elől menekülnek, akiktől mi is rettegünk.


Az aljas és hazug kormánypropaganda a terrorizmus áldozatait próbálja terroristaként feltüntetni, és ennél nincs undorítóbb, aljasabb retorika!


Mindenki tudja, aki kicsit is tájékozott, hogy a kvóta felvetése nem arról szólt, hogy fogadjunk be boldog-boldogtalant, hanem hogy szállásoljunk el 1300 MENEDÉKKÉRŐT, méghozzá csak IDEIGLENESEN, arra az időre, ameddig ELBÍRÁLJÁK a kérelmüket.


Egy kérelem elbírálása esetén ötféle eredmény születhet: ELUTASÍTÁS, menedékes, menekült, oltalmazotti vagy befogadotti státus megítélése.


Befogadni, a nemzetközi menedékjogi eljárás értelmében ideiglegesen vagy véglegesen (a menedékjogi státus függvényében) CSAK AZOKAT KELLETT VOLNA, AKIK TÉNYLEG ÁRTATLAN ÜLDÖZÖTTNEK BIZONYULTAK VOLNA a magyar állam által lefolytatott menedékjogi eljárás szerint (!).


Mindenkit ki lehetett volna toloncolni, aki nemzetbiztonsági kockázatot jelent, vagy aki nem háború elől menekül.


A kormány pont ezeket a MENEKÜLT embereket kriminalizálta, azokat tüntette fel dzsihadistaként, akik a dzsihadisták elől menekültek el.


És érvnek mit hozott fel? A saját hibáit! Azt, hogy tavaly nyakló nélkül, mindenféle regisztráció nélkül átengedtek százezreket az országon, óriási veszélyt zúdítva Európára, hiszen az ártatlan menekültek között elbújtak terroristák is, akik alvó sejteket képeztek később nyugaton!


Orbán engedte be azokat a merénylőket is, REGISZTRÁCIÓ NÉLKÜL, akik később több tucat ember halálát okozták Európában, és aztán a saját idiótasága eredményét felhasználva próbálta terroristának beállítani a 99,99%-nyi ÁRTATLAN BEVÁNDORLÓT, akik az ISIS, a Hezbollah vagy kurd pesmergák elől menekülnek, egy háború sujtotta országból!


Ez VISSZATASZÍTÓ! Az áldozatot bűnösnek beállítani a legaljasabb húzás - főleg akkor, ha a VALÓDI BŰNÖS teszi ezt!


A terroristákat Orbán Viktor engedte rá ellenőrizetlenül, regisztráció nélkül Európára!!!


De ezek a terroristák nem menekülttáborokban laktak, hanem több csillagos BUDAPESTI HOTELEKBEN, és nem tűntek fel senkinek. Nem tudom, Orbán nyugodtan alszik-e ha az általa átengedett terroristák által elkövetett merényletek áldozataira gondol, de az biztos, hogy az elkövetett bűnét nem azzal kellene ellensúlyoznia, hogy a ló tulsó oldalára átesve a terroristák elől elmenekült áldozatokat is terroristának tünteti fel. Közben pedig továbbra is beengedi LETELEPEDÉSI KÖTVÉNNYEL a pénzes bevándorlókat (akik nem rászoruló menekültek, hanem valódi migránsok!), tízezer számra szabadítva rá Európára a valódi veszélyt: ellenőrizetlen idegeneket, akik szabadon mozoghatnak Európában, bárhol letelepedhetnek, és pénzük is van terrorcselekményekhez!


Örülök, hogy a magyar nép többsége átlátott a szitán, és/vagy nem hitt a hazugságkampánynak! Orbán "hatalmas" felhatalmazása mostantól világos: a magyar társadalom 42%-ának a 95%-a, azaz KEVESEBB MINT ÖSSZESEN NEGYVEN SZÁZALÉK nyalja be és támogatja a gyűlöletpropagandáját!


Több mint hatvan százalék üzente, hogy "kapd be", vagy "le vagy sza.rva", Vikike!

És ezt hiába próbáljátok győzelemként interpretálni!

2016. okt. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

#31: Többnyire igazad van, sőt.


Viszont azt sem felejtsd el, hogy nem csak budapesti

hotelekben lakhatnak, ugye simán becsorognak a migráns-

áradattal.


Ideiglenes, amíg el nem döntik, hogy menekült-e? Tehát

migráns - még státusz nélküli.


Mint már hangsúlyoztam, nem a menekültek ellen vagyok,

hanem a kontrol teljessége, ellenőrizhetetlensége miatti

kérdések ...


És mi van azokkal a szírekkel, akik azért menekülnek,

mert az előző időszakban halomra ölték a kurdokat, most

meg fognak a megtorlás miatt? Persze tényleg az életüket

féltik, de azért, mert ők is öltek, elég sokat. Na most

aki már ölt, az vagy lelkileg megrogyott, vagy nem okoz

problémát neki újra ölni. Egyik sem jó, elsőből bármi

lehet, a második meg gondolkozás nélkül megteheti újra.


