Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azt értem, hogy a bevándorlóka...

Azt értem, hogy a bevándorlókat nem is akarjuk látni, de a menekülteknek miért nem akarunk segíteni?

Figyelt kérdés

Ugye betelepítésről, állampolgárságról nincs is szó, hiszen a menekült státuszt nem tart örökké.

Aki bajban van, annak miért nem akarunk segíteni?

Mi lesz, ha mi leszünk bajban?



2016. okt. 3. 12:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
De,akarunk. Csak a pénzünk véges. Mielőtt legányolsz,nem vagyok FIDESZ-es,meg semmilyenes. Velünk él a roma kisebbség mintegy 300 éve,de lehet,keveset mindtam. Nem tudtuk beintegrálni őket. Akkor,csak gondolj bele,egy más értékrendeű,más vallású,más nyelvű népet majd sikerül 1 -2 év alatt?
2016. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Miért, tett rá próbálkozást Magyarország, hogy integrálja őket? Ez szólhat akár a romákra is, de most nem ők a fő téma, ne kanyarodjunk el arra


A pénzzel ne jöjjünk, csak abból a pénzből, amit a menekültek ellen költött az állam, már mindegyiknek jutott volna egy saját lakás a fővárosban, egyenként. Azért egy 10-15 milliós lakást a magyarok többsége is megköszönt volna...

De akár egy évi etetésük is megoldódott volna ebből a pénzből..


Szóval a pénz anynira nem lehet akadály... ha arra van pénz, hogy utáljunk valakit, arra miért nincs, hogy segítséget nyújtsunk?

2016. okt. 3. 13:09
 3/22 A kérdező kommentje:

Egyébként amikor a Keletinél csöveztek 1-2 hónapot, az ELTE indított nekik angol nyelvtanfolyamot, és 2 hónap után volt olyan, aki simán adott egy interjút angolul.

És én sem a seggük kinyalásáról beszélek, de aki bajban van, segítséget kér és képes együttműködni, annak miért nem adunk?

2016. okt. 3. 13:11
 4/22 anonim ***** válasza:
18%

Ha lejár a menekültstátusz, akkor miben változik a helyzete? Jobb körülmények várják otthon? Problémák megoldottak ott, ahonnan jött?

Lesz valaha stabilitás a térségben?

Aki évekig van itt, az utána visszamegy?

2016. okt. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező: nyújtanak,a te,meg az én adóforintjaimból is,lehet,nem is tudod. Ott,ahol van a galiba,küldtek magyar katonákat,€lelmiszesegélyeket,orvosokat,ápolókat. A férjem is,pl. Én veletek,keresztényekkel,vagy nem keresztényekkel,de hasonló értékrendű emberekkel szeretnék élni itt,ahol születtem. Közöttetek nevelném a fiam.

Nem kérek a szélsőségesekből. Sajnálom,de nekik szomszédjuk nem akarok lenni.

2016. okt. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%
Az ő országukban lévő problémát kellene együttesen az egész világnak megoldania, nem X-Y-Z verziójú megoldásokat keresni. A gyökerénél kellene kiirtani a problémát. De nyilván valakinek jön haszon a szír háborúból is.
2016. okt. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A legböszmébb Feri ***** válasza:
50%

Nem a befogadás a megoldás. Az a lehető legrosszabb opció.

Ne halat adj nekik, hanem tanítsd meg őket halászni. A helyzetet nem Európában kell kezelni, hanem a problémás területeken.

2016. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

#5: "Ott,ahol van a galiba,küldtek magyar katonákat,€lelmiszesegélyeket,orvosokat,ápolókat."

Szíriába hol vannak a magyar katonák? Mennyi élelmiszert küldött az állam? Meg hány orvos ment oda állam pénzén? (Nem önkéntes.) Köszönöm előre is a részletes válaszod!

2016. okt. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Én is keresztény szemléletű vagyok, ezért támogatom a segítségnyújtást.


De az integráció kérdése fel sem merült a kormány meg senki más részéről sem. Lehetne képzéseket tartani, vizsgáztatni a helyi ismeretekből, részletesen informálni őket az elétérésekről, mi számít bűnnek, mi nem, mit csinálhat az ember publikusan, mit inkább otthon, stb...


A szír háborúval meg nemigen tudunk mit tenni.. mi magyarok semmiképpen. De a migrációs jelenségnek több része van, csinálhatná mindenki a maga dolgát... MO képes lenne a menekültek egy kis részének a regisztrálására, eltartására, míg pl a franciák simán agyonbombázhatják Szíriát... bár azzal nem sokra mennek, de a lényeg az, hogy háborúzon az, akinek van ütőképes hadereje:D

2016. okt. 3. 13:28
 10/22 A kérdező kommentje:

"A helyzetet nem Európában kell kezelni, hanem a problémás területen"

Európában van egy rakat menekült. Mi ez, ha nem probléma?


Nem mutogatni kell, hanem megoldani azt, ami szembejön. Mire eldöntjük, hogy mihez is kezdjünk, már tökmindegy...

2016. okt. 3. 13:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!