Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora átlagfizetés kellene...

Mekkora átlagfizetés kellene ahhoz, hogy minden társadalmi csoportban el tudjon kezdődni a megtakarítasok felhalmozása?

Figyelt kérdés
És meg tudjon történni az az általános életszínvonalbeli magasabb szintre lépés, amiről minden magyar pártszimpátiától függetlenül álmodik?
2016. okt. 5. 11:02
1 2 3 4
 21/33 szántóvető ***** válasza:
"Ha az embernek kecskéje van, 47ezerből simán meg lehet élni"-és akkor a nemi élet is letudva ingyen.
2016. okt. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

17:

Most kifizetem a szuperbruttó béremnek a felét, ha az áfát is belevesszük, akkor 65%-ot, emellett áthárítanak rám egy rakás különadót, üzemanyag jövedéki adót is (hiába nincs kocsim). Ha te azt mondod, hogy holnaptól ez nem elég, mert gazdag vagyok, és túl sokat keresek, akkor én meg azt mondom, akkor keresek munkát egy másik országban. Ezzel pedig nem leszek egyedül, és akkor szépen osztogathatod újra a pénzt, csak nem lesz miből.


A bérollót meg az oktatás és a felnőttképzés reformjával lehetne csökkenteni. Más kérdés, hogy amíg a narancskomcsik vannak hatalmon, addig ez nem fog megtörténni...

2016. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez tetszik. A fejekben a munka és ellenértéke, a fizetés, még véletlenül se kapcsolódik össze. Ez például egy alapvető oka annak, hogy itt tartunk.


A helyzet az, hogy ha Orbán ténykedése nem mindenre hatna (még a stadionépítései és szabad rablása se csak arra hat), hanem pusztán arra, hogy annyival kevesebből lehet gazdálkodni, ha Orbán minden erejével kizárólag a rossz fizetésekre koncentrálna, akkor se lenne képes mondjuk egy 1,8 szorzót elérni. Vagyis ennyiszer lenne rosszabb a helyzet.

Azonban a valóság az, hogy 4-6-szor olyan gyengék a fizetések. És ennek mindössze egyetlen oka van. Ennyiszer (ha apait anyait figyelembe veszek, akkor is háromszor) rosszabb a termelékenység. Ha tehát itt egy átlagember egy hónap alatt 100 egység értéket állít elő, akkor mondjuk a németeknél ez 4-500 egység. A fizetés ennek mondjuk harmada. Tehát kapsz 30 egységet itt, 180 egységet ott.


Ezért naiv széplelke álmodozása, hogy itt változzon a minimálbér, a fizetés, vagy bármi juttatás. Nincs miből, ahhoz termelni kéne. Ahhoz érteni kéne sok mindenhez, elsősorban a politikai kultúrához, aminek első számú feltétele, hogy nem akárkit engedünk a kormányrúdhoz.


Amíg meg nem értik ezt nagy tömegek, addig a leszakadás nőni fog. Amit egy őrült ámokfutása ugyan erősíthet, de nem az a fő probléma.

2016. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Most kifizetem a szuperbruttó béremnek a felét, ha az áfát is belevesszük, akkor 65%-ot, emellett áthárítanak rám egy rakás különadót, üzemanyag jövedéki adót is (hiába nincs kocsim)."


17-es vagyok. Amiről beszéltem az a SZJA, nem tudom milyen áthárítandó adókról meg különadókról beszélsz, ez csak a SZJA! Az összes többi adó létezik mindenkinél egyformán, mind fogyasztási, mind munkát terhelő adóról van szó. Az üzemanyag-illeték is mindenkit egyformán terhel, ha nincs autód, nem tudom, akkor ezt milyen formában fizeted. Nekem pl van autóm és napi 30 km-re ingázok mindennap, szóval ez elég nagy teher tud lenni.

2016. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 MolotovPunk ***** válasza:

Minimum havi 180-200 nettót kéne keresnie mindenkinek.(Ez lehetne az alapbér.)Akik pedig szakmájukban,vagy végzettségüknek megfelelően dolgoznak,azok keresnének úgy 250-300 körül.Az már mindenkinek élhető bér lenne.

Ha ilyen bérszínvonal lenne itt,akkor az elvándorlástól sem kéne nagyon tartani.

2016. okt. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 MolotovPunk ***** válasza:

/Nincs miből, ahhoz termelni kéne. Ahhoz érteni kéne sok mindenhez, elsősorban a politikai kultúrához, aminek első számú feltétele, hogy nem akárkit engedünk a kormányrúdhoz./


Magyarország azért termelt ki jó szakmunkásokat.

Tény,hogy azok nagy része már rég Nyugat Európában él.

Vajon miért?Mellesleg a fidesz nem sokat tett azért,hogy tényleg induljon el igazi fejlődés.Ők is csak harácsolni tudnak.(Közmunka program 50 ezerért pedig lóf_szt sem ér.)

Ebben az országban az AUDIn,Mercedes,Suzuki autó gyárakon kívül semmi sincs,amik húzóágak.

Maximum még a húsipar,ami itt jó lenne.De abból van egy szem ami tudtommal jól is megy,az a Pick Szeged.

2016. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Kb. nettó 3-400-ból lehet normálisan eltartani egy családot, viszont lakásra, autóra nem lehet spórolni belőle.
2016. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Észrevettem, hogy elhibáztam a kérdést, mert valóban itt a minimális bérezés olyan szintjéről van szó, mert valójában a középréteg és attól lefelé szenved attól, hogy képtelen a Maslow piramis magasabb fokára lépni pl. azzal, hogy nem kell számolgatnia a boltban legalább ha élelmiszert vásárol, amit el is fogyaszt. Stabil és komfortos lakhatás, napi 3-szori tartalmas étkezés (ebből egy főtt/sült tál étel) és nem szakadt ruhatár kellene a szintlépéshez. Én 200 nettóra becsülném azt a minimális havi bevételt, amiből el lehet kezdeni apránként önmegvalósítani. Szerintem 10 év alatt ezt el lehetne érni.
2016. okt. 5. 21:20
 29/33 anonim ***** válasza:

27:


A szüleim nagy varázslók ha apa 85-ös és anya 120-as fizetéséből kihúzzák egy saját 3 szobás lakásban, vidéki nagyvárosban, egy 17 és egy 20 éves gyerekkel, akik még tanulnak. Bármi hiteltartozás és nyomorgás nélkül.

2016. okt. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

"ha apa 85-ös és anya 120-as fizetéséből kihúzzák egy saját 3 szobás lakásban"


Hát ez az, hogy kihúzzák. Itt meg arról van épp szó, hogy félre kéne tenni, néha nyaralni, 5 - 10 évente azért lecserélni a kocsit, kicsit a pihenésre, egészségre költeni, netán egy lakás a gyereknek mire felnő, jó egyetem stb. Ennyiből az meg bajos.

2016. okt. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!