Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora átlagfizetés kellene...

Mekkora átlagfizetés kellene ahhoz, hogy minden társadalmi csoportban el tudjon kezdődni a megtakarítasok felhalmozása?

Figyelt kérdés
És meg tudjon történni az az általános életszínvonalbeli magasabb szintre lépés, amiről minden magyar pártszimpátiától függetlenül álmodik?
2016. okt. 5. 11:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%
Tudod kérdező, ismerek olyat is, aki kevesebbet keres, mégis takarékoskodik, és olyat is, aki sokkal jobban keres az átlagnál, de el is veri az egészet. Egy dolog a fizetés, de ami a fejekben van, az meg a másik.
2016. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
21%

Rossz kérdés.Az 1-es meg egy rossz válasz.


Tehát arra kíváncsi a kérdező,hogy mekkora bérminimum kell ahhoz,hogy a legkevesebbet keresők is tudjanak félre tenni.Ez nyilván nem függ az átlagfizetéstől,mert az nőhet úgy is,hogy a gazdagoknak adunk még többet.Most 111e Ft a bruttó minimálbér.Ennyiből egy családos ember semmit nem tud félre rakni.Úgy gondolom,hogy kb. br.140e lenne megfelelő.

2016. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 szántóvető ***** válasza:
77%
netto 1000euro körüli minimálfizetés szükségeltetne hozzá.
2016. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
A probléma ott van, hogy nincs konkrét felső vagy alsó határ. Ha kevesebb igényed van, akkor többet tudsz megspórolni, ha több, akkor kevesebbet. Pl az indiaiak kevesebb, mint 2$-ból élnek naponta. Magyarországon pedig van egy olyan fogalom, hogy létminimum, azt figyelembe lehet venni, mert valamennyire tükrözi az átlagember igényeit.
2016. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
27%

Én is nettó 1000 euró körülire tenném. Ennél kevesebből esélytelen félretenni, hacsak nem egyedülálló vagy szüleivel élő fiatal keres ennyit.


Mi a feleségemmel ketten jóval a magyar átlag felett keresünk, ugyan teszünk félre valamennyit, de elképesztő sok elmegy, annak ellenére, hogy különösebben nagy luxusra nem költünk. Nemrég vettük meg az első lapostévénket, már mindenkinek volt körülöttünk.


Aki gyereket nevel, idős szülőt kezeltet, támogat, kocsikat tart manapság, annak marha nagyok a költségei.

2016. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
73%

# 2/4 Időpont ma 11:22


Te viszont azt nem vetted figyelembe hogy hol, mi, mennyibe kerül. Budapesten 140 bruttóval éppen kifizeted az albit/lakáshitelt meg a rezsit. Talán 1-2 nap ettél is.

2016. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
0%

Én 47 ezerből vígan megéltem és még építkezni is tudtam. (félrerakás)

De van olyan is 65 ezerből nem tud megélni.

2016. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Ez egyéni szerintem.. Nekunk hyerekeink hitelunkbrezsink van igy kb 500eft/ho lenne az amibol félretenni is tudnank.. De van akinek nincs hitel vagy tobb a gyerek... Ez mindenkinel változó ismerek olyat hogy ketten vannak havi 200.000 is eleg egy minimális gyujtogeteshez..se hitel se kutya se macska..csak rezsi van plusz két főre a havi megeles.. Igy nékik az is eleg..
2016. okt. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Én pl vidéken, külön albérleti szobában élve, nettó 140-ból kb 40 ezret teszek félre úgy, hogy nem verem a fogamhoz a garast és kielégítem az alapvető vágyaim. Negyvenet költök lakhatásra, harmincat kajára, a maradékot pedig egyebekre.


22/F

2016. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
32%
nettó 100 000 ft. Viszont az emberek fejében kell elösször rendet tenni mert a sok hülye elrugaszkodott a valóságtól. Szóval ha normálisan állnának hozzá akkor 100 000 már jó lenne. Persze ez sok mindentpl függ, sajátlakás-e vagy albérlet, mennyit eszik, mennyit költ szórakozásra stb, van e függősége (cigi).
2016. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!