Szűrjék ki, és jöjjenek VALÓDI menekültek! De ezt nem

tudja se Magyarország, se EU, senki sem garantálni!

2016. okt. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
*fosnak (fognak helyett)
2016. okt. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

# 32 Neked is sokmindenben igazad van, és én sem mondtam, hogy ez egy könnyű kérdés. De azt azért ne felejtsd el, hogy még aki harcolt is korábban, nem biztos, hogy úri luxusból, jókedvében tette, és az sem biztos, hogy újra ölne, sőt: valószínűbb, hogy elfelejtené az egész borzalmat, ha tehetné.


Az én dédnagyapám is ölt Doberdónál, a nagyapám is ölt a második világháborúban. Nem volt merre-hova, háború volt, öltél, vagy megöltek. Az persze igaz is, hogy egy háborút, hadifogságot megjárt ember megedződik, az én nagyapám sem ijedt meg soha az árnyékától, de még a medve árnyékától sem! :-)


Viszont soha többet nem ölt, és nem is akart, fát vághattál a hátán, békeszerető ember volt. Szóval az "aki háborúban ölt, az utána is könnyen ölhet" összefüggés szerintem nem ilyen egyértelmű.


Sokszor épp fordított a helyzet: azok akarnak háborút és vért, akik még sosem látták közelről igazán, és azok, akik megélték a nyomort, a félelmet, beszippantották a halál szagát, soha többet nem akarnak háborúzni, csak békére vágynak.


Az ISIS sem a háborútól szenvedő lakosság körében tudott a legsikeresebben toborozni, hanem olyan, hülye kamaszok és fiatalok körében, akiknek fingjuk sem volt, mibe fognak, egy nagy számítógépes játéknak gondolták az egészet, amiben ha meghalsz, jön a következő "level".


Nálunk is, ha megkérdezel egy öreget, aki megélte a második világháborút, akar-e háborút, sírva fogja azt mondani neked, hogy csak azt ne, soha többet. Ha egy elhízott, számítógépfüggő hülyegyereket, vagy egy kigyúrt, izomagyú focihuligánt kérdezel, aki sosem látott háborút, jóval nagyobb eséllyel kapsz igenlő választ! Persze ha átélnének egyszer egy ötéves háborút (amilyen nálunk a második világháború volt, vagy a szintén már öt éve túló szíriai polgárháború), már ők is sírva mondanák, hogy csak azt ne, soha többet!


Szóval nem tudom, de szerintem ez sem ilyen egyszerű. És a megoldást sem tudom (azt viszont igen, hogy ez a népszavazás nem volt az, és akkor sem lett volna, ha érvényesre sikeredik). Valamilyen megoldásra viszont szükség van ahhoz, hogy a valóban rászoruló, menekült embereket megsegítsük. És közös európai megoldás kell, amiben a kisebbségnek el kell fogadnia, ha a többség leszavazza...


Annak az 1300 nyomorultnak a problémáját ebből az eltapsolt 15 milliárdból akár rózsadombi lakhatással is meg lehetett volna oldani úgy, hogy ebből a pénzből még a családfájuk felállítását is kifizessék, nemhogy egy nemzetbiztonsági átvilágítást...


Még talán a budapesti hotelekben kaviározó potenciális terroristák és a letelepedési kötvénnyel, nyakló nélkül beengedett TIZENNYOLCEZER ember átvilágítására is utott volna!


Így sikerült lehúzni a wc-n 15 milliárdnyi KÖZPÉNZT úgy, hogy azzal sem a menekülteken, sem az ország problémáin nem javítottak, de még a sza.ros népszavazás is érvénytelen lett!


De hogy közben pénzért véglegesen beengedtek TIZENNÉGYSZER ANNYI MIGRÁNST, letelepedési kötvénnyel, mint amennyit Brüsszel akart átmenetileg itt elhelyezni, arról persze soha senki nem fog számot adni...

2016. okt. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy a belpolitika a szar (mondjuk másik kérdésnél

fejtettem ki) :)


Persze teljesen felesleges volt ez a KÖZVÉLEMÉNYKUTATÁS,

mert valós erőt ez sehol nem adott volna akkor sem, ha

érvényes lett volna.


Ez semmi más nem volt, csak közpénz-mentés magánemberek-

nek. Persze politikailag sem rossz húzás lett volna, ha

beváltja a reményeiket, de ha mégsem, legalább lehúzták

az államot minimum 10 milliárddal (el ne képzelje senki,

hogy 15-20 milliárdot költöttek, vagyis papíron annyit).

2016. okt. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!